anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z KDL32U2000 - kilka miesięcy po gwarancji

Maniek_1
Początkujący

Problem z KDL32U2000 - kilka miesięcy po gwarancji

2,5 roku temu zakupiłem model TV LCD KDL32U2000 - wysiadł kilka dni temu - czyli zaraz po gwarancji. Objawy - włącza się normalnie - jest dźwięk i fonia - ale po kilku minutach (1-2 min) jak się wygrzeje zaczyna trzeszczeć fonia i dźwięk i po kilkunastu sekundach zostają na ekranie tylko gęste szare linie (a wczoraj nawet też kolorowe) a TV nie reaguje już na żadne przyciski i można go tylko wyłączyć - ponowne włączenie - znów chodzi kilka minut i znów przestaje działać.
Czy ktoś może zasugerować jaka jest przyczyna tego zachowania? A może jest to standardowy objaw tego sprzętu i sprawa jest prosta... i tania w naprawie i warto w związku z tym naprawić;))
Zawsze byłem wierny marce Sony - cały sprzęt w domu to Sony i nigdy nic się nie psuło - tylko wymieniałem na nowsze generacje jeszcze sprawny sprzęt - co się stało z legendarną wręcz jakością? Jeśli szacowane koszty naprawy będą wysokie to następne TV to już nie będzie marka Sony... pewnie resztę sprzętu też czeka "rebranding"...

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

To jest elektronika, nikt nie mówi że jest bezawaryjna. Zawsze komuś coś się może zepsuć. Ja mam w domu sprzęt wielu marek, w tym też dużo od Sony i w żadna marka się nie psuje (poza monitorem LG, na którym mam parę martwych pixeli). Mam nawet stare DVD Tevion, które już nie używane, ale ciągle sprawne. Niestety, zawsze coś może się popsuć. Jakość czyli statystycznie mniej uszkodzeń i zastosowanie lepszych materiałów.
Co do telewizora, moim zdaniem wygląda to na jakiś bezpiecznik, tranzystor, czy coś się nie łączy pod wpływem temperatury. Jak się skończyła gwarancja to masz wybór, albo wezwać serwis, albo do lokalnego elektronika. Chociaż ja bym nie ryzykował z tą drugą opcją. Co do kosztów naprawy, telewizory strasznie poszły w dół. 32U2000 już nie produkowany, cena jego nie jest wysoka. Myślę, że w rozmowie telefonicznej z serwisem, uzyskasz więcej informacji.

adam.malysz
Początkujący

Zimny napisał(a):


Co do telewizora, moim zdaniem wygląda to na jakiś bezpiecznik, tranzystor.



Powiem Ci że na 90% to jest jakiś bezpiecznik. Koszt wymiany nie jest duży więc może Pan spać spokojnie.

Zimny napisał(a):


Jak się skończyła gwarancja to masz wybór, albo wezwać serwis, albo do lokalnego elektronika. Chociaż ja bym nie ryzykował z tą drugą opcją. Myślę, że w rozmowie telefonicznej z serwisem, uzyskasz więcej informacji.



Jeżeli masz zaufanego elektronika to nie ma sensu dzwonić do serwisu. W innym przypadku zalecany jest kontakt z SONY, myślę że pokierują Cię i najlepiej doradzą.


Zimny napisał(a):


Co do kosztów naprawy, telewizory strasznie poszły w dół. 32U2000 już nie produkowany, cena jego nie jest wysoka.



Co do tej kwestii Zimny to bym polemizował, ceny podzespołów do sprzętu już nie produkowanego nie zawsze są tańsze. :smileyugeek:

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Zimny napisał(a):
Co do kosztów naprawy, telewizory strasznie poszły w dół. 32U2000 już nie produkowany, cena jego nie jest wysoka.


Co do tej kwestii Zimny to bym polemizował, ceny podzespołów do sprzętu już nie produkowanego nie zawsze są tańsze. :smileyugeek:



Właśnie o to mi chodziło. Ceny telewizorów poszły w dół a nie napraw. Naprawy są albo w takiej samej cenie, albo droższe. Chyba, że część która popsuła się jest popularna, albo jest jej nadwyżka. Póki ktoś tego nie zbada, to się nie dowiemy jak jest w tym przypadku.