anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

baterie do lampy błyskowej

profile.country.pl_PL.title
Sikor-----
Początkujący

baterie do lampy błyskowej

Witam :-)
pytanko natury technicznej - jakich baterii używacie , względnie jakie polecacie do lampy błyskowej.
Nabyłem HVL-FM56AM - połyka 4 baterie AA , a wskazane jest dobre źródło prądu :-)

serdeczności

16 ODPOW. 16
profile.country.pl_PL.title
filek-----
Początkujący

Sikor napisał(a):

Witam :-)
pytanko natury technicznej - jakich baterii używacie , względnie jakie polecacie do lampy błyskowej.
Nabyłem HVL-FM56AM - połyka 4 baterie AA , a wskazane jest dobre źródło prądu :-)

serdeczności



miałem dwa komplety, pierwszy duracell 2300mAh i drugi ReCyko. zauważalnie lepiej zachowywały się ReCyko, mogły sobie leżeć w lampie bez utraty pojemności.

profile.country.pl_PL.title
Sikor-----
Początkujący

filek napisał(a):

Sikor napisał(a):

Witam :-)
pytanko natury technicznej - jakich baterii używacie , względnie jakie polecacie do lampy błyskowej.
Nabyłem HVL-FM56AM - połyka 4 baterie AA , a wskazane jest dobre źródło prądu :-)

serdeczności



miałem dwa komplety, pierwszy duracell 2300mAh i drugi ReCyko. zauważalnie lepiej zachowywały się ReCyko, mogły sobie leżeć w lampie bez utraty pojemności.



dzięki za podpowiedź :-) niestety akumulatorów to SONY zbyt trwałych nie robi - przynajmniej w rozmiarze AA 😛
spróbuje te wspomniane przez Ciebie, choć marka jak dla mnie egzotyczna :]
A może ktoś jeszcze chce się podzielić doświadczeniami w tej kwestii ?

pzdr

Pavelo-----
Początkujący

Witam,
Ja raczej bym się na Twoim miejscu rozglądnął za Sanyo Eneloop, sam używam i wiem , że są bardzo trwałe. A tak nawiasem mówiąc Re Cyko to nazwa handlowa akumularków GP wykonanych właśnie w technologii podobnej do Eneloop.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Ale wy mówicie o akumulatorach a nie bateriach a to mała różnica. Osobiście używam baterii alkalicznych Energizera bo mają największą gęstość energii za przyzwoitą cenę. Dają się ładować do 10 razy bez większego problemu. Podstawowa zaleta baterii nad akumulatorami to wyższe napięcie(bat 1,55,aku 1,2 po naładowaniu 1,4) i duże więcej mocy ,jak na razie nie ma w sprzedaży akumulatorów o podobnej pojemności jak baterie. Plusy takie że lampa zdecydowanie szybciej się ładuje.

mis1u1
Początkujący

Ja też mam eneloopy. Wg wskazań producenta gdy lampka jest wyłączona to nie jest pobierana energia z baterii. Zrobiłem ostatnio na nich 360 zdjeć w mojej 42.

profile.country.pl_PL.title
Sikor-----
Początkujący

Witam,
dziękuje wszystkim za komentarze - na pierwszy "ogień" Recyko GP :-)

pzdr
Sikor

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

W lampach dużej mocy jak 42, 56 czy 58 stosowanie baterii, nawet alkalicznych nie jest dobrym pomysłem (chyba, że robi się bardzo mało zdjęć), po prostu wychodzi za drogo. Dobry akumulatorek to koszt rzędu 10 zł - ładować można teoretycznie ok. 1000x, w praktyce po ok. 600 tracą pojemność coraz bardziej. Ładowanie baterii, nawet alkalicznych to też słaby pomysł - do tego są akumulatorki. W sprzedaży są bardzo różne i napis oznaczający pojemność nie zawsze mówi prawdę (najczęściej je nie mówi).
Z mojej praktyki niezłe są aku duracell, GP (choć dla nich 1000 ładowań to mit), a ostatnio trafiłem na znakomite aku SONY NiMH 2500mAh (z pomarańczową obwódką) i jestem z nich bardzo zadowolony - są jak do tej pory najlepsze, jakie miałem.

------------------------------
fotoamator
witmann
Początkujący

Ja korzystam z Duracelli i Philipsów (akurat takie były w sklepie jak potrzebowałem prądu "na już") i nie narzekam. Ostatnio na cały reportaż ze ślubu i wesela + plener zeszło mi 1,5 zestawu Duracelli.

profile.country.pl_PL.title
kanees
Początkujący

uzywam aku Duracell 2650mAh Ni-Mh 1.2 V i Sony 2100mAh 1.2V i jestem zadowolony i z jednych i drugich.
Rowniez mieszcze sie w 1.5 - 2 zestawow w trakcie przygotowan, slubu, wesela i pleneru (w tym fotki we wnetrzach).
Ogolnie mam zestaw 4 kompletow i zawsze sa naladowane. Moze komus wydawac sie to zbyt wiele ale podstawa to byc przygotowanym na komplikacje.
Jak wyglada moj roboczy zestaw foto nie bede opisywac bo bedzie nie na temat ale jest co targac z bagaznika ;).

Pozdrowionka