anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TV w łazience

Pawelk-----
Początkujący

TV w łazience

Planuję zamontować TV w łazience. Czy ktoś może mi pomóc w doborze modelu ? W jaki sposób powinienem zabezpieczyć urządzenie przed wilgocią ?
Będę wdzięczny za wskazówki. Pawel

7 ODPOW. 7
luvr-----
Początkujący

kolor koniecznie dobrać do kafelek. Ewentualnie do aktualnie używanych ręczników.
A przed wilgocią najlepiej chronić folia - tzw. worek

laszlo-----
Początkujący

Problem wydaję się być bardziej złożony, pomijając kwestię doboru koloru ;-) Zabezpieczenie od wilgoci - ja kiedyś myślałem o obudowie z pleksy albo szkła ale pozostaje kwestia chłodzenia tv...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Raczej nie można zabudowywać telewizorów. Jeszcze zależy w jakiej powierzchni i czy będzie miał odpowiednią wentylację. Swoją drogą, jeśli łazienka jest dosyć duża i wentylacja w niej jest porządnie zrobiona, to telewizorowi nie powinno nic się stać. Można się zastanowić nad zamontowaniem dodatkowej wentylacji, umiejscowieniem telewizora blisko niej... Moim zdaniem opcję z zabudową telewizora w gotowej łazience jest dużo ciężej zrobić. Dobrą sprawą osuszającą powietrze jest klimatyzacja. Jednak wtedy koszty znacznie rosną.

laszlo-----
Początkujący

Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nieopłacalne ;-) można zbudować specjalny ciąg wentylacyjny a w nim za szkłem wbudować TV na przykład...

OsiRis-----
Początkujący

sprzęt nie może znajdować się w miejscu kondensacji pary - poszukaj może są dedykowane lcd, plazmy do łazienek nawet jak dasz za szybę róznica temperatur moze spowodować parowanie z drugiej strony :c5

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Podłączałem już zestaw gotowy - wanna z małym tv i zestawem nagłośnienia ale to był wyrób hermetyczny. Myślę że da się zrobić w ścianie wnękę, obudowę (wentylowaną) dla montażu zwykłego tv ale pewniej jest poszukać modelu dedykowanego. Są takie, bo gdzieś widziałem ofertę. Koszt pewnie dwukrotnie wyższy. Tylko czy spędzasz aż tak dużo czasu w łazience? Rozmoczysz kończyny ;)

http://hdtvmania.pl/2009/08/18/aquavisi ... -lazience/

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Podstawa to dobra wentylacja w pomieszczeniach. Albo zastanów się nad projektorem :D Wydaje mi się, że takiego łatwiej zamontować. Biorąc pod uwagę jak się grzeje w czasie pracy, para nie zaszkodzi. Oczywiście tak czy siak musi być zabudowany. A najwygodniej to laptop...