anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektywy carl zeiss i inne

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Obiektywy carl zeiss i inne

Hej,
mój znajomy ostatnio pokazał mi swoje obiektywy ale nic o nich nie wie bo kiedyś dostał je od wujka i tak je trzyma cały czas bez używania.
Również w tym całym zestawie jest jakiś aparat.
Jestem ciekaw czy te obiektywy i ten aparat jest cokolwiek wartę ?
I jaki system one mają gdybym chciał podłączyć je pod mojego Nexa poprzez adapter ?
https://plus.google.com/photos/111059983898883406540/albums/5771617494297000257?authkey=COSixsq4iPnynAE
tutaj jest link do zdjęć tych obiektywów i aparatu :)

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Tu nie chodzi o ciężar jako problem siły, a raczej o problem z kadrowaniem na zombie.....długie ogniskowe (bo takie tam też są), to w nexie problem.....dla mnie problem, pewnie znajdą się kozaki, którzy z uwielbieniem na twarzy focą supertele klockami manualnie na ekraniku lcd :slight_smile:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

kris napisał(a):

Tu nie chodzi o ciężar jako problem siły, a raczej o problem z kadrowaniem na zombie.....długie ogniskowe (bo takie tam też są), to w nexie problem.....


Są długie, są i krótsze (80/90/120 mm ze światłem 2.8, fajne do dyskretnego portretu).

kris napisał(a):

dla mnie problem, pewnie znajdą się kozaki, którzy z uwielbieniem na twarzy focą supertele klockami manualnie na ekraniku lcd :slight_smile:


O, to ja, to ja ;-)
Aczkolwiek muszę przyznać, że Telyt 250/4 przerósł moje możliwości...

kris napisał(a):

Ja jednak nie odważyłbym się polecać komuś inwestycji w dwa systemy przejściówek, by sobie popróbował focenia ze szkiełkami MF..... taniej może wyjść zakup szkiełek m39, czy innych - bo tego nie brak do NEXa :D

Jak są szkła, to zakup przejściówki trudno nazwać jakąś poważną inwestycją - kilkadziesiąt do stu kilkudziesięciu złotych w porównaniu do wartości obiektywów to pikuś.
W dodatku obiektywy m39 też mają swoje ograniczenia, choćby minimalną odległość ostrzenia. Dłuższych tele też zbyt wiele się z tym mocowaniem nie znajdzie.

Michał Koziara
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

w przypadku: MF->A -> E trzeba kupić dwa adaptery. Mówisz, że są tam dyskretne szkła....hmm....ja tam widzę same klocki.Co nie powinno dziwić, bo jednak pole krycia MF, a APSC jest sporo większe. No, ale komu, jak komu, ale Tobie tego nie trzeba tłumaczyć :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Dzięki za odpowiedź :)
Ja to tylko się chciałem z orientować dla znajomego czy to się opłaca sprzedawać ale np. tym fisheye mógłbym porobić fotki :) czyli jakby miał sprzedawać to lepiej zrobić z całości zestaw z tym aparatem ? czy lepiej oddzielnie wystawić na jakieś aukcji ? :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Oddzielnie zawsze korzystniej się sprzeda.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

wolak napisał(a):

np. tym fisheye mógłbym porobić fotki :)


Ten fishey to na mój gust, żadnego zakrzywienia Ci nie da. Wystarczy mi doświadczenie z FF fisheye (np SAL 16mm 2.8) na APSC. Zakrzywienia są tam marginalne. Więc z MF będą jeszcze mniej widoczne.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Aha, no to dzięki ;)
To przekaże znajomemu że lepiej sprzedawać oddzielnie i najwyżej w aukcjach porobić linki do innych aukcji ;)

edit kris:
zgodnie z wolą autora - wątek zamykam