anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

baterie do lampy błyskowej

profile.country.pl_PL.title
Sikor-----
Początkujący

baterie do lampy błyskowej

Witam :-)
pytanko natury technicznej - jakich baterii używacie , względnie jakie polecacie do lampy błyskowej.
Nabyłem HVL-FM56AM - połyka 4 baterie AA , a wskazane jest dobre źródło prądu :-)

serdeczności

16 ODPOW. 16
ArturGniezno
Początkujący

ja powiem tak na temat baterii na szybko kupilem w sporzywczaku 4 fuitsu baterie alkaiczne i w trakcie ciaglego pstrykania starczylo mi na okolo 300 błysków pozniej sie chyba zagotowały i dupa blada rozładowane i nowy kaplecik tych samych baterii i znowu ponad 300 błysków
Panasonics Extreme czy jakos tak z przerwami udało mi sie wycisnać okolo 450 błysków

Lampa HVL 42AM

profile.country.pl_PL.title
maciej1310
Początkujący

ja używam Sanyo Eneloop i jestem z nich bardzo zadowolony mogą leżeć po naładowaniu nieużywane i prawie wcale nie tracą na mocy :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

maciej1310 napisał(a):

ja używam Sanyo Eneloop i jestem z nich bardzo zadowolony mogą leżeć po naładowaniu nieużywane i prawie wcale nie tracą na mocy :thumbsup:




a jak to mierzysz? :c7

profile.country.pl_PL.title
maciej1310
Początkujący

maciej1310 napisał(a):

ja używam Sanyo Eneloop i jestem z nich bardzo zadowolony mogą leżeć po naładowaniu nieużywane i prawie wcale nie tracą na mocy :thumbsup:




a jak to mierzysz? :c7



ups :smileyredface:

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

A może chodzi o utratę (spadek) napięcia? :c12

profile.country.pl_PL.title
dejmien
Nowicjusz

maciej1310 napisał(a):

maciej1310 napisał(a):

ja używam Sanyo Eneloop i jestem z nich bardzo zadowolony mogą leżeć po naładowaniu nieużywane i prawie wcale nie tracą na mocy :thumbsup:




a jak to mierzysz? :c7



ups :smileyredface:



pojemności raczej nie powinny tracić :) jak już to napięcie mogło by spadnąć o ile się nie mylę :)

a swoja drogą ja mogę swobodnie polecić GP 2700 :) są świetne, dziś wytrzymały ponad 420 strzałów w 42jce :) aaa i ta nowa ładowarka GP jest dosyć ciekawa, komplet ładuje w 4-5 h :) zestaw dostaniesz z tą ładowarką + 4 x 2500 za ok 60 zł na allegro :)

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

dejmien napisał(a):

pojemności raczej nie powinny tracić :) jak już to napięcie mogło by spadnąć o ile się nie mylę :)



a ja wszystkim jednak polecam lekturę o bateriach NIMH. Niezależnie czy są to super hiper sanyo eneloop czy też inne. :smileythumbsup:

Jeszcze raz napiszę. Super bateria powiedzmy przyjmuje podczas normalnego ładowania 2500mah ( świetnie :c4 brawa dla tej baterii ) nie ważne że 500mah z tego to ciepło - tak się dzieje przy ładowaniu małym prądem ( mały prąd niższa wydajność + dłuższa żywotność ogniw ).

PS. samo-rozładowanie nimh powoduje spadek pojemności i napięcia :smileythumbsup: ale to właśnie jeśli chodzi o napięcie nie wolno dopuścić by ogniwa zostały rozładowane do poziomu poniżej 0,9V na ogniwo.

:)