anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Odtwarzanie filmów przez USB - KDL-32V5500

sensay
Początkujący

Odtwarzanie filmów przez USB - KDL-32V5500

Witam, jestem posiadaczem TV Sony KDL-32V5500 od niedawna i dopiero zaznajamiam się jego możliwościami.

Kolejny problem na który się natknąłem to odtwarzanie filmów poprzez USB.
Wiem, że można odtwarzać tylko filmy MPEG-1 dlatego skonwertowałem sobie kilka filmów, aby wypróbować jak to działa. Ku mojemu zdziwieniu udało mi się w całości obejrzeć tylko jeden film. Pozostałe kilka filmów przerwało odtwarzać w trakcie. Efekt jest taki, że albo wyświetla napis "Nie można odczytać z urządzenia USB" i po kilku sekundach wraca do odbioru telewizji, albo robi się czarny ekran bez żadnego komunikatu, po czym słychać takie "pstryk" (taki dźwięk jak przy uruchamianiu czy wyłączaniu TV) i po kilku sekundach także powraca do odbioru TV.

Nie wiem z czego to może wynikać. Te same filmy odtwarza raczej na kompie. Czy dekoder w TV jest tak czuły i niedoskonały, że każdy napotkany problem związany z dekodowaniem filmu kończy się wyjściem z odtwarzacza, czy może są to raczej problemy z odczytem z pamięci. W komputerze nie zauważyłem, aby były jakieś problemy z tym pendrivem.

Miał ktoś podobne problemy? Może ktoś doradzi mi, co to może być.

22 ODPOW. 22
Ravi-----
Początkujący

Nie pamiętam już dokładnie zasad konwersji, ale np. mogą być problemy jak są inne proporcje niż 16:9 było jeszcze kilka innych niuansów. Polecam zainteresowanie się DLNA, możliwości odtwarzania większe i nie trzeba bawić się w konwertowanie plików.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ze swojej strony również polecam przerzucenie się na DLNA. A wracając do USB, spróbuj sformatować pamięć. Dekoder plików USB w telewizorze jest ograniczony, to go odróżnia od komputera. Masz podane formaty według standardów. Konwertując film, można zaznaczyć wartość która będzie niekompatybilna z dekoderem telewizora.

sensay
Początkujący

Dzięki za odpowiedzi.

Po 1 kontaktowałem się z serwisem SONY i okazało się, że kod błędu, który zwraca mi telewizor (10 mignięć) to kod błędu modułu (płytki), na której zamontowano m.in. port USB. Serwisant najpierw polecił mi sprawdzić na innym pendrivie, a potem dopiero zgłosić usterkę.

Co do parametrów filmów, może ktoś opisać jakie powinny być parametry. Ja stosuje kodek video mpeg-1 oraz audio mp2.

Dziwne, jest to, że telewizor wyrzuca błędy (przerywa odtwarzanie) dla tego samego filmu w różnych momentach. Np. raz udało mi się obejrzeć film w całości, a za drugim razem ten sam film przerwało w trakcie.

Muszę najpierw sprawdzić na innym pendrivie jak pożyczę od kogoś.

Co do DLNA to nie wiem, czy dobrze rozumiem tą technologię, ale żeby z niej korzystać to potrzebuje nie tylko TV z DLNA (takowy mam) ale także np. laptopa z DLNA. Z tego co wiem to laptopy SONY mają tą usługę. Ja nie posiadam SONY a Toshibę bez DLNA. Chyba więc nie da się tego połączyć. Tak przynajmniej tłumaczył mi koleś w sklepie. Chyba, że się mylę. Jak tak, to czy jest gdzieś opis jak to zrobić.

tomeko
Początkujący

sensay napisał(a):

Dzięki za odpowiedzi.
Co do parametrów filmów, może ktoś opisać jakie powinny być parametry. Ja stosuje kodek video mpeg-1 oraz audio mp2.


Kontener (format pliku): .mpg (MPEG2-PS) .mts/.m2ts (MPEG2-TS)
Video: mpeg1, mpeg2 (max MP@HL), mpeg4 avc/h.264 (max HP@L4.1, wyłącznie 16:9 lub 4:3)
Audio: LPCM, AC3, mp2, mp3

sensay napisał(a):


Co do DLNA to nie wiem, czy dobrze rozumiem tą technologię, ale żeby z niej korzystać to potrzebuje nie tylko TV z DLNA (takowy mam) ale także np. laptopa z DLNA. Z tego co wiem to laptopy SONY mają tą usługę. Ja nie posiadam SONY a Toshibę bez DLNA. Chyba więc nie da się tego połączyć. Tak przynajmniej tłumaczył mi koleś w sklepie. Chyba, że się mylę. Jak tak, to czy jest gdzieś opis jak to zrobić.


