anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XH9005 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

profile.country.PL.title
djarek1
Użytkownik

KD-65XH9005 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

Witam,

 

zakładam nowy wątek odnośnie problemu sterowania dekoderem UPC Horizon, ponieważ w poprzednim wątku moja wiadomość być może została zignorowana przez Ekspertów Sony.

Otóż nie mogę sparować pilota od telewizora KD-65XH9005 w taki sposób, aby sterować tym dekoderem pilotem SONY.

Odpowiedzi w stylu:

1. instrukcja, jak skonfigurować sterowanie dekoderem pilotem do TV: https://helpguide.sony.net/tv/haep2/v1/pl/04-08-03.html

2. działa to w drugą stronę. Pilot Horizona włącza i wyłącza TV, oraz reguluje głośność

 

znam, ale nie takie jest moje pytanie.

 

Podczas parowania dekodera z pilotem obraz i dźwięk są poprawne, natomiast na kroku gdzie należy wcisnąć przycisk zmiany kanału +/- dekoder nie reaguje.

Dzwoniłem nawet na infolinię UPC - odesłano mnie do wsparcia Sony. Standard. Oby wsparcie Sony nie odesłało mnie do wsparcia UPC!!!

Dekoder Horizon obsługuje podobno sygnał na podczerwień, jak również bluetooth, więc może jakiś sposób jest, aby pilotem od TV sterować dekoderem?

 

Z góry dziękuję za pomoc

112 ODPOW. 112
profile.country.PL.title
DjPutin
Użytkownik

Z horizon już mi bez problemu działa. Także spoko. Choć samo sparowanie jest dziwne.

profile.country.PL.title
Bartoszolsk
Użytkownik

Niestety pilotem od Sony nie da się sterować dekoderem UPC 4K Box (Model urządzenia: APOLLO VIP5002W-PL) Przeszedłem konfigurację kilkukrotnie i nic. Także drogie Sony może jakaś aktualizacja ??

 

IMG_20201130_171115.jpg

IMG_20201130_171226.jpg

IMG_20201130_172622.jpg

Tagi (1)
profile.country.PL.title
Poly-1975
Poszukiwacz

Ja również dołączam sie do prośby do Sony o aktualizacje żeby można było pilotem TV sterować dekoder 4k UPC vip5002w. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Forum nie jest oficjalnym kanałem kontaktu ze Sony. Dlatego proponuję zgłaszać wspomniany problem bezpośrednio do pomocy technicznej. Im więcej zgłoszeń tym większa szansa, że się tym zajmą.

https://services.sony.pl/supportmvc/pl/contact?cpint=spt-footer_contact

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
MarBratPit
Poszukiwacz

Panowie, sprawdźcie w ustawieniach Android TV Waszego TV Sony czy włączone są dodatkowe funkcje dostępne przez Bluetooth w pilocie. Dostęp w Android TV: Ustawienia -> Piloty i akcesoria -> Zdalne sterowanie -> Połącz przez Bluetooth [status: Podłączony pilot: SONY TV VRC 001]. Jeżeli status nie wskazuje podłączonego pilota to trzeba go powiązać po BT z TV Sony. Uruchomi się kreator do powiązania pilota przez BT. Bez uruchomienia tej funkcji zapomnijcie o sterowaniu jakimkolwiek dekoderem.

profile.country.PL.title
Bartoszolsk
Użytkownik

Pilot jak najbardziej jest podłączony przez bt. 

profile.country.PL.title
Juzeg76
Użytkownik

Witam szczególnie tych którym udało się połączyć pilot tv z dekoderem horizon.. 

Może miałby ktoś ochotę napisać krok po kroku jak chłopu   z pola jak to zrobić...Od początku do samego końca. 

Rozumiem że potem można włączyć wylaczyc dekoder, zmieniać kanały klawiatura numeryczna oraz podglosic ściszyć... Proszę o instrukcje.... 

profile.country.PL.title
Piotrek_k
Użytkownik

Dorzucam się do prośby o instrukcję krok po kroku.

profile.country.PL.title
MarBratPit
Poszukiwacz

Moje doświadczenie z konfigurowaniem pilota TV Sony  do sterowania dekoderem nie dotyczy dekodera Horizon. Miałem jednak podobne doświadczenia z dekoderem Evobox PVR Cyfrowego Polsatu. Walczyłem kilkukrotnie z procedurą wykrywania dekodera i w momencie, gdy procedura wymaga sprawdzenia czy można przełączać kanały w dekoderze nie było żadnej reakcji mojego dekodera Evobox PVR. Dopiero po włączeniu BT w pilocie TV Sony [mój poprzedni post] procedura zadziałała,a pilot TV Sony zaczął "rozmawiać" z dekoderem Evobox PVR. Jeżeli dekoder Horizon (konkretny model) jest przystosowany do współpracy z pilotem TV Sony to należy połączyć pilot z TV przez BT a potem rozpocząć procedurę konfiguracji dekodera.

profile.country.PL.title
DjPutin
Użytkownik

Konfigurowanie z dekoderem Horizon TV jest dziwne. Stąd miałem na początku problem. Dziwne, ponieważ nie zawsze od razu pojawia się wybór dostawcy. Jeżeli konfiguruję na nowo to za pierwszym razem się nie pojawia, pojawia się za drugim. Czemu nie wiem. Ale wygląda to tak:

1. Najważniejsze pilot podłączony przez BT, ale to tylko w kwestii przypomnienia (piloty i akcesoria):
11
2.  Ustawienia / oglądanie telewizji / zewnętrzne wejścia / konfiguracja dekodera i klikamy Konfiguruj

22

3. Potem OK i wybieramy źródło HDMI z dekoderem (dekoder włączony)
3a3a3b3b


4. Następuje wyszukiwanie dekodera, wybieramy dostawcę, czyli UPC (jeżeli się nie pojawi wybór dostawcy, wracamy na początek i robimy to samo ponownie)
4a4a4b4b
5. Wyświetli się nam informacja, aby wybrać przycisk PROG UP - tutaj nic się nie stanie, klikamy OK na pilocie.
55
6. Czekamy aż pilot zostanie wykryty, najeżdżamy i klikamy TAK
66

7. Na tym ekranie powinniśmy już móc zmieniać kanały. Klikamy Następny

6b6b
8. Jeżeli ktoś chce może skonfigurować dane przewodnika, jeżeli nie to klikamy , POMIŃ.

Podsumowanie
- procedura wymaga powtórzenia jeżeli wyłączymy dekoder (niestety), ale jest dość szybka.
- sterować można praktycznie większością funkcji przy użyciu przycisku "i" na pilocie.

- po przejściu na źródło dekodera jeżeli jest wyłączony, pojawi się funkcja włącz dekoder, klikniecie na nią powinno wybudzić dekoder. Po głebokim uśpieniu TV, czasami trzeba kliknąć 2 razy, aby zadziałało.
- dla oldschoolowców: z pilota Sony można odpalić  i sterować telegazetą :slight_smile:

Pozdrawiam