anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

32S5600 - "smużenie"

rex-----
Początkujący

32S5600 - "smużenie"

Witam wszystkich serdecznie!
Piszę po raz pierwszy i proszę jednocześnie o pomoc.
3 dni temu kupiłem LCD Sony 32S5600. Nie ukrywam, ze w wyborze między Samsung, Sharp (podobne parametry) a Sony zaważyła renoma firmy, 5 lat gwarancji oraz przede wszystkim b. ładna obudowa, wpadająca w oko i wyróżniająca się spośród reszty LCD na półce sklepowej!
Jestem podłączony do kablówki czyli sygnału analogowego. Niestety, LCD mi "smuży" czyli pozostawia ślady za poruszajacymi sie postaciami czy innymi obiektami. Nie na wszystkich emitowanych programach tak się dzieje. Poza tym np. film z dvd leci w idealnym odbiorze tzn. nie ma żadnego smuzenia. 1.Czym to jest spowodowane? 2.Czy chodzi tutaj o te milisekundy? 3.Czy o hrz? Wiadomo, mój ma 50 hrz. 4.Czy po wejściu sygnału cyfrowego jakość obrazu się poprawi tzn zniweluje sie to smuzenie? 5.Czy np. podłączając sygnał HD (np. tv "N") smuzenie zostało by wyeliminowane? W sklepie wydawało mi się, ze LCD nie ma takiej "wady".
Z góry dziękuje za zainteresowanie

17 ODPOW. 17
profile.country.pl_PL.title
papka-----
Początkujący

jestem na polsacie cyfrowym kabel euro

profile.country.pl_PL.title
papka-----
Początkujący

jeszcze dodam,że jak jestem na kanale to logo np TVP litery są krzywe, a jeśli robię autoprogramowanie cyfrowe ukazuje się 0 kanałów i następnie szuka w analogowym

boston-----
Początkujący

Obraz po złączu SCART (eurozłącze) nie jest tak dobry jak po złączy HDMI lub Component (w istocie jest słaby). Nie istnieją sposoby na to by znacząco poprawić obraz jeśli jest on doprowadzony za pomocą SCART. Jedyna mozliwosć to zmienić dekoder po zakończeniu umowy z Polsatem na dekoder wyposażony w wyjście hdmi. Dekodery podłączone za pomocą SCART są raczej przeznaczone do telewizorów kineskopowych, a złącze SCART w tv jest raczej rozwiazaneim przejsciowym tzn. dla osób które mają urządzenia typu magnetowid czy właśnie dekoder "starej generacji".

Polecam wymianę dekodera. Moim zdaniem obraz będziesz miał o niebo lepszy.

Co do wyszukiwania cyfrowego, to telewizor szuka kanałów nadawanych cyfrowo przez telewizję naziemną. Jeśli twoja Bravia jest wyposażona w tuner mpeg4 (seria S5500 nie ma, ma S5600), to wkrótce (w zależności od tego w jakim regionie kraju mieszkasz) będziesz miał dobrej jakości sygnał telewizji cyfrowej (siedem kanałów, które obecnie oglądasz na analogu)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Dodam tylko, że opcja która "znacząco" wpłynie na jakość obrazu (nie licząc zmiany dekodera), to zmiana sygnału w menu dekodera na RGB.
Uważam podobnie jak Boston, więc co do jakości i smużenia nie będę się wypowiadał.
Nie wiem jaki dokładnie masz dekoder, ale możesz zobaczyć czy nie masz z tyłu wyjścia component (3 chinche obok siebie). Jeśli tak, to od razu zmień SCART na component.

profile.country.pl_PL.title
papka-----
Początkujący

dziękuję bardzo spróbuje :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
papka-----
Początkujący

dziś zmieniłam dekoder na hd i wszystkie problemy znikły dzięki wielkie :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
grego444
Początkujący

Czy model 32S5600 posiada:
1. mpeg 4.
2. czujnik światła (na forum piszą że jest, w instrukcji brak info),
3. czy istnieje opcja zegara?

Pozdrawiam i proszę o rzeczowe informacje

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Wszystkie informacje dotyczące S5600 masz na stronie:
http://www.sony.pl/product/t32-s-series ... e=Overview" target="_blank

1. ma MPEG4
2. O jakim czujniku światła myślisz? Jeśli myślisz o funkcji oszczędzania energii, to taka funkcja w tym modelu jest. Fakt, że nie tak rozbudowana technologicznie jak w innych wyższych modelach, ale funkcja oszczędzania ECO jest.
3 Tu również nie wiem co masz na myśli.