anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problemy z pilotem 52Z5500

monster007
Początkujący

Problemy z pilotem 52Z5500

Po włączeniu tv mam małe problemy z pilotem.Tzn nie reaguje o drazu,nie da się ściszyc ani nic, gdy coś przyciskam świeci się przycisk "tv" w górnej części pilota ,tam gdzie też wybieramy między dvd,amp.Nie wiem czy to jest jakaś funkcja oszczędzania energii ale przez około 3 min nie reaguje

19 ODPOW. 19
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Czyli pilot jest w trybie TV, baterie są ok, ale nie poza włączeniem nie reaguje przez 3min? Spróbuj zresetować ustawienia w telewizorze. Jeśli nie pomoże, to albo czujnik jest uszkodzony, albo jakieś urządzenie znajdujące się w pobliżu zakłóca sygnał. Wtedy proponuję kontakt z serwisem. Serwis przyjedzie i zbada sprawę. Jeśli jest to jakaś prosta naprawa to wykonają ją na miejscu, bez zabierania telewizora do serwisu.

monster007
Początkujący

nic nie zasłania sygnału ani czujnika. Gdy tv się włącza, jest już obraz pilot wciąż nie działa,a ja chce np zmienic na inne av i o drazu się nie da

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie chodzi o zasłanianie czujnika, a o zakłócanie. Może być w pobliżu jakieś urządzenie które zakłóca podczerwień.
Wcześniej pisałeś, że aż 3 min nie działa. Od razu po uruchomieniu telewizora nie da się zmienić np. wyjść AV. Zanim uruchomi się telewizor to trwa to parę sekund - ale nie 3 minuty. Jeśli tak jest faktycznie, to wezwij serwis. Możesz jeszcze wejść w MENU->Ustawienia i tam włącz opcje "szybki start" i zobaczyć różnicę.

strzelba
Początkujący

Mam ten sam problem, tyle że z telewizorem 46Z4500. Po włączeniu odbiornika z "pilota" przez jakiś czas tv nie reaguje na jakiekolwiek wysyłane komendy. Wymieniłem baterię w pilocie i dalej to samo. Próbowałem nawet pilota od starszego TV SONY, (kompatybilny) i nim też przez pierwsze minuty nic nie mogę zrobić. Ale już po chwili wszystko wraca do normy. Oba piloty działają na Z-ce.... do następnego wyłączenia tv. Żadnych źródeł zakłóceń podczerwieni w pokoju raczej nie mam. Poza tym dziwne by było, gdyby zakłócenia zewnętrzne występowały właśnie wtedy gdy włączam TV i trwały tylko przez parę minut a później zanikały. Myślę, że to coś nie tak z tymi telewizorami a nie z pilotami.

P.S.
Gdyby ktoś wpadł na pomysł rady typu:
1) wyciągnij TV lub pilota z opakowania, albo
2) skieruj pilota w kierunku TV czerwonym okienkiem, albo
3) ściągnij z telewizora babciną haftowaną serwetę...
niech sobie daruje. Już to zrobiłem.
Pozdrawiam. Tomek

Ravi-----
Początkujący

Zawsze jest i taka możliwość, telewizor jest jeszcze na gwarancji? Jeśli tak to zamówić przyjazd serwisanta, nie ma sensu się męczyć, jeżeli będzie to jakaś drobnostka to zawsze jest szansa, że naprawi to na miejscu.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Dokładnie tak, wezwać serwis. Nawet jeśli telewizor nie jest na gwarancji, to wymiana czujnika nie kosztuje dużo i trwa szybko.

strzelba
Początkujący

Chyba znalazłem rozwiązanie. Pomogła funkcja "zerowanie wszystkiego". Co prawda ponowne ustawienie wszystkich opcji trochę trwało, ale przynajmniej tv reaguje na pilota. Nie zmienia to jednak faktu, że taka sytuacja w topowym sprzęcie nie powinna mieć miejsca. Pzd.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

No to dziwne. Nie ma żadnej funkcji w telewizorze, odpowiadającej za działanie pilota. Widocznie, coś musiało się kłócić, albo blokować. Widzisz, zgadzam się, w takim sprzęcie nie powinno się tak dziać. Jest to bardzo irytujące, szczególnie jak coś kosztuje nie mało. Ale z drugiej strony jak bardziej się w to zagłębisz, to zdasz sobie sprawę, że przy tak skomplikowanej elektronice mogą dziać się dziwne rzeczy. Oby było ich jak najmniej...

monster007
Początkujący

Przywróciłem ustawienia fabryczne i pilot działa odrazu po włączeniu.Jest także taka opcja kiedy tv ma się szybko włanczac i o których godzinach sobie wybieramy. Wiążę się to oczywiście wtedy z większym poborem prądu