anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

40W4500 - problem przy starcie

profile.country.pl_PL.title
janek_pl
Początkujący

40W4500 - problem przy starcie

Witam !!!

Ostatnio zauważyłem, że gdy rano włączę TV po kilkugodzinnej bezczynności to przez kilka minut obraz jest strasznie rozjechany - przekolorowany :) tak to nazwałem, ale wygląda to jakby TV stracił częściową synchronizację. Efekt występuje głównie w górnej i po prawej stronie ekranu. Obejmuje ok 50% powierzchni ekranu.
Nie ma znaczenia na które źródło sygnału przełączę. Włączenie i wyłączenie nic nie pomaga.

Dolegliwość przechodzi po kilku, kilkunastu sekundach. Po kilku chwilach gdy TV się "nagrzeje" wszystko gra jak należy.

Proszę o radę czy może to być początek większego problemu ???

Nie chcę wzywać na razie serwisu, gdyż problem ten pojawia się nie regularnie. Tzn raz jest, a raz nie :)

Pozdrawiam

25 ODPOW. 25
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ravi napisał(a):

nie trzeba już niemal laboratoryjnych warunków :)



Do wymiany matrycy? Laboratoryjne warunki? To nie jest produkcji matrycy, tylko jej założenie. Jak jest sprawny serwis, to podejmie się tego, jak nie wierzą w swoje umiejętności to nie.

profile.country.pl_PL.title
janek_pl
Początkujący

No i Sony się wywiązało.

Będzie wymiana na nowy TV. Najprawdopodobniej będzie to 40W5500. Za 2 dni mam wiedzieć już wszystko dokładnie.

BRAWO SONY !!!

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

No proszę. Daj znać jak się sprawa rozwiązała :D

profile.country.pl_PL.title
janek_pl
Początkujący

No to znów brawa dla SONY !!!

Właśnie oddzwonił do mnie serwisant, że SONY zgodziło się na wymianę TV. Tak jak się domyślałem będzie to 40W5500 !!!

Mimo awarii po tak krótkim czasie Firmie SONY należy się uznanie za takie podejście do klienta.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

No to fajnie. Jak się zastanawiałeś nad przejściem na nowy model, to już przynajmniej nie masz problemu:) Tylko pozazdrościć ;)

profile.country.pl_PL.title
janek_pl
Początkujący

40W5500 jak tylko dotrze do mnie zostanie u szwagra, a u mnie od wczoraj wisi nowy 46W4710.

Przy okazji chciałbym bardzo podziękować załodze Salonu Sony Center we Wrocławiu za bardzo sympatyczną i profesjonalną obsługę.

Premia dla takich gości !!!!

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jak odczuwasz zmianę rozmiaru z 40" na 46"? Przy wieszaniu na ścianie korzystałeś z promocji?

profile.country.pl_PL.title
janek_pl
Początkujący

To jest tak jak w powiedzeniu....

Telewizor....nigdy nie jest za duży :)

a tak serio, to zaskoczyła mnie poprawa jakości kanałów SD względem W4500.

Na początku bałem się, że przy większej matrycy z bliskiej odległości będą mi przeszkadzać niedoskonałości obrazu SD. Na szczęście moje obawy były bezpodstawne.

TV wisi w odległości ok 3 m od fotela, w którym przesiaduje i powiem szczerze, że teraz jest OK.

Dodam, że w ciągu ostatnich 2 lat to mój 3 LCD TV :)


Co do wieszaka, to nie korzystałem z promocji, gdyż mój wieszak, na którym wisiała czterdziesta spokojnie radzi sobie i z 46.

Pozdrawiam

janek_pl/HDTVPOLSKA

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Patrz, tego powiedzenia nie znałem, zamiast telewizora było coś innego :D Chyba, że źle usłyszałem ;)
U mnie również kolejna zmiana będzie na min 46". Do jakości kanałów SD na W4500 nie mam większych zastrzeżeń, odległość ok 2.5m.
46" na 3m według mnie, to rozwiązanie raczej optymalne (jeśli chodzi o sygnał SD).
2 lata 3 telewizory, ponad przeciętnie ;) ale mając swój fotel przed telewizorem, człowiek chce więcej i więcej. Wiem, że akurat ta zmiana była wymuszona, ale rozmiar już większy niż poprzednik :D
Co do promocji, dla szwagra mogłeś zamówić ;)

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
janek_pl
Początkujący

Zastanawiam się, czy można zamówić sam wieszak bez montażu. Zawsze można go za parę groszy odsprzedać :)

janek_pl/HDTVPOLSKA