anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

32s5600 overscan

profile.country.pl_PL.title
piotrkokosz
Początkujący

32s5600 overscan

Witam

Jestem posiadaczem od niedawna tego modelu, jak na razie szczęśliwym :), chociaż dzisiaj przytrafiła mi się przykra niespodzianka.
Podłączyłem laptopa przez HDMI (rozdzielczość 1280x720) i niestety obcina mi "dosyć spore" fragmenty obrazu z każdej strony (od dołu - pasek start tylko w połowie widoczny, od prawej strony godziny nie widać, od góry i od lewej strony analogicznie).

Przy sygnale SD z kablówki też to występuje.

Ciekawi mnie czy po podłączeniu na odtwarzacza Blue-Ray też będzie ten efekt?

Czy można w tym modelu wyłączyć overscan, bo szczerze mówiąc to jest to troche uciążliwe przy podłączaniu laptopa.

Pozdrawiam

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Masz różne tryby formatowania obrazu na telewizorze. Możesz je wybrać z menu, albo z pilota. Wg mnie najlepszym trybem jest tryb WIDE. Kolejną sprawą jest fakt, że kanały telewizyjne są nadawane w różnych formatach, Niektóre są w 16:9, inne w 4:3, inne mają jeszcze inny format (np. przy filmach, szeroki i wąski). Niektórych obrazów telewizor nei jest w stanie obrobić i mogą występować czarne paski w poziomie lub w pionie. Nawet w kinie w zależności od filmu masz takie efekty.
Co do komputera, po podłączeniu często trzeba wyregulować w ustawieniach karty graficznej. Tu masz link, gdzie takie ustawienia są opisane. Na dole strony wybierasz producenta karty graficznej jaką posiadasz i pokazuje się opis do ustawień.
Link:
http://support.sony-europe.com/TV/tutor ... =odw_pl_PL

profile.country.pl_PL.title
piotrkokosz
Początkujący

Dzięki za odpowiedź.
To co napisałeś - wszystko OK, z tym że tryb WIDE i SMART nadaje się tylko do programów nadawanych w formacie 4/3, przy 16/9 tryby te są wg mnie bezużyteczne.
Co do podłączenia laptopa - to fakt, muszę się pobawić ustawieniami karty graficznej. Dzięki za linka.
Czy wie ktoś czy w tym modelu da się wyłączyć overscan?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Skalowanie dotyczy głównie sygnału który nie jest w 16:9, ponieważ ten sygnał jest praktycznie "normalnym" sygnałem jaki odtwarza telewizor. Telewizor skaluje formaty z 4:3, 14:9 itp.
Co do zmian w skalowaniu, wejdź w ustawienia i ustawienia ekranu. Taka ścieżka jest przynajmniej na moim LCD. Tam masz możliwości zmian formatów, możesz dostosować do swoich potrzeb. Nie spodziewał bym się ciągłego zapełnienia całego ekranu przez obraz, ponieważ różne sygnały trafiają do telewizora i części nie da się obrobić (podobnie jak obraz w kinie, też ma paski).

profile.country.pl_PL.title
piotrkokosz
Początkujący

Dzieki zimny za odpowiedź.
Męczy mnie jeszcze problem z tym laptopem :)
Wyjaśnię dokładnie:
Laptop z ekranem panoramicznym 16:9 (rozdzielczość 1280x720) podłączam do telewizora za pomocą kabla HDMI do portu HDMI3 (tego z boku). Telewizor wykrywa sygnał 720p i tak powinno być. Dlaczego natomiast w miare poprawne proporcje ekranu mam przy trybie formatowania WIDE. Wg instrukcji od telewizora format WIDE i SMART służą do skalowania obrazu 4/3, natomiast format ZOOM służy do wyświetlania formatu kinowego 16/9. Wg mnie obraz z laptopa powinien być właśnie poprawnie wyświetlany w formatowaniu ZOOM, a nie WIDE.
Możesz mi to jeszcze wytłumaczyć dlaczego tak jest, bo nie daje mi to spać :)
Pozdrawiam

oldguest
Początkujący

piotrkokosz napisał(a):

Wg mnie obraz z laptopa powinien być właśnie poprawnie wyświetlany w formatowaniu ZOOM, a nie WIDE.



Nie. W formacie ZOOM będzie wyświetlana poprawnie panorama ale tylko w przypadku sygnału PAL z pasami na górze i dole (czyli jak np. TVP nadaje jakiś nowy serial z pasami z każdej strony przy ustawianiu na 3/4 dajemy ZOOM i jest wszystko ok nie zniekształcone, bez pasów). W przypadku sygnałów HD żeby była panorama musi być WIDE.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Bardzo dobrze opisał to CS Bielsko. Dodam jeszcze od siebie, żebyś spróbował trybu auto formatowania. Osobiście nie korzystam z tego niego, ale np. moi rodzice mają włączony i chwalą go.