anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Statyw dla amatora.

Znajomy-----
Początkujący

Statyw dla amatora.

Orientujecie się może, jaki wybrać statyw? Jestem bardzo początkującym użytkownikiem, a moje wymagania to musi być lekki i mobilny.

35 ODPOW. 35
Ajdaho
Początkujący

Korzystając z okazji podepnę się pod temat statywu. Ja również planuję takowy zakup w niedalekiej przyszłości ale ciągle mam dylemat, ponieważ miałem okazję wypróbować taki za około 30zł z allegro. Stabilność zadowalająca, a sprawdzałem w różnych pozycjach aparatu. Jest wyposażony w poziomicę, chociaż mi osobiście nie przydatna ponieważ i tak kadr ustawiam w/g potrzeby a nie do poziomu świata. Jedyne czego się dopatrzyłem to niezbyt poręczny uchwyt jednej ze śrub blokujących pozycję aparatu, no i brak haczyka na obciążenie. Chciałbym wiedzieć jak bardzo uwygodni mi statyw za 150zł +, zanim zdecyduję się na jego zakup, bo jeśli znacznych nie ma to nie widzę sensu przepłacać, a z kolei nie chciał bym też zakupić bubla.

WOiOwnik
Początkujący

Ajdaho proponuję odwiedzić najbliższy punkt FotoJoker'a lub jakiś market elektroniczny z akcesoriami do aparatów i sprawdzić co takie statywy za 150zł mają.

Dla mnie osobiście znalezienie odpowiedniego statywu jest operacją dość skomplikowaną. Bo jak tu znaleźć statyw o wysokości roboczej 180-185cm (mój wzrost 175 warto mieć trochę zapasu w cm, a schylać się nie lubię, dbam o plecki :D) poniżej 400zł do tego rozstaw nóg niekrępowany do tych ( 20* czy ile one tam mają ) z możliwością blokady na każdym odcinku, ponadto na gumowych nóżkach z ewentualną możliwością wysunięcia metalowych bolców by wgryźć się w teren oraz z głowicą regulowaną w dwóch płaszczyznach (poziomej +/- 90* oraz pionowej +/- <90* ) oczywiście z możliwością blokady pod dowolnym kątem .... jak ktoś coś takiego znalazł lub ma to chętnie bym się dowiedział co to za cudo ;)

w najgorszym razie można to zrobić samemu, kupić odpowiednią głowicę, odpalić Tigomat i wio ;)

gonzo-----
Początkujący

Ajdaho hmm jak dla mnie brak haczyków na obciążenie to jednak minus, ja jakoś pewniej się czuje jak trochę zawieszę (większa stabilność). Ale to może być subiektywne odczucie

WOiOwnik wymagania masz dosyć wyśrubowane może być ciężko...

mis1u1
Początkujący

Wiecie co. Ja też się napaliłem na tani statyw i po 2 tygodniach używania stwierdzam, że to był nieprzemyślany zakup. Kupiłem jakiegoś firsta niby stabilny ale jednak manfrotto czy velbon to firma którą polecam.

gonzo-----
Początkujący

Tani to znaczny ile? Ja kupiłem z saturna i sobie chwalę, idealny nie jest, ale na potrzeby takiego amatora jak ja całkowicie wystarcza :) wiadomo z czasem kupi się coś lepszego, ale w końcu nie od razu Kraków zbudowano. A co do profesjonalnych to które polecasz?

Tommygun------
Początkujący

Problem w tym, że tani statyw może okazać się bardzo drogi jak spadnie z niego lustrzanka z obiektywem, kiedyś tak mi się zdarzyło ale na szczęście upadło wszystko bez konsekwencji w luźny piach. Na forum kkm niedawno gośc opisywał podobny przypadek ale uszkodził a700 tak, że musi praktycznie kupić nową, bo naprawa jest nieopłacalna :(
Dobrry statyw + dobra głowica, szukać tylko sprawdzonych firm, jakość kosztuje i nie ma to tamto, dodatkowo dobrze, jak każdą nogę można swobodnie rozstawić itd. nie zawsze trzeba wydawać ponad 1000 zł ale za 600-700 znajdzie się wystarczająco dobre zestawy statywy + głowica, które dadzą radę przez długi czas naszym lustrzankom.

Dobra rada - jak focisz szczególnie na tanim statywie, to pasek zaplącz wokół głowicy - w razie wypięcia lustrzanki z mocowania a jak masz lepszy statyw z dobrym mocowaniem, to i tak najlepiej zarzuć pasek na szyję.

profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

Jestem również w trakcie poszukiwania statywu, jednak z racji niezbyt wygórowanej pensji statyw nie może być jakiś mega drogi, może kiedyś...
Póki co wyszukałam takie oto dwa...
Velbon Sherpa 200R - http://www.cyfrowe.pl/aparaty/velbon-sherpa-200r.html
Hama Star PRO 59 - http://www.cyfrowe.pl/aparaty/hama-star-pro-59.html
Czy ktoś jest może w posiadaniu któregoś z tych statywów? Który ewentualnie był by lepszy? Jakoś mocniej skłaniam się ku firmie Velbon jednak Hama ma lepsza wysokość...
Co sądzą bardziej obeznani w tym temacie?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

BuBu, jak juz chcesz wydać parę złotych na statyw, nie warto bawić się w pseudooszcz ędności, bo Ci to bokiem wyjdzie prędzej, czy później i będziesz żałował każdej wydanej złotówki. Jak nie chcesz wydawać zbyt dużo, a Velbon Ci się podoba, sugeruję ten: 600R
Wysokość ma odpowiednią, jest stabilny i ma głowicę (nie trzeba dokupywać) i pokrowiec w cenie. Sam się do niego przymierzałem, ale dołożyłem jeszcze stówkę i kupiłem benro.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

Dziękuję Tadeusz, nie wiem jak to wyjdzie, ale postaram się rozważyć tę opcję ;)

Creatoor
Początkujący

Tadeusz ma 100% racji. Mam na wyposażeniu statywy Hama 61. Używam ich jedynie do zamontowania dodatkowego oświetlenia lub blendy, a i tak muszę je dociążyć czymś. Są za lekkie. Nie wyobrażam sobie pracy w terenie z nimi.
Pozdrawiam