anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Opóżnienie dzwieku w KDLW5500

maafannu
Początkujący

Opóżnienie dzwieku w KDLW5500

Sprawa dotyczy tv KDLW5500. Sygnał tv odbieram z sat za pomocą tunera Ferguson
AF8018 UCI i podłączyłem go z telewizorem za pomocą eurozłącza a sygnał audio z tunera przewodami cinch do wzmacniacza. Problem polega na tym, że dźwięk w kolumnach przez wzmacniacz leci wcześniej niż w telewizorze :D (o jakieś 0.5 sek) . Przy podłączeniu dvd jest tak samo. Wspomnę że przy poprzednim tv kineskopowym problem ten nie występował.
Ktoś miał podobny problem?

5 ODPOW. 5
Ravi-----
Początkujący

Tytuł tematu powinien być spóźnienie obrazu w stosunku do dźwięku, ale do rzeczy, różnice biorą się z tego, że obraz jest przepuszczany przez całą gamę technologi go poprawiających. Najłatwiej jest przy dobrym amplitunerze tam mamy możliwość opóźnienia dźwięku, drugą opcją jest pokombinować z podłączeniem (podłączyć inaczej).

oldguest
Początkujący

A proszę spróbować podłączyć dźwięk z TV (z wyjścia liniowego cinchami albo optycznym).

Drugie wyjście to amplituner z funkcją AV Sync.

laszlo-----
Początkujący

Ja mam dźwięk puszczony optykiem i tak samo jest rozjazd między dźwiękiem z TV a z kina...

slawek.u
Początkujący

laszlo napisał(a):

dźwięk puszczony optykiem i tak samo jest rozjazd między dźwiękiem z TV a z kina...


No i ja mam to samo, ale zauważalne to jest raczej tylko w nagranych programach na dekoderze. Kombinowałem w kinie z synchronizacją A/V Sync, ale nic nie daje...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie macie w amplitunerze funkcji opóźnienia dźwięku? Można też przepuszczać dźwięk przez telewizor, ale możemy stracić trochę na jakości. Kolejny sposób to puścić obraz i dźwięk przez amplituner i później do LCD, jeśli amplituner ma on taką możliwość.