anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

motionflow sony 40w5740

Emiliusz-----
Początkujący

motionflow sony 40w5740

Witam wszystkich forumowiczów,
jako że to mój pierwszy post miejcie dla mnie wyrozumiałość :) ale do rzeczy.
Od pewnego czasu zaobserwowałem, że funkcja (chyba) motionflow przestała jakby działać, mianowicie nie widzę żadnej różnicy w płynności obrazu między włączoną a wyłączoną funkcją motionflow. Opisać zjawisko mogę tak, że np. kontury budynków przy poruszającej się kamerze w bok nie przesuwają się płynnie tylko przeskakują, samochody nie jadą tylko skaczą do przodu. Przy wolnych scenach tego nie widać ale jeśli scena jest już szybsza (ale jeszcze nie super dynamiczna) jest to wyraźnie zauważalne, dodam tylko że najbardziej rzuca się to w oczy na kanałach HD gdzie obraz jest jak żyleta. Wyłączałem telewizor z prądu, zerowałem ustawienia (nie przywracałem tylko ustawień fabrycznych) i nic się nie zmienia a wszystko pięknie działało bo pokazywałem nawet znajomym różnicę w płynności obrazu z włączonym i wyłączonym motionflow. Czy istnieje sposób żeby definitywnie sprawdzić czy ta funkcja działa poprawnie? Czy możliwe jest żeby w ogóle przestała ona tak sobie sama działać? Czy ktoś ma jakiś pomysł?
Za jakiekolwiek rady będę bardzo wdzięczny.

18 ODPOW. 18
oldguest
Początkujący

Proszę przytrzymać na telewizorze przez dłuższy czas przycisk MENU. Powinien wywołać się tryb demonstracyjny i tam jest pokazana różnica między 100 a standard.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jeśli uważasz, że nie ma różnicy, to zgłoś sprawę do serwisu. Nie spotkałem się z przypadkiem, gdzie przestaje działać motionflow w sposób jaki opisujesz:

Emiliusz napisał(a):

Opisać zjawisko mogę tak, że np. kontury budynków przy poruszającej się kamerze w bok nie przesuwają się płynnie tylko przeskakują, samochody nie jadą tylko skaczą do przodu.



Opis sytuacji jaki przedstawiasz przypomina mi zabawę z sygnałem 24p, np. próbę puszczenia sygnału 24p na telewizorze nie obsługującym 24p. Jeśli nie działa motionflow, to nie znaczy że obraz bedzie przeskakiwał. Będziesz miał taki sam komfort oglądania co w telewizorach nie mających 100Hz, czyli serie S, P, V itp.

Emiliusz-----
Początkujący

Proszę przytrzymać na telewizorze przez dłuższy czas przycisk MENU. Powinien wywołać się tryb demonstracyjny i tam jest pokazana różnica między 100 a standard.



Wielkie dzięki :)
przynajmniej wiem, że tryb motionflow działa.

Zimny napisał(a):

Jeśli nie działa motionflow, to nie znaczy że obraz bedzie przeskakiwał. Będziesz miał taki sam komfort oglądania co w telewizorach nie mających 100Hz, czyli serie S, P, V itp.



Tak na szybko włączyłem National Geographic HD (bo tam widać to najwyraźniej) i niestety jest to samo, chętnie Zimny zaprosiłbym Cię do siebie żebyś zobaczył o co mi biega ale że pozostaje nam forum to postaram się opisać to jeszcze raz. Nie chodzi o to, że cały obraz skacze tylko np. na tle gwieździstego ciemnego kosmosu widać na dużym zbliżeniu obracającą się Ziemię której to ruch obrotowy nie jest płynny tylko jakby się przycinał czego efektem jest taki nazwijmy skokowy obrót, tak jakby telewizor czasem nie nadążał obrobić obrazu czy coś takiego (zbytnio się na tym nie znam). Zmiany ustawień trybów motionflow w tym przypadku nic nie dają, stąd sugestia że może coś z tą funkcją jest nie tak ale po włączeniu trybu demonstracyjnego wiem, że motinflow działa.
Może jestem za bardzo czepialski ale lekko mnie to irytuje, po wymianie telewizora ze starego LG byłem pod wielkim wrażeniem jakości obrazu i może od razu tego nie zauważyłem ale po jakimś czasie delektowania się obrazem HD zacząłem zwracać na to uwagę stąd mój post na forum.

Ravi-----
Początkujący

Jak się nie widzi ciężko coś powiedzieć czy pomóc, może ktoś ze znajomych ma ten sam model (generalnie seria w5500)? Jeśli tak to tylko odwiedzić i zobaczyć czy tam płynność zadowala czy też nie (jeśli to drugie to znaczy, że w Twoim przypadku 200hz byłyby odpowiedniejsze). Sam przy tym modelu na płynność nie mam powodów do narzekań, a z Twoich opisu wygląda to źle, robiłeś może upgrade softu?

