anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Odtwarzanie filmów przez USB - KDL-32V5500

sensay
Początkujący

Odtwarzanie filmów przez USB - KDL-32V5500

Witam, jestem posiadaczem TV Sony KDL-32V5500 od niedawna i dopiero zaznajamiam się jego możliwościami.

Kolejny problem na który się natknąłem to odtwarzanie filmów poprzez USB.
Wiem, że można odtwarzać tylko filmy MPEG-1 dlatego skonwertowałem sobie kilka filmów, aby wypróbować jak to działa. Ku mojemu zdziwieniu udało mi się w całości obejrzeć tylko jeden film. Pozostałe kilka filmów przerwało odtwarzać w trakcie. Efekt jest taki, że albo wyświetla napis "Nie można odczytać z urządzenia USB" i po kilku sekundach wraca do odbioru telewizji, albo robi się czarny ekran bez żadnego komunikatu, po czym słychać takie "pstryk" (taki dźwięk jak przy uruchamianiu czy wyłączaniu TV) i po kilku sekundach także powraca do odbioru TV.

Nie wiem z czego to może wynikać. Te same filmy odtwarza raczej na kompie. Czy dekoder w TV jest tak czuły i niedoskonały, że każdy napotkany problem związany z dekodowaniem filmu kończy się wyjściem z odtwarzacza, czy może są to raczej problemy z odczytem z pamięci. W komputerze nie zauważyłem, aby były jakieś problemy z tym pendrivem.

Miał ktoś podobne problemy? Może ktoś doradzi mi, co to może być.

22 ODPOW. 22
sensay
Początkujący

A gdzie wpiąć sygnał audio? Podłączyłem sobie ten D-SUB i działa. Jednocześnie chciałem puścić wyjściem słuchawkowym z laptopa sygnał dwiema czinczami na TV, ale ani pod COMPONENT IN, ani pod AV3 nie mam dźwięku. Tzn. jak w TV przełączę wejście na COMPONENT IN to dźwięk jest, ale obrazu nie ma. Próbowałem na wejściu PC przełączać przyciskiem AUDIO na pilocie, ale nic to nie daje. Ja zrobić , aby na TV był obraz z wejścia PC (D-SUB) oraz jednocześnie dźwięk audio z laptopa? Mógłby ktoś mi poradzić, jak to podłączyć.

oldguest
Początkujący

Z tego co pamiętam obok złącze d-sub jest małe wejście jack (takie samo jak w laptopie). Potrzebny jest kabel jack-jack męsko-męski.

sensay
Początkujący

Fakt, jest. Nie zauważyłem w instrukcji, że oba wejścia D-SUB i Jack są otoczone jedną linią - jako wspólne wejście PC. Muszę nabyć kabel jack-jack 3.5mm, bo nie posiadam takowego.
Dzięki.