anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problemy 40w5500

profile.country.PL.title
Macek-----
Nowicjusz

Problemy 40w5500

witam.
Mam 2 problemy ze swoim tv i bardzo prosiłbym o pomoc, mianowicie:

1. TV mam podłączony poprzez kabel hdmi z dekoderem tv N. Na pilocie enki nie mogę zgłaśniać ani ściszać. Czym to może być spowodowane i jak to rozwiązać? Dodam, że teściowie mają tv samsunga podłączonego również tak samo jak ja i im to działa.

2. Podłączyłem tv do sieci lan (kablem do routera). TV ściąga sobie ustawienia po dhcp test przechodzi pozytywnie ale nie może wyszukać/aktualizować żadnego serwera jak również nie przechodzi diagnostyka serwera. Co może być tego przyczyną i jak to mogę rozwiązać?

Za wszystkie sugestie wielkie dzięki

pozdrawiam Maciek

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Co do dekodera Nki, to niestety tak bywa. U mnie na przykład przez jakiś czas jak po któreś aktualizacji dekodera, poziom dźwięku po zmianie kanału nagle albo podnosił się, albo ściszał. Było to bardzo męczące, jak wieczorem zmieniałem kanał a z cichego poziomu, nagle głośność w dekoderze prawie na max. U mnie pomogła zmiana dźwięku w ustawieniach dekodera z Dolby Digital na stereo. Co do przycisków poogłaszania, to również to może mieć wpływ. Jeśli nie, wiem że była możliwość wymiany dekoderów w punktach Nki. Nie wiem czy jeszcze można tak robić, ale wcześniej jak coś nie działało to w punkcie wymieniali. Czasami trzeba było troszkę wyolbrzymić problem, ale do złego nie namawiam :D
Co do DLNA, konfiguracja jest bardzo prosta, chyba że się zrobi (zapomni) o czymś na początku. Bardzo duzo informacji na temat konfiguracji połączeń DLNA masz w wątkach:
viewtopic.php?f=57&t=2081
viewtopic.php?f=68&t=202&st=0&sk=t&sd=a&start=0
viewtopic.php?f=54&t=3866&p=68015&hilit=dlna#p68015

Proponuję zapoznać się z nimi, jeśli nie pomoże to pisz śmiało.

slawek.u
Początkujący

Macek napisał(a):

Na pilocie enki nie mogę zgłaśniać ani ściszać. Czym to może być spowodowane i jak to rozwiązać?


Jaki posiadasz typ dekodera - zwykły "biały", Rekorder, czy Turbo ?
Po ostatnich dwóch aktualizacjach softu parę osób na forum n-ki pisało o problemach z dźwiękiem, ale chodziło o DD po optyku, a ściszanie lub pogłaśniane, to już pewnie sprawa dekodera.
Ale spróbuj wejść w opcje i zmień z dźwięku przestrzennego na stereo. Jeżeli to nie pomoże to pewnie dekoder do wymiany.
Ja mam N-kę od 3 lat i nigdy nie miałem żadnych problemów z dźwiękiem. W poprzednim TV Samsungu najpierw miałem kabel HDMI, a potem zmieniłem ze względu na lepszą jakość obrazu na Component+czincze i tak mam do tej pory i w obecnym telewizorze...

profile.country.PL.title
Macek-----
Nowicjusz

mam zwykły dekoder biały, chyba faktycznie pójdę pogadać o wymianę w szczególności, że mam znajomego w sklepie z którego brałem. Również czasem zauważyłem- żadko bo żadko ale zawsze dekoder jakby się wieszał i pisze że zbyt słaby sygnał i mam sprawdzić sygnał.

Dzięki za podpowiedzi.

pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ha. U mnie była taka sama sama sytuacja z sygnałem. Tylko okazało się, że faktycznie mam słaby sygnał. Miałem stary zestaw antenowy, wymieniłem konwerter na lepszy jakościowo, ustawiłem antenę i ta informacja już się nie pojawiała.