anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z zamiennikiem akumulatora

profile.country.en_GB.title
matys-----
Początkujący

Problem z zamiennikiem akumulatora

Czy nowy firmware może mieć coś wspólnego z zamiennikami akumulatorów,
bo mam zamiennik, pierwszy raz użyty co prawda po zmianie firmware, ale nie działa.

Pojawia się komunikat, że akumulator jest niewłaściwy i nie wiem, czy aku jest do d.,
czy nowy firmware promuje tylko oryginalne aku...

Dzieki za info...

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

matys napisał(a):

ja potrzebuję odpowiedzi konkretnej.


Co rozumiesz przez "konkretnej"?


nie zależy mi na teorii, ale na praktyce, a ta wskazuje na różne rozwiazania


Praktyka wskazuje na różne sposoby interpretacji niedziałających zamienników.
Najlepiej zwalić wszystko na złośliwość producenta i snuć teorie spiskowe!

Skoro zamiennik nie działa, oznacza że nie jest poprawnie wykonany. Jak do samochodu kupuję części od niezależnych producentów i nie pasuje mi np. gwint to do kogo mam mieć pretensje? Do producenta auta?

Zastanów się.

Ja zawsze przepłacam (jak niektórzy mówią) i kupuję oryginalne akumulatory jak i karty pamięci. Tyle, że ja nie muszę potem zadawać tego typu pytań i nie mam żadnych problemów ze swoim sprzętem.

Bo na pewnych elementach nie wolno oszczędzać. W pierwszej kolejności są to karty pamięci, a potem właśnie akumulatory.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lajam napisał(a):

Bo na pewnych elementach nie wolno oszczędzać. W pierwszej kolejności są to karty pamięci, a potem właśnie akumulatory.


amen.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
matys-----
Początkujący

nie zwalam winy na producenta - jeżeli juz to na siebie (tylko i wyłącznie) - zdecydowałem sie na nexa, a co za tym idzie wszystkie konsekwencje z tego wynikające.

Co do zamienników kart pamięci i aku:
- co do aku - juz sie spotkałem kiedyś z tym problemem (ale nie osobiscie - tylko na innym forum) i jak wiem o "blokadzie" wtedy unikam kupowania zamienników, tyle że dla mnie po prosu 230 PLN za bateryjkę to trochę przegiecie pały - akumulator do samochodu za to kupisz, a cudów w produkcji nie ma. Małe cudo z ogniwem i jakimś chipem.
- co do karty - zawsze używam sandiska - nigdy sie nie zawiodlem, tu nie widzę konieczności stosowania podzespołu producenta (nikon, canon, pentax itp - chyba nie mają własnych kart - zaznaczam chyba, bo nie wiem)

a co do konkretnej odpowiedzi - to konkret - zablokowano/niezablokowano możliwości stosowania zamienników. To mnie przekona.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

matys napisał(a):

a co do konkretnej odpowiedzi - to konkret - zablokowano/niezablokowano możliwości stosowania zamienników.


Naprawdę wierzysz, że ludzie piszący firmware zajmują się akumulatorami? :c91

profile.country.en_GB.title
matys-----
Początkujący

biorę to za odpowiedź "podprogową" ;)

Wierzę w to, gdyby tak nie było, nie wymyślano by nowych kluczy do aut, nie utrudnianoby dostepu do reflektorów w samochodzie celem wymiany głupiej żarówki itp. Rozumiemn postep techniczny i chęć ochrony własnych interesów producenta - sam pracuje w korporacji ściśle handlowej i wiem (uwierz mi) na czym może polegać ochrona własnych produktów i chęć zarobku. Tak na serio, to aku dla nexa 5n jest wycenione na ca. 1/8 ceny a dla c3 to już ca. 1/4 ceny? Niemozliwe moim zdaniem - po prostu.

Nie chce się sprzeczać bez sensu, bo zawsze znajdzie się kontrargument. Pozdrawiam

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

matys napisał(a):


a co do konkretnej odpowiedzi - to konkret - zablokowano/niezablokowano możliwości stosowania zamienników. To mnie przekona.



