anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Filmy z USB

profile.country.pl_PL.title
mike202
Początkujący

Filmy z USB

Witam

Kupiłem 40w5720 głownie ze względu na usb. Opcja uruchamiania z usb mnie zaciekawiła ale do momentu odpalenia pierwszego filmu musiałem spędzić sporo czasu przy internecie aby znaleźc odpowiednie wskazówki jak taki film przygotowac. Szkoda mi było tego czasu wiec postaram się przybliżyć innym metodę aby nie zmuszać ich do wielogodzinnych poszukiwań.

Potrzeba:
- pendrive (minimum 1,5 gd wolnego miejsc)
- film w prawie dowolny formacie + napisy (avi, rmbv, mkv, msk, MP4/3GP/MPG/AVI/WMV/FLV/SWF divx xvid, czy co tam macie, napisy mogą by txt - i tak je przerobimy)
- Darmowy program Subedit Player
- Darmowy program Format Factory

A robię to tak:
- włączamy film i napisy w Subedit, wybieramy plik/eksport/srt i mamy napisy w formacie .srt
- w programie Format Factory wybieramy wszystko do mpg, dodajemy plik filmu,
- w ustawieniach wyjściowych wybieramy napisy oraz rozdzielczość, (jeszcze sprawdzam jaka jest najodpowiedniejsza) chwilowo polecam 720x480
- konwertujemy i wrzucamy na pena

Uwaga: Działa na oprogramowaniu wersja 1.600ea (na starszym próbowałem i był kłopot)

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
mike202
Początkujący

Spotkałem się z problemem: podczas odtwarzania filmu czasem zdarza się ze tv się zrestartuje.
Za wszelkie wskazówki odnośnie rozwiązania sprawy będę bardzo wdzięczny.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Restartuje, czyli wyłącza i włącza, czy wychodzi z filmu i odtwarza od początku? Jeśli całkowicie się wyłącza, to proponuję zresetować wszystkie ustawienia, sprawdzić czy nie jest włączony timer wyłączenia, i zobaczyć jak są ustawione funkcje odpowiedzialne za oszczędność energii. Jeśli wszystko jest prawidłowo, a sytuacja się powtarza, to proponuję wezwać serwis. Być może nastąpiło uszkodzenie gniazda USB, wtedy mogą być przepięcia na elektronice i telewizor może dziwnie się zachowywać.

PS
Świetna instrukcja :thumbsup:

marcinsteuer
Początkujący

Witaj! Ściągnąłem najnowszą wersję programu o którym pisałeś - działa tylko z ustawieniami które Ty podałeś, przy innych rozdzielczościach (większe) i niezależnie od formatu obrazu (16:9 lub automatycznie albo fully expand) Bravia odmawia współpracy (odtwarzanie niemożliwe). Konfiguracje których próbowałem:

720x480, 5400, 16:9, SVCD PAL
720x480, 6000, 16:9, DVD PAL
1280x720, 6000, 16:9, DVD PAL
720x576, 5400, 16:9, SVCD PAL
1280x720, 6000, fully expand, svcd
1280x720, 20000, fully expand, svcd
1280x720, 20000, 16:9, svcd pal
1280x720, 6000, automatycznie, dvd pal L
720x480, -||-
720x480, -||-, svcd pal
1280x720, -||-, automatycznie, svcd

Model telewizora: KDL-40W5500.
Próbuję osiągnąć rozdzielczość MINIMUM hd, nie mówiąc już, że chciałbym konwertować sample Full HD. Proszę o pomoc :)