anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wymiana KITa

profile.country.pl_PL.title
Sikor-----
Początkujący

wymiana KITa

Witam,
pierwszy temat :-))
Wymiana KITa.
Jak większośc z nas zostałem wyposażony w KITowe szkiełko ( a moze plastik ;-p) SAL1870. Znamy go zapewne doskonale :) Zakres ogniskowej jak najbardziej pożyteczny użyteczny itd ale jakość m.in. optyczna , no sami wiecie.
Nawet jako amator szybko doszedłem do wniosku - czas na zmiane podstawowej optyki na inną rzecz JASNA lepszą :smileytwisted: .
Wymogi co do nowego szkła - zakres ogniskowych pozostaje ( prawie ) bez zmian, za to oczekiwanie w kwestii jakości szkła wyższe. I tu napotkałem na mnogość wyboru, ze o cenach nie wspomne ;] Wiem ze trzeba wybrać rozwiazanie kompromisowe ( jak zwykle prawie ) między ceną a jakością.Biorę pod uwage szkła SONY jak i niezaleznych producentów.

Swoje pewne, co do wyboru szkła na zmiane, preferencje oczywiście mam ale chętnie poznam Wasze zdanie poparte zapewne doświadczeniem bądż zawodowym badź zasłyszanym :rolling_eyes:

pzdr
Sikor

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

Jeśli ma być jasny to Tamron 17-50 f/2.8 jest chwalny bardzo.
No i jeszcze jest nasz "mały karol" 16-80 f/3.5 - f/4.5. A jak masz dużo kasy to oczywiście Sonowski Carl Zeiss 24-70 f/2.8. Z używanych MAF 28 - 70 f/2.8 G

Pavelo-----
Początkujący

Na twoim miejscu raczej bym się zastanawiał czy niewarto od razu kupić czegoś jaśniejszego ale i pełnoklatkowego. Za jakiś czas matryce pełnoklatkowe zejdą "pod strzechy" i taki obiektyw będzie jak znalazł. Wszystko oczywiście zależy od ogniskowych na jakich pracujesz. Do listy podanej przez JasioS dołożył bym jeszcze Sigme 17-70/2,8-4, albo jaśniejsza 18-50/2,8 (oba na APS-C) , albo Minolte 24-105/3,5-4,5 ( pełnoklatkowy)

profile.country.PL.title
aalbin
Poszukiwacz

Ja KIT-a zamieniłem początkowo na duet 17-35/2,8-4 + 28-75/2,8. :P
Potem dwa powyższe szkiełka zamieniłem na 16-80/3,5-4,5. :P :P
W międzyczasie zakupiłem 24-70/2,8. :P :P :P
Teraz czekam na możliwość wymiany małego Karola na 16-35/2,8. :P :P :P :P

profile.country.pl_PL.title
Sikor-----
Początkujący

no dobrze ... kazda opinia wazna i pomocna przy dokonywaniu wyboru ...

a chętnie poznałbym Wasza opinie o SAL 16-105 ...

witmann
Początkujący

16-105 jest niezły, lepszy optycznie od KITa, ale równie ciemny. Plusem jest szerszy zakres. Ja bym chyba wolał dołożyć do 16-80...