anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-26S5550

dziobasek
Początkujący

KDL-26S5550

Witam... Jestem tu nowy i planuję kupić Sony Bravia 26S5550...Czy mogę prosić o opinie na temat tego tv...Zalety i wady.Z góry dziękuję.. :thumbsup:

20 ODPOW. 20
kaleid-----
Początkujący

Witam, mam pytanie, niestety ten model nie jest nigdzie opisany na stronie Sony (tylko model KDL S5500) a chodzi mi właśnie o model KDL-26S5550 czy posiada on złącze HDMI zgodne z HDCP bo w instrukcji ani nigdzie indziej takiej informacji niema, sam telewizor nie posiada nawet loga HD Ready a z tego co się orientuję to jednym z wymogów otrzymania tego loga jest właśnie obsługiwanie przez urządzenie standardu HDCP, i jeszcze jedna sprawa czy jeżeli posiadam odtwarzacz DVD który wyposażony jest w wyjście HDMI to czy wystarczy połączyć ten telewizor z dvd tylko za pomocą kabla HDMI (ver. 1.3b) bo podłączyłem go właśnie tak ale obrazu i dźwięku niema tv wcale nie widzi odtwarzacza, może robię coś źle? Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ten telewizor różni się od modelu S5500 praktycznie tylko tym, że posiada tuner telewizji cyfrowej naziemnej MPEG4. Czyli po podłączeniu anteny naziemnej, będziesz mógł oglądać kanały cyfrowe jakie wprowadza telewizja polska.
HDCP to protokół i wszystkie nowe i trochę starsze urządzenia Sony posiadają taką zgodność.
Logo HD Ready bardziej odpowiada rozdzielczości jaką ma telewizor.
Jeśli masz DVD z wyjściem HDMI, to wystarczy podłączyć kabel HDMI pod port wyjscia sygnału z DVD i drugą końcówkę pod któryś z portów HDMI w telewizorze. Telewizor raczej sam się nie przełączy na ten port, więc po włączeniu DVD musisz w telewizorze ustawić odpowiedni port. Powiedzmy, że podłączyłeś DVD pod port HDMI1. Wtedy na pilocie telewizora naciskasz przycisk wyboru wyjścia, i szukasz HDMI1 i zatwierdzasz. Powinno działać. Jeśli nie, to musisz zobaczyć jaki sygnał puszcza DVD. Telewizor akceptuje wygnały: 576i, 480p, 576p, 1080i, 720p.

kaleid-----
Początkujący

Podłączyłem odtwarzacz DVD pod porty HDMI1 i HDMI2 i obrazu nie było, dopiero jak podłączyłem pod port HDMI3 (z boku) wtedy telewizor wykrył odtwarzacz DVD i pokazała się informacja że 1080p poza zakresem ale obraz i dźwięk normalnie jest, czemu pod portami HDMI1 i HDMI2 nie działa, tylko pod portem HDMI3? w instrukcji od tv w danych technicznych jest napisane że ten model posiada gniazda HDMI IN 1, 2, 3

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Dziwna sytuacja. Na odległość ciężko jest zdiagnozować tą sytuację. Jeśli kabel, odtwarzacz są sprawne, a podłączasz i wybierasz porty przez pilot prawidłowo (na pilocie naciskasz przycisk i wybierasz wyjście HDMI 1 lub 2 lub 3), to jest coś nie tak z telewizorem, a dokładniej może to być płytka portów. Możesz sprawdzić podłączając inne urządzenie (innym kablem) pod te porty. Jeśli sytuacja się powtarza, telewizor. W tym przypadku proponuję na początek zresetować ustawienia telewizora. Jeśli nie pomoże, to wezwać serwis Sony. Jeśli działa poprawnie po podłączeniu innych urządzeń, może to być odtwarzacz, kabel lub przesyłany sygnał. Taka naprawa (o ile to przyczyną jest to co myślę), może zająć ok 20-30 min. Chyba że jest to coś innego.
W telewizorze powinny być dostępne wszystkie porty, jeśli coś pracuje na jednym porcie, powinno działać na innym.
Wyjścia HDMI obsługują sygnały 1080i, 720p, 576p, 576i, 480p, 480i. Zdarza się, że telewizor odbiera sygnał który jest inny niż podane dedykowane.

