anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-46Z4500 a wyświetlanie filmów z laptopa

profile.country.pl_PL.title
necki6
Początkujący

KDL-46Z4500 a wyświetlanie filmów z laptopa

Witam,
Dzięki postom na forum Sony udało mi się przebrnąć przez problem wyświetlania obrazów i muzyki w telewizorze za pośrednictwem sieci. Używam do tego oprogramowania PS3 i wszystko hula. Ale mam inny problem. Czy jest możliwość wyświetlania filmów za pośrednictwem sieci? Bo o ile jest w TV w menu home zakładka obrazy i muzyka to nie ma zakładki film. Czy to znaczy że ten model TV tego nie oferuje? Czy można w tym celu zrobić upg softu w TV?
I jeszcze jedna kwestia - macie jakieś konkretne zastosowanie dla funkcji redender. Nic mi nie przychodzi do głowy.
Acha i proszę jeszcze o wyjaśnienia dla średnio technicznych :P Nie kiedy czytam posty i niby rozumiem pojedyńcze słowa ale w zdaniu nic. :rolling_eyes:

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i z góry dziękuje :c4

25 ODPOW. 25
tomeko
Początkujący

Niestety seria 4500 nie obsługuje wyświetlania filmów przez DLNA (dopiero seria 5500 na to pozwala). Aktualizacja softu w TV nie pomoże, niestety.
Funkcja Renderer pozwala na sterowanie odtwarzaniem mediów przy pomocy zewnętrznych urządzeń lub aplikacji (tzw. Control Point) przez sieć, a nie tylko pilotem TV. Można wtedy uruchomić odtwarzanie muzyki lub filmu (niestety nie w Z4500) z komputera lub np. Nokii N95.

Ravi-----
Początkujący

Tak jak Tomeko muszę Cię zmartwić dopiero właśnie w serii 5500 pojawiła się opcja oglądania filmów przez sieć, a nie ma aktualizacji wzbogacającej starsze serie w tę funkcje. Pozostaje podłączenie bezpośrednie (jeśli masz wyjście HDMI w laptopie to chwila moment)

monster007
Początkujący

Czyli na moim kdl z5500 mogę za pomocą kabla ethernetowego podłączyc kompa i wtedy puszczam normalnie filmy?Czy jak?
Fajnie,nawet nie wiedziałem o takiej funkcji,jak dobrze czytac forum. a co z tą nokia N95?jakies dodatkowe funkcje?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Potrzebujesz jedynie zainstalować PS3 Media Serwer, który możesz ściągnąć stąd:
http://ps3mediaserver.org/forum/viewtop ... f=2&t=3217

Po konfiguracji będzie wszystko śmigało.

Ravi-----
Początkujący

monster007 napisał(a):

Czyli na moim kdl z5500 mogę za pomocą kabla ethernetowego podłączyc kompa i wtedy puszczam normalnie filmy?Czy jak?
Fajnie,nawet nie wiedziałem o takiej funkcji,jak dobrze czytac forum.



Zawsze można dowiedzieć się czegoś interesującego ;) Krok po kroku masz wyjaśnione w linku który podał Zimny, dzięki DLNA odtworzysz wszystko to co przez usb i w przypadku PS3 media server dochodzą divx.

profile.country.pl_PL.title
necki6
Początkujący

Dzięki za szybką odpowiedź. No cóż - to zła wiadomość. Na kablu HDMI filmy chodzą wspaniale ale chciałem żeby było "magicznie".
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

necki6 napisał(a):

Na kablu HDMI filmy chodzą wspaniale ale chciałem żeby było "magicznie".



DLNA idzie po kablu ethernetowym, który jest podłączony pod komputer. Nie wykorzystujesz kabla HDMI. "Magia" tego połaczenia polega na tym, że ktoś może pracować na komputerze, a Ty możesz w tym czasie korzystać z mediów z komputera. Bardziej magiczne jest chyba połączenie z Internetem, i projekcja 3D, czego narazie w Bravii nie ma...

monster007
Początkujący

tylko,że ja nie mam ps3. Na co to mam zainstalowac? troche po ang ogarniam ale nie bardzo wiem co gdzie zainstalowac. I w jaki potem sposób odpalam divixy tak żeby odpalało mi z napisami?bo film z usb pociągnie ale bez napisów

strzelba
Początkujący

monster007 napisał(a):

tylko,że ja nie mam ps3. Na co to mam zainstalowac? troche po ang ogarniam ale nie bardzo wiem co gdzie zainstalowac. I w jaki potem sposób odpalam divixy tak żeby odpalało mi z napisami?bo film z usb pociągnie ale bez napisów



PS3 Media Serwer to program, który udostępnia w lokalnej sieci multimedia. Instalujesz go sobie na komputerze. Po uruchomieniu serwera, urządzenia z obsługą DLNA (np. telewizory, konsole, itp) "widzą" w sieci udostępnione pliki. Pzd.