anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

seria z550 pilne

Krecik------
Nowicjusz

seria z550 pilne

Hi do posiadaczy z5500, prosze o szczere i jak najwięcej informacji na temat input lag w tym modelu, czy jest ktos kto czesto gra w sieci przez Play station 3. czy input lag jest widoczny bo czytałem ze tak. nie znam sie wtym temacie za bardzo i prosze życzliwych aby podzielili sie opinia na temat gry przez siec na konsoli PS3. wilee osób pisze z eten tv ma kiepski nput lag w porównaniu np z modelem z4500 ale jakos mis einie chce w to wierzyc. Drugie pytanie dotyczy poboru energii po wyłaczeniu pilotem podobno pobor to 16w jesli ma ktos wiedze na ten temat prosze równiez o odpowiedz. pozdrawiam i z góry dziękuje.

10 ODPOW. 10
oldguest
Początkujący

Krecik napisał(a):

czy input lag jest widoczny bo czytałem ze tak



Po wyłączenie MotionFlow nie jest widoczny wręcz nie ma go wcale.

Krecik napisał(a):

Drugie pytanie dotyczy poboru energii po wyłaczeniu pilotem podobno pobor to 16w



Już było sporo tematów na ten temat. Pobór prądu jest dużo niższy.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Input lag w Z5500 jest gorszy niż w Z4500. Ale Z4500 miało jeden z najlepszych input lag, większość modeli na rynku jest pod tym względem gorsza. Z5500 ma na poziomie, który nie powinien być wyczuwalny. Zawsze możesz przejść się do CS, albo do jakiegoś sklepu (jak masz swoją konsolę), podłączyć pod LCD i na własne oczy zobaczyć.

oldguest
Początkujący

Miałem jednego klienta były akurat obok siebie Z4500 i Z5500 po wyłączeniu MotionFlow nie było widać różnicy.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Dokładnie. Granice w jakich telewizory te mają wartość input lag zależy od percepcji człowieka. To są milisekundy, a ludzki mózg małych wartości nie przekształca. Oczywiście, są osoby wyczulone na konkretne rzeczy, które mogą widzieć różnice. Inna sprawa jest przy większych czasach IL, które każdy zauważy, ale nie jest to w tej klasie telewizorów.

Razak-----
Początkujący

Może powiem tak PS3 + guitar hero wyszło nam coś w granicy 30ms, na z4500 do 10ms różnica nie jest duża, a z5500 jednak parametrami góruje nad starszym modelem zwłaszcza przy sygnale SD.
Jeśli chodzi o pobór to 16W wyszło chyba jak ktoś mierzył zaraz po wyłączeniu telewizora, pomiar powinien być po jakiś 30 minutach.

oldguest
Początkujący

Razak napisał(a):

guitar hero wyszło nam coś w granicy 30ms, na z4500 do 10ms różnica nie jest duża



Ale zapytam z czystej ciekawości (ponieważ też próbowałem w ten sposób kalibrować GH) czy pomiary były powtarzalne? Ja miałem rozrzut rzędu 30ms między pomiarami na tym samym sprzęcie.

Krecik------
Nowicjusz

kurcze ale mam mętlik,czyli jak warto kupić ten z 5500. nie zauwże tych input lag?? czy lepiej wybrać inny model ale ten przypadał mi do gustu :c2 cały czas chciałem brac z 4500 potem zdecydowałem ze jednak z 5500 ale przestraszył mnie ten input ag wyższe 30 ms a podobno najlepiej jak jest 20ms nie czuć a potem już tak , wiec jak to jest naprawde to nie wiem i boje sie wydać 6500 tys na tv. bo jak mam tyle wydać to musiałby do wszytkiego byc akceptowalny i nie przeszkadzac w graniu w sieci. co zrobić z tym fantem z 4500 czy z 5500 jeśli nie zauważe to wole z 5500 , czy ktos z posiadaczy tego tv zauważył to zjawisko jesli grał na trybie gra w ustawieniach telewizora

Razak-----
Początkujący

Razak napisał(a):

guitar hero wyszło nam coś w granicy 30ms, na z4500 do 10ms różnica nie jest duża



Ale zapytam z czystej ciekawości (ponieważ też próbowałem w ten sposób kalibrować GH) czy pomiary były powtarzalne? Ja miałem rozrzut rzędu 30ms między pomiarami na tym samym sprzęcie.



U kolegi sprawdzaliśmy 2-3razy i były wahania, ale nie aż tak duże (30ms), ale przyznam się szczerze bardziej nie wgłębialiśmy się, na ekspercie można było gra także źle nie jest ;)

Krecik więcej Ci nie powiem bo to niestety trzeba sprawdzić po sobie... Ja nie gram dużo i nie odczuwałem jakiejś specjalnej różnicy (u siebie mam w4500). U kogoś innego może być odwrotnie...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Idź do CS, albo do innego sklepu i poproś o zapodanie czegoś w temacie. Sam zobaczysz jak to wygląda.
Z4500 czy Z5500? Ja bym wziął nowszy model. Jest bardziej multimedialny, ma nowe procesory graficzne itd. Tu masz dokładne porównanie:

http://www.sony.pl/comparison/kdl40z5500aep/kdl40w5500k