anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw generujacy ladny bokeh

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Obiektyw generujacy ladny bokeh

Witam. Szukam do systemu alpha obiektywu dajacego ladny bokeh. Wiem, to jest dosyc szerokie pojecie i kazdy bedzie mial troskze inna opinie, ale chcialbym uslyszec co mi polecanie. Moze byc cos starszego manualnego, ew. podepne adapter. Milo by bylo jakby ktos mowiacy o bokehu obiektywu, dal linka do jakiegos zdjecia z probka. Sam teraz przymierzam sie do kupna sony 50 F1.4 i myslalem jeszcze o czyms wlasnie ze starszych szkiel, bo cos mi sie o uszy obilo, ze niektore manulane szkielka sa dosyc ciekawe. Z gory dzieki za odpowiedzi. :)

60 ODPOW. 60
profile.country.pl_PL.title
Arkady78
Początkujący

Sqarpi napisał(a):

Nad minolta sie zastanawialem, ale jesli juz to 1.7 a nie 1.4, bo slyszalem ze bardziej udana. A co do sonego to hcyba lykne tego 1.4. Siedzie teraz w UK i mam pytanie, na ktore sprzedawca nie potrafil mi za bardzo odpowiedziec. W sumie jestem prawie pewny, ze odpowiedz powinna byc pozytywna, ale dla pewnosci: czy obiektyw zakupiony w UK, moge oddac do regulacji i serwisu w polsce? (w koncu gwarancja UE). Dzieki wielkie. W sumie ten zeiss jest w moim zasigu cenowym. Zaraz poszukam testow i opinii.#

EDIT:
Jesli ma ktos do zaproponowania cos dobrego do portretow to tez chetnie poslucham. Cena maks 1800zl, moze byc stalka powiedzmy w przedziale 85-115. Narazie zestaw do kupienia na styczen to sony af50/1.4, maf70210/4 i lampka sonego 48.
Dzieki wszystkim za pomoc.



Zeiss dla zenita uzywany zadbany :) Gwarancja będzie obiowiązywać jeśli jest to artykuł który nie pochodzi ze stanów. A co do minolty wybacz ale chodziło o 50 1.7
Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Arkady78
Początkujący

Lajam napisał(a):

Arkady78 napisał(a):

Tanim rozwiazaniem byłby Zeiss pod M42 jest tani, oraz minolty 50-tka..


O jakim zeissie na m42 mówisz, że tani? Bo wersja 50/1.4 to nie jest taka tania http://www.allegro.pl/item508983475_zei ... butor.html" target="_blank :slight_smile:

y

W krakowie na giełdach jest do wyrwania od handlarza za dużo mniejsze kwoty tylko że trzeba takiego upolować ale zdażają sie..

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Jeśli ma być do portretu, jasny, ładny bokeh i zaczynacie mówić o M42 to może Jupiter 9. Z niego wychodzą całkowicie okrągłe kółka ze względu na rodzaj przysłony a można go wyrwać poniżej 2 stówek w dobrym stanie

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Jesli chodzi o bokeh to przy jupiterze jestes zachwycony! Plastyka jak dla mnie piekna! Szukam teraz jak w tym obiektywie ma sie ostrosc? Z tego co widze po opiniach i zdejciach nie jest zle. Z tego co widze, to nie tak latwo ten obiektyw nabyc.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Bo z nimi jest tak że przez tydzień, dwa nie ma nic a potem jest wysyp pięciu sztuk. Myślę że co do jakości to jak zwykle zależy od egzemplarza. W przypadku wszystkich sovieckich szkieł był spory rozrzut jakościowy niestety, to się tyczy heliosów, industarów , jupiterów i innych. Można trafić industara do makro którym się można pokaleczyć ale niestety trafia się jeden na dziesięć. A sovieckie szkła nie są najgorsze bo ponoć robione z piasku syberyjskiego o najwyższej czystości.

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Jesli da sie trafic na taki co da sie nim pokaleczyc to zaryzykuje i lykne nawet pare sztuk, najwyzej pozniej bede sie meczyl z odspedaza, ale jak dla mnie warto za taka cene. Dojdzie do tego tylko przejsciowka z m42 z potwierdzeniem, co i tak daje niezla cene za calosc. A co do lampy to oczywisice sie tam pomylilem, chodzilo mi o 42 od sonego. :) Raczej nie jest mi potrzebna lampa powyzej 50, a chyba liczba przewodnia i brak trybu master w 42 to sa glowne roznice. Ktos dorzuci jeszcze jakies szklo (kwota maks 1800zl, dostepna ogniskowa kolo 85-115, moze byc stalka)?

witmann
Początkujący

Sqarpi napisał(a):

Ktos dorzuci jeszcze jakies szklo (kwota maks 1800zl, dostepna ogniskowa kolo 85-115, moze byc stalka)?


Nie wiem czy była, ale Minolta 100/2 jest cudowna pod każdym względem ;) Tylko baaaardzo ciężko ją dostać.

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Adapter m42 na minolta juz zamowiony, tak samo jak jupiter9. Pod koniec tygodnia bedzie sony 50/1.4 oraz lampka. Postaram sie pokazac jakies zdjecia jak bede mial czas. Porpozycje innych obiektywow, teraz powiedzmy na m42?

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Z 50-tek może być jeszcze Helios z ostatnich partii czyli 44M7 podobno zacne szkiełko. A jeśli chodzi o tele to polecam Sonara 200/2,8 dosyć rzadkie ale bywa na allegro w granicach 750 zeta. Trochę ciężkawe bo 1200g ale to naprawdę dobre szkło wiem bo mam i używam ;)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Zapomniałem! Jeszcze Takumary z serii SMC to też wyższa pólka szkieł.