anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

a6700 problem ze zdjęciami ARW

profile.country.PL.title
patmag
Nowicjusz

a6700 problem ze zdjęciami ARW

Witam. 

Kupiłem a6700 jako następca leciwego już a 6300 i ku mojemu zaskoczeniu mam poważny problem ze zdjęciami w RAW-ach (ARW). Zdjęcia te mają wymiar 6656x4608 co daje ponad 30 megapikseli (tak pokazuje exiftool), podczas gdy w jpg zdjęcia mają poprawny wymiar tj. 6192x4128. Nie było by w tym nic złego, gdyby nie to, iż zdjęcia wychodzą z czarnymi pasami po prawej stronie i na dole zdjęcia. Ponadto na prawej krawędzi zdjęcia pojawiają się na całej wysokości paski, tak jakby kilka pikseli w linii pokazywały ten sam kolor (trudno to opisać). Jest to irytujące, gdyż w każdym przypadku musiałbym każde zdjęcie kadrować. Nadmieniam, iż powyższa sytuacja ma miejsce w programie do zdjęć w windows oraz programie affinity photo, którego używam. Żeby było jeszcze ciekawiej, program imaging edge deskop podczas przeglądania zdjęcia sam je przycina do poprawnego wymiaru i wówczas nie widać nieprawidłowości. Jednak przy edycji i zapisaniu zdjęcia w tym programie wraca ono do wymiaru 6656x4608 i nieprawidłowości ponownie się pojawiają. 

Proszę o poradę, gdzie leży problem, bo powiem szczerze, nigdy z tego rodzaju sytuacją nie miałem styczności. Być może to oprogramowanie robi sobie żarty, a może trafiłem na uszkodzony aparat. Za wszelkie sugestię z góry dziękuję. Nadmieniam, iż aparat zaktualizowany do najnowszej wersji oprogramowania, a zdjęcia w formacie ARW nie mogę wstawić tutaj. 

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
patmag
Nowicjusz

Witam.

Spędziłem trochę czasu w necie i ustaliłem, iż problem występuje nie tylko u mnie i jest spowodowany oprogramowaniem, które nie obsługuje tego typu zdjęć i błędnie je wyświetla. Także temat do zamknięcia. Pozdrawiam