kaleid-----
Początkujący

Niestety nie mam możliwości podłączenia innego sprzętu pod porty HDMI, po włączeniu wybieram właśnie na pilocie kolejno port 1 potem 2 i 3 (po wybraniu portu czekam chwile aż się pojawi obraz) i tylko na porcie HDMI3 jest ok, na dwóch pierwszych zero reakcji czarny obraz, a powinien się pokazać pulpit z logiem producenta odtwarzacza tak jak ma to miejsce po wybraniu portu HDMI3. Telewizor kupiony 3 dni temu.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Czyli robisz wszystko poprawnie. Owszem, powinien pokazać się napis z logiem producenta. Telewizor jest podłączony z DVD pod HDMI1. Wybierasz z pilota port HDMI1. Włączasz DVD, czekasz.. i nic. A na HDMI3 śmiga. Tak nie powinno być. Proponuję jeszcze włączyć na HDMI3, w menu odtwarzacza poszukać ustawień wyprowadzanego sygnału i ustawić na albo 1080i, albo 720p (jeśli ma takie funkcje). Jeśli ciągle nie działa, to wezwij serwis. Ciebie to nic nie kosztuje. Możesz również sprawdzić telewizor w sklepie, albo Centrum SOny, albo tam gdzie kupiłeś. Tylko wtedy będziesz musiał sam go zawieść.
Chyba, że skoro śmiga na HDMI3, narazie nie masz innego urządzenia na którym możesz sprawdzić, to wstrzymaj się. Gwarancja nie ucieknie (oczywiście w obowiązującym okresie), a jak już będziesz miał możliwość, to od razu sprawdzisz.

kaleid-----
Początkujący

Podłączyłem jeszcze raz i wszystko jest ok, na wszystkich portach widzi DVD, w menu odtwarzacza w ustawieniach hdmi miałem ustawione na auto i tak zostawiłem nic nie zmieniałem, nie wiem czemu wcześniej tylko na wejściu HDMI3 telewizor widział DVD.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Najgorsza rzecz jaka się przytrafia, to złośliwość rzeczy martwych. Nie ma co tu się śmiać, bo chyba każdy się z czymś podobnym spotkał. Jak coś nie działa, a za jakiś czas nie wiadomo z jakich przyczyn zaczyna poprawnie pracować. Na forum już było parę takich przypadków, a osoby które są "bliżej" elektroniki na pewno spotykają się z tym częściej... Na to nie ma rady...

kaleid-----
Początkujący

Mam pytanie, posiadam model telewizora Sony jak w temacie, oraz DVD+amplituner, telewizor mam podłączony z odtwarzaczem DVD poprzez kabel hdmi i oczywiście obraz i dźwięk na telewizorze jest, odtwarzacz DVD z amplitunerem mam połączony kablem coaxial (ampli nie posiada hdmi) problem w tym że kiedy np. oglądam koncert to chce aby dźwięk szedł przez ampli ale jest cisza, dźwięku niema, pojawia się dopiero wtedy, gdy wyłączę telewizor (nie może być nawet na czuwaniu) wie ktoś jak to podłączyć żeby normalnie przez kolumny był dźwięk? chodzi mi o dźwięk z odtwarzacza DVD nie z telewizora.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Sposób podłączenia sprzętu masz jak najbardziej dobry. HDMI nie może zakłócać wyjścia dźwięku z DVD. Nie wiem jaki masz odtwarzacz i jaki amplituner. Być może w amplitunerze powinieneś ustawić wyście dźwięku na coaxial. Kiedyś miałem w taki sam sposób podłaczony sprzęt, i aby z kina było słychać DVD, musiałem ręcznie ustawić wyjście na coaxial. Jeśli coś blokuje, to zresetuj ustawienia w DVD i w amplitunerze.