anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony nex 5n obiektyw??

Przemko22
Początkujący

Sony nex 5n obiektyw??

Witam mam zapytanie odnośnie obiektywów do aparatu sony nex 5n?
Jeszcze nie jestem szczęśliwym posiadaczem aparatu ale lada dzień przymierzam się do zakupu, mianowicie zastanawiam się nad obiektywem z jakim kupić aparat.
18-55
55-210
jestem świeży jeżeli chodzi o fotografowanie, i proszę o radę co do obiektywu, który z nich lepiej współpracuje z autofocusem, który robi lepsze zdjęcia portretowe , krajobrazowe i generalnie z którego mogę być bardziej zadowolony. Dodam że jestem całkowitym amatorem i chcę kupić aparat z zadowalającym mnie obiektywem, podpowiedzcie plusy i minusy obydwu obiektywów i własne odczucia w tym temacie.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Przemko22 napisał(a):

Witam mam zapytanie odnośnie obiektywów do aparatu sony nex 5n?
Jeszcze nie jestem szczęśliwym posiadaczem aparatu ale lada dzień przymierzam się do zakupu, mianowicie zastanawiam się nad obiektywem z jakim kupić aparat.
18-55
55-210
jestem świeży jeżeli chodzi o fotografowanie, i proszę o radę co do obiektywu, który z nich lepiej współpracuje z autofocusem, który robi lepsze zdjęcia portretowe , krajobrazowe i generalnie z którego mogę być bardziej zadowolony. Dodam że jestem całkowitym amatorem i chcę kupić aparat z zadowalającym mnie obiektywem, podpowiedzcie plusy i minusy obydwu obiektywów i własne odczucia w tym temacie.



Witaj :c37 .
Jeżeli chodzi o obiektywy do NEX-ów to ich zastosowanie nie różni się niczym w stosunku do obiektywów do lustrzanek. A z powodu wielkości matrycy w NEX-ie odpowiadającej wielkością matrycy w lustrzance APS-C to zastosowanie obiektywów będzie identyczne jeżeli chodzi o ogniskowe. Dlatego możesz poszukać wszelakich informacji na temat zastosowania poszczególnych obiektywów do aparatów z matrycą APS-C.
W skrócie: obiektyw 18-55 jest obiektywem podstawowym, zapewniającym kąty widzenia od szerokokątnego do krótkiego teleobiektywu. W zastosowaniach można to opisać tak, że możesz tym obiektywem robić szerokie widoczki, rozległe krajobrazy, fotografować w małym pomieszczeniu obejmując całą rodzinę siedzącą przy stole jak i pokusić się o portrety i małe zbliżenia. Obiektyw 55-210 to teleobiektyw czyli obiektyw wąskokątny. W stosunku do tzw. standardu czyli do obiektywu standardowego kąty widzenia 55-210 w każdym jego położeniu będą węższe czyli zobaczysz mniejszy obszar niż przez obiektyw standardowy czy też nieuzbrojonym okiem. Teleobiektyw służy głównie do fotografowania obiektów dalej położonych jak również gdy chcesz fotografować detale nie mając możliwości podejścia do obiektu. Również "wąski portret" sfotografujesz teleobiektywem nie powodując nienaturalnego przerysowania. Obydwa obiektywy się uzupełniają i dlatego bardzo często są sprzedawane w zestawach obydwa z aparatem.
Jeżeli to miałby być mój jedyny obiektyw wybrałbym 18-55. Ale najchętniej to kupiłbym obydwa.

Przemko22
Początkujący

ok dzięki za podpowiedź xD w takim razie będzie 18-55 xD ale może na święta i ten drugi 😜

profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

Choć ja nie zaczynałem NEXowo, to też z 18-55 i to był dobry wybór ;)