anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

podświetlenie matrycy

profile.country.pl_PL.title
peciol
Początkujący

podświetlenie matrycy

Witam serdecznie, zakupiłem po żmudnym czytaniu różnych testów i testów w sklepie z dekoderem model 46z5500 i powiem szczerze że trochę jestem rozczarowany...Wszystko fajnie za dnia ale oglądając wieczorem przy małej lampce film z ciemnymi scenami zauważyłem w narożnikach u góry jasne plamy oraz u dołu z prawej strony,jakby matryca była zle podświetlona to podobno nazywa sie clouding...czy ktoś z forumowiczów może to potwierdzić z coś takiego rownież ma? czy poprostu miałem pecha,naczytałem sie o niesamowitej czerni a tu klapa totalna .TV porównywałem z Samsungiem B750 ,tam było czysciutko choc tez lekko cos tam dopatrzyłem ale nie tak jak w Soniaczu.Porównywałem jeszcze z Samsungiem A786 ktory posiada brat i tam jest ponoc lokalne wygaszanie no i to było to czego sie spodziewałem po Sonym a czego mi nie pokazał.Czy model 46X4500 jest w stanie pokazac totalna czerń jak ten samsung bo nie licze juz na zetke -przypuszczam ze barierą może być podswietlenie WCG-CCFL które nie wygasza sie całkowice .

8 ODPOW. 8
Ravi-----
Początkujący

Lokalne wygaszanie masz tylko i wyłącznie w telewizorach opartych na podświetleniu diodami LED (z tymże, nie może być to podświetlenie krawędziowe czyli tzw. edge LED) i na takich telewizorach LCD faktycznie poziom czerni jest najlepszy. Co do Ztki to może wystąpić delikatne nierównomierne podświetlenie matrycy w rogach przy większych przekątnych, jak możesz to zrób zdjęcie bo z tego co opisujesz wygląda to gorzej...

profile.country.pl_PL.title
peciol
Początkujący

zdjecia nie zrobie bo już oddałem tv (kupiony w sklepie internetowym ) wolałem dmuchac na zimno...tv super mi sie podobal...znajomi twierdzili również ze cos nie tak z tym podświetleniem....sprawdziłem w menu serwisowym-byl czysty ,zero godzin przelotu,tylko 17 załaczen pewnie fabryczne.Nosiłem sie z zamiarem kupienia nastepnej Zetki ale chyba odpuszcze skoro to podswietlenie nie jest pod moje upodobania (ogladanie wieczorami filmów.)Mam pytanie czy X4500 obrabia SD porownywalnie do zetki czy to az taka przepaśc miedzy BE3 a pro w X-sie?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Technologia LCD charakteryzuje się podświetlaniem przez lampmy umieszczone z drugiej strony panelu. W LCD nie osiągnięto jeszcze idealnej czerni, ponieważ nie można wygasić części lampy. I tak czerń jest już na bardzo dobrym poziomie. Co do podświetlenia, być może redukcja natężenia podświetlenia w ustawieniach telewizora pomogła by. W dzień jak jest widno, żeby obraz był czytelny potrzeba większego natężenia lamp. Czerń i tak jest ładna. Wieczorem jest mniej, lub wogóle brak jest światła zewnętrznego i wtedy można zmniejszyć natężenie podświetlenia. Czerń powinna być na równie dobrym poziomie.
Co do poziomu czerni, tu królować będzie technologia OLED.
Seria X od modelu 46" to jest całkowicie inny wymiar oglądania. Tam jest podświetlenie diodowe z funkcją wygaszania. Jakość, płynność, wygląd obrazu cieszy oko. Różnica jest bardzo duża w porównaniu do tradycyjnego podświetlenia w LCD. Stąd taka różnica w cenie.

oldguest
Początkujący

Przy 46 calach między Z a X-em jest tylko 1000zł różnicy. Polecam.

profile.country.pl_PL.title
peciol
Początkujący

Dzięki za podjęcie tematu,trochę rozwiało moje wątpliwości ,potwierdziło pewne obawy no i chyba spowodowało do kolejnego podejścia do Soniacza tyle że serii X.POZDRAWIAM!

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Przy 46 calach między Z a X-em jest tylko 1000zł różnicy. Polecam.



Tylko 1000zł, a technologicznie różnica jest dużo większa. Nawet nie wiedziałem, że różnica kształtuje się w tych granicach, dawno nie patrzyłem na cennik tych modeli. Spodziewałem się większej kwoty.
Tu masz porównanie dwóch modeli:
http://www.sony.pl/comparison/kdl46x450 ... 40x4500aep
zwróć uwagę na różnice w danych technicznych w kategorii "obraz".

Ravi-----
Początkujący

Bo x4500 było sporo droższe jakoś w ostatnim czasie ceny tak istotnie spadły w kwestii tematu, trzeba wybierać telewizor pod siebie lubi się oglądanie wieczorami i świetny poziom czerni to wybór jest dość oczywisty. Tylko warto pamiętać, że podświetlenie LED jest od 46 cali w tym modelu. Jeśli chodzi o obraz SD przepaści nie ma, ale jednak BE3 radzi sobie lepiej.

oldguest
Początkujący

Ravi napisał(a):

Jeśli chodzi o obraz SD przepaści nie ma, ale jednak BE3 radzi sobie lepiej.



Trzeba też zwrócić uwagę że w X jest BE2 PRO to od kiedy pamiętam były procesory o klasę do przodu. Podobnie jest z algorytmem 100Hz. Niby to jest 100Hz ale w wersji PRO wykorzystujące partiami wygaszaną matrycę. Z moich obserwacji wynika że 200Hz w Z lepiej sobie radzi jeśli ma sygnał 50Hz, ale dla sygnału 24p już lepiej działa X.

Można zatem rzecz że X jest nastawiony na filmy i tam radzi sobie perfekcyjnie.