To może ja spróbuję odpowiedzieć.
Z tego co mi wiadomo to producent aparatów (w tym wypadku Sony) nie zablokował stosowania zamienników. Ale ... (tak, musi być jakieś ale) Sony wprowadził chip do swoich baterii aby była możliwość podawania precyzyjnego stanu akumulatora (już nie jako 4 czy 5 "kreseczek" a dokładnie, w procentach). Ale większość producentów zamienników (a może żaden) nie zwrócili się do Sony o udostępnienie specyfikacji oprogramowania czy komunikacji bateria - aparat. Na pewno jest możliwość "podsłuchania" transmisji i na tej podstawie można w zamiennikach wprowadzić podobne oprogramowania. Ale czy dokładnie takie samo? Jeżeli producent zamienników ma pełną specyfikację komunikacji od Sony to jego zamienniki będą działały zawsze i wszędzie (przynajmniej w modelach produkowanych do danego czasu), natomiast u producenta zamienników, który chce jak najtańszym kosztem wykonać urządzenie to nie zawsze będzie miał pełną komunikację. I może się zdarzyć, że dane urządzenie nie chce działać z taką baterią. Ale z tego co wiem, Sony nie zablokowało stosowania zamienników tylko działanie danej baterii zależy od ich producenta.

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Wystarczyłoby aby aku firmowy był tylko trochę droższy od zamiennika i nikt na zamiennik by nie spojrzał.Taka firma sony sprzedała by tych akumulatorków multum i zarobiła dużo więcej(patrz przykład obniżki cen na alkohole) niż normalnie przy wysokiej cenie .Nie rozumiem tej polityki....Ceny większości akcesorii to po prostu kosmos ale widocznie takie potęgi jak sony czy panasonic maja to głęboko w duszy.Cieszą się pewnie producenci zamienników bo jak ktoś sprzeda 1 aku sonego w tym samym czasie ktoś inny sprzeda 30 albo 100 chińskich.Sam od wielu lat jadę na zamiennikach i jak narazie jestem zadowolony.Płacę 79zł (można wyprodukować tanio?Można! kilku ludzi przy tej cenie przecież jeszcze zarabia) zamiast 285zł.Różnica niestety zbyt duża abym nabył oryginalny.

profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

konrado1973 napisał(a):

Wystarczyłoby aby aku firmowy był tylko trochę droższy od zamiennika i nikt na zamiennik by nie spojrzał.Taka firma sony sprzedała by tych akumulatorków multum i zarobiła dużo więcej(patrz przykład obniżki cen na alkohole) niż normalnie przy wysokiej cenie .

Wcale niekoniecznie. Po pierwsze, nie można patrzeć tylko na polski rynek, na tzw. Zachodzie, w Japonii czy USA zamienniki sprzedają się gorzej, niż u nas.
Po drugie, dam Ci przykład z zupełnie innej dziedziny: pracowałem kiedyś w firmie farmaceutycznej, która sprzedawała m.in. do Czech bardzo popularny lek o uznanej marce. Miał on oczywiście konkurentów w postaci 2 tańszych odpowiedników. Przeprowadziliśmy dokładną analizę i okazało się, że nawet gdybyśmy obniżyli cenę do poziomu tańszego z odpowiedników (czyli o ok. 20%) i opanowali cały rynek, to i tak nasz zysk byłby mniejszy, niż przy utrzymaniu dotychczasowej ceny i poziomu sprzedaży.
Celem każdego producenta jest zysk (szczególnie ważny w obecnej sytuacji Sony...) i na to się patrzy. Zadowolenie klientów z poziomu cen jest oczywiście ważnym czynnikiem przyczyniającym się do osiągnięcia tego zysku, ale tylko jednym z wielu...

Michał Koziara
profile.country.en_GB.title
matys-----
Początkujący

matys napisał(a):

Czy nowy firmware może mieć coś wspólnego z zamiennikami akumulatorów,
bo mam zamiennik, pierwszy raz użyty co prawda po zmianie firmware, ale nie działa.

Pojawia się komunikat, że akumulator jest niewłaściwy i nie wiem, czy aku jest do d.,
czy nowy firmware promuje tylko oryginalne aku...

Dzieki za info...



Witam.
No i problem się rozwiązał - wymagało to trochę czasu, ale kupilem zamiennik (kolejny) na próbę w sklepie w Szczecinie i mogłem go oddać gdyby nie działał, ale działa na szczęście.

Pozdrawiam.

PS
Sorry za zamieszanie.