Koleś w sklepie mija się z prawdą. Do DLNA potrzebujesz serwera DLNA (może być sprzętowy lub programowy, który instaluje się na komputerze). SONY instaluje na swoich laptopach swój serwer DLNA, ale są też inne, które można sobie zainstalować na dowolnym komputerze. Osobiście polecam ps3mediaserver.
Wiecej o DLNA możesz znaleźć przeszukując forum: http://www.forum.sony.pl/search.php?keywords=DLNA&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=topics&...

sensay
Początkujący

Co do DLNA to poczytam, dzięki za odp.

Co do parametrów filmów to nie wszystko co napisałeś jest dla mnie jasne.
Ja do konwersji używam AnyVideoConverter i przy konwersji wybieram profil MPEG-I (kodek mpeg1video).

W nim można zmienić tylko takie parametry:
1) wideo: Rozdzielczość, Aspekt obrazu, Bitrate, FPS
2) audio: kodek, Bitrate, Częstotliwość próbkowania

Jak to się ma do tych danych, które podałeś wyżej. Mógłbyś mi to wyjaśnić :-).
Z góry dzięki za pomoc.

tomeko
Początkujący

Ściągnąłem sobie tego AnyVideoConverter i widzę, że ma taki sobie zestaw profili (przynajmniej wersja free). Proponuję program MediaCoder (http://mediacoder.sourceforge.net/dlfull.htm). W czasie instalacji dodajemy do zainstalowania tsMuxer. Krótka instrukcja:
1. Wybieramy plik do transkodowania (File, Add File)
2. W zakładce Video wybieramy:
- Format: MPEG2 lub H264
- Mode: Bitrate-based
- Kbps: 20000 (lub mniej, zależnie na jakiego dużego Flasha chcemy wrzucić film (20000 Kbps ~ 9GB/h, o ile dobrze policzyłem))
- Source: Mencoder (ale można zostawić auto lub spróbować inne, zależnie od tego co będzie lepiej dekodować plik)
2a. W przypadku H264, w zakładce x264:
- Profile: High
- Level: 4.1
3. W zakładce Audio:
- Encoder: FFmpeg
3a. W zakładce FFmpeg:
- Audio Format: AC3
4. W zakładce Container:
- Container: MPEG2 TS
- Multiplexer: Enabled, TSmuxer
- Options: Output format: M2TS
5. W zakładce Picture:
- W razie potrzeby przeskalowujemy film do 1920x1080 lub 720x576
- Wciskamy Cropper
- wpisujemy Aspect Ratio: 16:9
- wybieramy Mode: Fit Width
- wciskamy Done
6. W razie potrzeby wybieramy inne opcje (np. Subtitles)
7. Odpalamy Job, Start Encoding (F5)
8. Kopiujemy plik na USB, wciskamy do TV i oglądamy

sensay
Początkujący

Dzięki za pomoc, wypróbuję to w wolnej chwili.

Co to DLNA, udało mi się to odpalić przy pomocy WMP11. Czyta mi pliki muzyki, czyta obrazy, ale nie czyta filmów. Tzn. widzę katalogi z filmami, ale po wybraniu katalogu dysk na laptopie pracuje przez chwilę, TV coś ładuje, po czym zamiast listy plików wideo w katalogu wyświetla brak chwilowego połączenia z serwerem.

Mógłbyś poradzić, co może być powodem.

Ravi-----
Początkujący

tomeko napisał(a):


SONY instaluje na swoich laptopach swój serwer DLNA, ale są też inne, które można sobie zainstalować na dowolnym komputerze. Osobiście polecam ps3mediaserver.
]


Tomeko już odpowiedział na to pytanie zanim je zadałeś :) , mianowicie odpowiedzią na oglądanie filmów jest właśnie ps3mediaserver (pamiętaj, tylko o najnowszej wersji) wtedy problem zniknie. Jeśli przy napisach nie będzie polskich znaków to polecam do ich edycji subedit (prosty programik było trochę o nim na forum), tam 4 kliknięciami zmienia się standard polskich znaków i to wszystko.

sensay
Początkujący

Ok, rozumiem, że polecacie ten serwer. Pewnie w wolnej chwili go sprawdzę, ale w jednym z wątków (http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=68&t=202&hilit=DLNA) znalazłem informację, że wystarczy mieć Windows Media Player 11. Zrobiłem tak, jak opisano i wszystkie udostępnienia mi działają poza filmami 😕 (działa obraz i muzyka). Stąd moje powyższe pytanie.