anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

32S5600 - "smużenie"

rex-----
Początkujący

32S5600 - "smużenie"

Witam wszystkich serdecznie!
Piszę po raz pierwszy i proszę jednocześnie o pomoc.
3 dni temu kupiłem LCD Sony 32S5600. Nie ukrywam, ze w wyborze między Samsung, Sharp (podobne parametry) a Sony zaważyła renoma firmy, 5 lat gwarancji oraz przede wszystkim b. ładna obudowa, wpadająca w oko i wyróżniająca się spośród reszty LCD na półce sklepowej!
Jestem podłączony do kablówki czyli sygnału analogowego. Niestety, LCD mi "smuży" czyli pozostawia ślady za poruszajacymi sie postaciami czy innymi obiektami. Nie na wszystkich emitowanych programach tak się dzieje. Poza tym np. film z dvd leci w idealnym odbiorze tzn. nie ma żadnego smuzenia. 1.Czym to jest spowodowane? 2.Czy chodzi tutaj o te milisekundy? 3.Czy o hrz? Wiadomo, mój ma 50 hrz. 4.Czy po wejściu sygnału cyfrowego jakość obrazu się poprawi tzn zniweluje sie to smuzenie? 5.Czy np. podłączając sygnał HD (np. tv "N") smuzenie zostało by wyeliminowane? W sklepie wydawało mi się, ze LCD nie ma takiej "wady".
Z góry dziękuje za zainteresowanie

17 ODPOW. 17
Ravi-----
Początkujący

W sklepie telewizor zapewne został podłączony do lepszego sygnału, ten z kablówki jest niestety bardzo słaby, dlatego w przypadku DVD też nie miałeś u siebie problemu. Także to nie jest wina ani czasu reakcji, ani braku technologii 100hz, przejście na platformę cyfrową rozwiąże problem.

rex-----
Początkujący

Dziękuję. A przy okazji za co odpowiadają w takim razie hrz. i milisekundy? I jeszcze jedno co bardzo mnie ciekawi a czego nie mogę znaleźć w instrukcji. LCD ma funkcję oszczędności energii. Ciekawi mnie w jaki sposób po włączeniu tej funkcji jest ona realizowana i w jakim stopniu, czy włączenie jej spowoduje np. gorszą jakośc obrazu :smileyquestion:. Ze względu na to, iż na razie mam to smuzenie nie zuważyłem różnicy po jej włączeniu.

Ravi-----
Początkujący

Zależy w jakim sensie mówimy o hz generalnie jest to odświeżanie, ale jak mówimy w charakterze 100hz, 200hz w telewizorach LCD to chodzi tutaj o układy zajmujące się upłynnianiem ruchu (żeby nie było takiego szarpania obrazu powiedzmy przy poziomych szybkich ruchach kamerą). Co do czasu reakcji kiedyś był miarodajny teraz są różne sposoby pomiaru i nie zawsze jest to adekwatne do stanu faktycznego, także tutaj już lepiej zdać się na własny wzrok :)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

rex napisał(a):


Niestety, LCD mi "smuży" czyli pozostawia ślady za poruszajacymi sie postaciami czy innymi obiektami. Nie na wszystkich emitowanych programach tak się dzieje. (...) 1.Czym to jest spowodowane? 2.Czy chodzi tutaj o te milisekundy?



Spowodowane to jest tym, że:

rex napisał(a):

Jestem podłączony do kablówki czyli sygnału analogowego.



Możesz to zredukować włączając redukcje zakłóceń, ale obraz nie będzie tak dobry, jak z sygnału cyfrowego.


rex napisał(a):

4.Czy po wejściu sygnału cyfrowego jakość obrazu się poprawi tzn zniweluje sie to smuzenie? 5.Czy np. podłączając sygnał HD (np. tv "N") smuzenie zostało by wyeliminowane?



Tak, podłączając źródło cyfrowe, do tego HD możesz spodziewać się bardzo dobrego obrazu.

rex napisał(a):

A przy okazji za co odpowiadają w takim razie (..) milisekundy?



Poniżej pewnej wartości ms, kończy się wpływ na wrażenia wizualne a zaczyna się wyścig "kto ma mniej". I tak tego nie widać. Twój telewizor ma już na tyle szybki czas reakcji, że oko ludzkie jest w pełni zadowolone.

Ravi-----
Początkujący

Poniżej 10 ms różnic nie zauważysz, ten parametr był istotny jak niektóre telewizory/monitory miały wartości powiedzmy 20ms teraz jest tak jak mówisz Zimny. Problem jest tak samo jak z kontrastem dynamicznym- różne sposoby mierzenia... Także lepiej ufać oczom niż tylko patrzeć na liczby.

rex-----
Początkujący

Dziękuje za odpowiedzi. A czy ktoś coś wie na temat tej oszczędności prądu o której pisałem poprzednio?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Gorszej jakości na pewno nie powoduje. Funkcje i sposób oszczędzania masz opisany w instrukcji:

Zerowanie - Przywraca wszystkie fabryczne ustawienia “Eco”.

Oszczędzanie energii - Zmniejsza zużycia energii przez telewizor poprzez regulację podświetlenia.
Po wybraniu “Obraz wyłączony”, obraz wyłącza się, a na panelu przednim
odbiornika TV zapala się na zielono wskaźnik Obraz wyłączony. Dźwięk
pozostaje bez zmian.

Przełącz w stan gotowości po bezczynności - Wyłącza telewizor po upływie wcześniej zdefiniowanego okresu bezczynności.

Zarządzanie energią PC - Przełącza telewizor w tryb czuwania po 30 sekundach bez odebrania sygnału z wejścia PC.

Czujnik światła - Automatycznie optymalizuje ustawienia obrazu do światła w pomieszczeniu.
• W celu zapewnienia prawidłowej pracy czujnika, nie należy go zasłaniać.
Sprawdzić położenie czujnika (strona 14).

profile.country.pl_PL.title
papka-----
Początkujący

ja właśnie też mam takie smużenie i obraz kaszowaty okropnie się to ogląda a jestem na cyfrówce co mam zrobić

boston-----
Początkujący

Jesteś na cyfrówce, ale co dokładnie i w jaki sposób masz podłączone (jakim kablem?)