anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ruchoma matryca w KDL32V5500

sensay
Początkujący

Ruchoma matryca w KDL32V5500

Witam,

Jestem tu nowy. Niedawno zakupiłem telewizor KDL-V5500. Jestem z niego bardzo zadowolony, ale podczas pierwszego ścierania kurzu z ekranu zauważyłem dziwną rzecz i mam pytanie, czy to normalne w tych telewizorach.
Mianowicie, nawet przy delikatnym nacisku mocowania ekranu poruszają się w głąb, nie są połączone z obudową telewizora. Dzieje się tak przy pionowych krawędziach ekranu, przy poziomych tego nie zauważyłem. Ponieważ mam pierwszy raz do czynienia z tego typu sprzętem, to mnie to zastanowiło. Wygląda to tak, jakby ekran na pionowych krawędziach nie był łączony z ramą telewizora. Czy to normalne?
Proszę kogoś bardziej doświadczonego o odpowiedź. Dodam, że obraz jest OK.

Nie wiem, czy dość precyzyjnie opisałem problem, więc może ujmę to jeszcze inaczej. Gdy przecieram ściereczką ekran to w okolicy środka pionowych krawędzi ekranu, cofa się on ku tyłowi. Robi się niewielka szpara pomiędzy ekranem a ramą telewizora.

2 ODPOW. 2
Ravi-----
Początkujący

Nie posiadam Vki, ale generalnie są dwie możliwości, pierwsza, że jest niewielki zapas bo jak wiadomo telewizor się nagrzewa w tym sama obudowa. Druga opcja- zły montaż, ewentualnie sposób transportowania. Zawsze możesz zadzwonić na infolinie i się dowiedzieć czy tak powinno być w tym modelu.

sensay
Początkujący

Zgodnie z radą kolegi skontaktowałem się z firmą SONY. Napiszę tutaj, co mi odpowiedziano na powyższe moje pytanie, bo być może przyda się to komuś w przyszłości.

Takie zachowanie matrycy w tym telewizorze to normalne, ponieważ nie jest ona mocowana do obudowy na całym jej obwodzie, a jedynie punktowo. Stąd takie efekt, że podczas nacisku przy wycieraniu, matryca przy pionowych krawędziach (na ich środku) daje wrażenie, jakby cofała się do środka.

Podejrzewam, że matryca przymocowana jest w rogach oraz na środku poziomych krawędzi, z racji tego, że są one dłuższe. Brakuje pewnie mocowania na środku pionowych krawędzi.