anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

40w4000 Skoki obrazu

Karmis
Początkujący

40w4000 Skoki obrazu

Witam,

Od ponad dwóch miesięcy walczę z problem który objawia się w trakcie gry piłkarskiej (PES_2010). Problem pojawia się przy nagłej zmianie kierunku kamery np: przy mocnym strzale zza pola karnego, w momencie gdy piłka odbiję się od zawodnika w polu karnym lub słupka, zdarza się to również przy nagłym zatrzymaniu kamery np: gdy piłke złapię bramkarz. Zaznaczę ze gram w rodzielczości 1920x1080p/60hz

Przez cały ten czas zdążyłem wykluczyć winę komputera i gry. Problemu nie ma na monitorze CRT 22", kilka dni temu przywróciłem ustawienia fabryczne telewizora, nastąpiła duża poprawa, lecz problem pozostał, chodziło o funkcję "Pole Wyświetlania" w przypadku ustawienia na "normalne" jest lepiej.

Wczoraj oglądając mecz na C+ Sport HD (UPC) pewna rzecz zwróciła moją uwagę, piłkarz kopnął mocno piłką w przeciwnika oddalonego od siebie o kilka metrów, odbiła się i w tym samym momencie nastąpił identyczny przeskok jak w przypadku gry, była to na pewno wina telewizora ponieważ przewinąłem trzy razy wstecz i przeskoku nie dało się zaobserwować. Muszę zaznaczyć ze w przypadku dekodera funkcję "Pole Wyświetlania" mam ustawioną na "Wszystkie Piksele" i nie zmieniałem na "normalne" ponieważ w przypadku telewizji HD da się zauważyć znaczne obcięcie obrazu w pionie oraz poziomie, co przy sygnale z komputera nie występuję.

Kombinowałem z ustawieniami tv bez efektu, wykluczam tez problem ze zbyt niską częstotliwością odświeżania ponieważ czytałem i jest to bez znaczenia w tym przypadku, jestem prawie w 100% pewien ze problem leży po stronie tv, ew kabla Dvi - Hdmi tego jeszcze nie sprawdziłem (5m za 50zł)

Znajomy powiedział mi ostatnio ze spotkał się z podobnym problem na zagranicznym forum i tam rozwiązaniem były ustawienia telewizora, niestety ani jemu, ani mi nie udało się znaleźć tego forum, temat był zatytułowany tv lcd skipping... jednak wcale nie musiało to dotyczyć akurat mojego tv czy tez problemu.

Zamierzam nie długo przesiąść się na 40z4500 i bardzo bym nie chciał mieć tego samego problemu.

Proszę o jakieś wskazówki

Pozdrawiam.
Michał.

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Kolego, nie wiem dokładnie o co chodzi z tym przeskokiem, mogłem źle to zrozumieć. Grę puszczasz z komputera, a telewizje najprawdopodobniej z dekodera PVR ( z HDD), skoro masz możliwość przewijania. W tym przypadku "przeskoki", zatrzymanie się obrazu, utrata płynności jest możliwa niezależnie od telewizora. Co do obrazu z dekodera PVR, to przyczyna może być wynikiem samego działania dekodera. Usprawnienie działania, w przypadku gdy wpływ na sygnał jest mała przepustowość łącza, jest podłączenie dodatkowego konwertera. Niepoprawne działanie może być spowodowane samą pracą dekodera i jego parametrami. Tu ciężko znaleźć rozwiązanie, poza oczyszczeniem pamięci.
Co do komputera, przykładowych źródeł może byc dużo więcej. Przez DVI puszczasz cyfrowy sygnał wysokiej rozdzielczości. Wydajność (grafika, RAM, procesor), stan systemu, jakość kabla DVI-HDMI mogą mieć duży wpływ.
Jednak na odległość ciężko jest od razu zdiagnozować sprawę. Dla mnie sam telewizor jest mniej prawdopodobną przyczyną, niż czynniki które podałem - jednak nie neguję telewizora jako źródła zakłócenia.
W4000 nie ma motiowflow, więc płynność itd. nie wchodzi w grę. Ze wszystkich funkcji radziłbym wyłączyć wspomagacze sygnału, jak redukcje szumów, zaawansowane zwiększanie kontrastu, zmienić ustawienia PC zgodnie z preferencjami.