Emiliusz-----
Początkujący

Ravi napisał(a):

... robiłeś może upgrade softu?



Robiłem, aktualnie mam 1.600EA miałem nadzieję, że może to coś pomoże ale niestety.
Chyba spróbuję jeszcze opcję z przywróceniem ustawień fabrycznych, trochę się bronię przed tym bo nie wiem jak dużo rzeczy się wykasuje a ustawienie wszystkiego trochę czasu zajmuje :(
Oczywiście popatrzę na inne telewizory tej serii, zobaczymy czy to problem telewizora czy mojego oka :c7

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Teraz rozumiem, ładnie to opisałeś. Są dwie opcje, albo wina telewizora, albo sygnału jaki dochodzi do niego. Winę motionflow bym odrzucił, chyba że coś się wiesza. Efekt przycinania się obrazu przy poruszającej się kuli ziemskiej, nie powinien być widoczny nawet na ekranach bez 100Hz. Obraz powinien poruszać się w miarę płynnie, a bynajmniej przycinania się nie powinny być tak widoczne. Dlatego chyba można wykluczyć 100Hz (chyba że wiesza się). Oczywiście jest jedno ale. Wszystko zależy od percepcji człowieka, jak wspomniał Ravi, być może to nie jest problem, ale płynność dla Ciebie jest za mała i potrzebujesz telewizora z 200Hz.
Ciekawy jestem, czy z innych źródeł sygnału jest to również widoczne (DVD, BR, komputer), może przez wyjście component. Dla mnie tego typu efekty mogą mieć wpływ z sygnałem. W grę może wchodzić od uszkodzeń portów HDMI w telewizorze, po urządzenie zewnętrzne.
Dlatego również sprawdziłbym urządzenie z którego dochodzi sygnał, oraz kabel. Być może to ono nie wyrabia. Dlaczego tak uważam? Efekt który opisałeś przypomina problemy z sygnałem 24p, jak również przerwy w sygnale, zbyt mały bitrate, złą kompresję.
Reasumując, jeśli to wpływa na jakość oglądania, to zgłoś sprawę na serwis.

Emiliusz-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

Efekt przycinania się obrazu przy poruszającej się kuli ziemskiej, nie powinien być widoczny nawet na ekranach bez 100Hz. Obraz powinien poruszać się w miarę płynnie, a bynajmniej przycinania się nie powinny być tak widoczne... Oczywiście jest jedno ale. Wszystko zależy od percepcji człowieka, jak wspomniał Ravi, być może to nie jest problem, ale płynność dla Ciebie jest za mała i potrzebujesz telewizora z 200Hz.


Otóż to, obraz powinien poruszać się w miarę płynnie, za to między innymi te modele są chwalone.
Problem polega na tym, że ja wcale nie uważam się za jakiegoś specjalistę od jakości obrazu, wręcz powiedziałbym że jestem laikiem w tych sprawach ale ten efekt jest tak widoczny, że wręcz rażący.

Zimny napisał(a):

Ciekawy jestem, czy z innych źródeł sygnału jest to również widoczne (DVD, BR, komputer), może przez wyjście component. Dla mnie tego typu efekty mogą mieć wpływ z sygnałem. W grę może wchodzić od uszkodzeń portów HDMI w telewizorze, po urządzenie zewnętrzne.
Dlatego również sprawdziłbym urządzenie z którego dochodzi sygnał, oraz kabel. Być może to ono nie wyrabia.


Korzystam z dekodera PVR HD w Aster, też pomyślałem, że to może wina leżeć po jego stronie ale chwilowo nie mam możliwości podmiany na inny. Natomiast oczywiście sprawdzę na innym źródle sygnału (niestety posiadam tylko dosyć stare DVD), pokombinuje z wejściami, kablami i zobaczymy co z tego wyniknie.

Ravi-----
Początkujący

Hmmm czyli pole manewru się zawęża, jeżeli przy innym źródle sygnału, przy różnych przewodach problem będzie się powtarzał . Pozostaje wtedy, że jest problem z telewizorem, wtedy należy zamówić wizytę serwisanta, bo dla przeciętnego użytkownika płynność w w5500 jest w zupełności wystarczająca.

slawek.u
Początkujący

przytrzymać na telewizorze przez dłuższy czas przycisk MENU. Powinien wywołać się tryb demonstracyjny


Czy w W5500 też można wywołać w jakiś sposób tryb demonstracyjny ?