anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problemy z pilotem 52Z5500

monster007
Początkujący

Problemy z pilotem 52Z5500

Po włączeniu tv mam małe problemy z pilotem.Tzn nie reaguje o drazu,nie da się ściszyc ani nic, gdy coś przyciskam świeci się przycisk "tv" w górnej części pilota ,tam gdzie też wybieramy między dvd,amp.Nie wiem czy to jest jakaś funkcja oszczędzania energii ale przez około 3 min nie reaguje

19 ODPOW. 19
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Dokładnie tak. Wgłębiając się w zużycie prądu, to pozostawienie włączonej listwy, do której jest podłączone dvd, dekoder satelitarny, telewizor, kino domowe - to już dużo większe zużycie prądu. Mając dekoder z twardym dyskiem (PVR), część elektroniki działa cały czas - a zużycie prądu jest dosyć duże.
Więc najlepiej,jak nie oglądamy przez dłuższy czas telewizji, najlepiej wyłączyć listwę zasilającą.

oldguest
Początkujący

Zimny napisał(a):

Mając dekoder z twardym dyskiem (PVR), część elektroniki działa cały czas - a zużycie prądu jest dosyć duże.



Ten dekoder pobiera około 20-30W wyłączony. Podejrzewam że cała reszta nie pobiera więcej jak 2-5W. Obserwacje są poprawne wyłączać listwę z urządzeniami można ale to forum Sony i to nie wina Sony że dekodery (a w szczególność te z dyskiem i VOD) pobierają znaczne ilości prądu jak są wyłączone.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

:thumbsup:

Inne urządzenia wykorzystują prąd np. w celu podtrzymania elektroniki, aby szybciej się uruchomić (np. Bravia przy włączonej opcji szybkiego startu), czas czuwania, itp - ale to działa przez stosunkowo krótki czas i zużywa minimalną ilość energii. Dekodery PVR z funkcją VOD podtrzymują część systemu odpowiadającą za działanie twardego dysku i usługi VOD. Jeśli ktoś ma podłączony taki dekoder tylko pod jeden konwerter (czy antenę satelitarną), to ten czas ściągania jest dłuższy, dekoder ściąga wszystko dużej - ja tak mam....

monster007
Początkujący

I problem z pilotem znowu się pojawia, nawet w godzinach wieczornych gdzie mam ustawione na szybki start.Może to jest związane z oszczędzaniem energii, mam ustawione na intensywne.

Tak poza tmt to mam dekoder pvr z cyfry i wyłączam go ale tylko pilotem,normalnie by dysk cały czas chodził i też się włącza ze 2 min

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

monster007 - nie męcz się więcej, tylko zgłoś na serwis. Jak mają termin (a zapewne mają), to Ci to na dniach zrobią i będziesz miał spokój na święta.

strzelba
Początkujący

...a jak się wezwie serwis to wtedy sprzęt działa w najlepsze. Się wtedy "na głupa" wychodzi dopiero.

Ravi-----
Początkujący

To już jest wtedy złośliwość rzeczy martwych, ale na dobrą sprawę jak dobrze się opisze usterkę to serwisanci będą wiedzieć na co ewentualnie zwrócić uwagę. Lepsza taka opcja niż się męczyć i denerwować na telewizor, podejrzewam, że odbiera to dużą część frajdy z urządzenia. Tym bardziej, że jak wspomniał Zimny zbliżają się święta i ogląda się wtedy zazwyczaj dużo...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

strzelba napisał(a):

...a jak się wezwie serwis to wtedy sprzęt działa w najlepsze. Się wtedy "na głupa" wychodzi dopiero.



Strzelba, to Tobie przysługuje gwarancja i nie obawiaj się co się stanie, jak wszystko będzie dobrze. Po pierwsze, są różne usterki i są i takie które mają prawo raz ujawniać się, a innym razem nie. Po drugie, to i tak nie znasz serwisantów, nie są Twoimi znajomymi, pewnie już nigdy ich nie zobaczysz. Więc po co się obawiać jak ktoś to przyjmie? Jak ciągle coś się dzieje, to w konsekwencji zamiast z przyjemnością usiąść przed TV, to pewnie przy pojawieniu usterki wkurzasz się i zamiast relaksu masz podniesione ciśnienie. Nie raz ludzie pisali na forum, tak samo mój znajomy miał doświadczenie z serwisem Sony i wszyscy wyrażają pozytywną opinię.
Nie przejmuj się, tylko dzwoń.

strzelba
Początkujący

Masz całkowitą rację Zimny, serwis jest po to aby każdą usterkę w ramach gwarancji usunął.
W tamtym poście to tylko taki żarcik był. Jak wcześniej pisałem udało mi się usunąć problem poprzez przywrócenie wszystkich ustawień do "fabrycznych" za pomocą funkcji "zerowanie wszystkiego". Gdyby się nie udało już dawno wisiałbym na telefonie do serwisu i oporów żadnych bym nie miał. Po zresetowaniu, poustawiałem TV jak mi pasuje i wszystko działa poprawnie do dziś.

W ogóle myślę, że Z to bardzo dobry telewizor jest. Wypróbowałem w nim już chyba wszystko, od DLNA po DVB-T. Wszystko działa bez zarzutów. Tylko Media Port to dla mnie terra incognita (bo nie mam co podłączyć).

P.S.
Na różnych forach znaleźć można dziesiątki postów różnych maniaków, którzy to
z byle "g" zaraz do serwisu lecą. Wymyślają teorie spiskowe, włażą w menu serwisowe, do Japonii się wybierają, żeby komuś dać w mordę.... a okazuje się że wtyczka źle włożona.

Pozdrawiam wszystkich. Tomek S.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

No to nabrałeś mnie na ten żarcik :D
A tak szczerze, również zgadzam się z Tobą. Miałem teraz przed świętami zmieniać telewizor na najprawdopodobniej Z5500, tylko 46". Tylko mam W4500, jestem z niego bardzo zadowolony. Owszem brakuje mi np. DLNA i filmów, ale w kwietniu-maju pewnie wejdą nowe modele. Czytałem na jakimś zagranicznym portalu, że ma być sporo nowych funkcji, jeszcze lepsza elektronika, co za tym idzie lepszy obraz itp. :thumbsup: Więc chyba się wstrzymam... A może trafi się jakaś większa promocja po świętach :D
Co do zerowania wszystkiego, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie czasami problemy potrafi to rozwiązać. Można się porządnie zdziwić...