anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

czy wogole warto kupic serie W LCD?

echis-----
Początkujący

czy wogole warto kupic serie W LCD?

witam, mam pytanko mianowicie mam polast cyfrowy i zwykly dekoder echostar na zlacze euro - euro, nie moge zmienic dekodera na hd gdyz jeszcze obowiazuje mnie umowa - czy w takiej sytuacji warto kupowac lcd Sony serii W? boje sie ze jakosc obrazu sie znacznie pogorszy w stosunku do mojego starego telewizora?ponoc nawet te lepsze kable euro z zlotymi stykami nie daja dobrego obrazu i bedzie kapa..prosze o porady

13 ODPOW. 13
slawek.u
Początkujący

echis napisał(a):

ponoc nawet te lepsze kable euro z zlotymi stykami nie daja dobrego obrazu


To takie też są, EURO ze złotymi stykami... :c2
Z tym dekoderem za wiele nie poszalejesz, jeśli to ten http://www.cyfrowypolsat.pl/telewizja-s ... hniczne.cp " target="_blank" target="_blank
Nie ma ani HDMI ani Component....mimo wszystko kupiłbym telewizor na Twoim miejscu, podłączył jak narazie przez Euro, choć to najgorsze z możliwych połączenie (ale nie masz wyboru). Potem zmieniłbym operatora z Polsatu na inny i zarazem otrzymał porządny dekoder...

echis-----
Początkujący

nie moge zmienic gdyz mam jeszcze umowe na ponad 12 miechow, obawiam sie ze lcd bedzie mi smuzyc i rozmazywac przez te euro i echostara, co sadzisz o plazmie?

slawek.u
Początkujący

Nie miałem nigdy plazmy (mam 3 lcd), ale z tego co piszą po forach, to plazma radzi sobie lepiej ze zwykłymi kanałami SD, natomiast gorzej z HD. No i ten prąd, pobiera go duuuużo więcej...

oldguest
Początkujący

ale z tego co piszą po forach, to plazma radzi sobie lepiej ze zwykłymi kanałami SD



Ale jak związek ma rodzaj matrycy z obrazem SD? W poprawie sygnału SD najwięcej ma do powiedzenia procesor niż sama matryca (matryca tylko wyświetla).

slawek.u
Początkujący

Teoria, teorią...nie znam się na tyle dobrze i nie miałem nigdy plazmy, dlatego napisałem to co piszą ludzie i przykład z "tego ogródka" 6 post od góry Zimnego, a dokładnie pierwsze zdanie z tego postu:
viewtopic.php?f=57&t=3692&p=76436#p76436" target="_blank"

Na innych forach też podobnie piszą, także teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką...
To samo jest z kablami, że teoretycznie po HDMI jest i musi być lepszy odbiór, a praktycznie po Componencie...no ale nie każdy musi się z tym zgodzić. Zresztą to już inny temat...

echis-----
Początkujący

a co sadzi o tym pan z bielska?czy jakosc obrazu z cyfrowego polsatu po laczy euro faktycznie moze byc gorsza w lcd nizeli w plazmie?

oldguest
Początkujący

że teoretycznie po HDMI jest i musi być lepszy odbiór, a praktycznie po Componencie...



Ale to akurat teoretycznie jest możliwe. Ponieważ przy sygnale analogowym telewizor przeprowadza więcej procesów poprawiających obraz niż przy sygnale cyfrowym z HDMI

echis - chyba nie jest dobrą osobą żeby o to pytać ;)

echis-----
Początkujący

hm napewno wiesz ;) a tak na serio czy faktycznie moge miec problemy z cyfrowym polsatem jesli kupie lcd soniaka ? musi byc euro nic innego nie wykombinuje jeszcze przez 15 miechow - boje sie ze obraz bedzie fatalny, chodz lepszy polsat nizeli antena dachowa;)

oldguest
Początkujący

Dobra antena dachowa wcale nie jest gorsza od Polsatu Cyfrowego. Na temat samego Polsatu Cyfrowego nie mam dobrego zdania. Mogli by się najpierw nauczyć nadawać poprawnie a PAL-u a potem bawić się w HD (to też dotyczy pozostałych operatorów ale PC najbardziej niestety miejsca na satelicie HB mało widoków na lepsze też nie widać). Do tego dekodery HD CP miały problem z amplitunerami (trzeba podłączać bezpośrednio do TV) ale może się coś w końcu zmieniło nie sprawdzałem.

Proszę podać odległość do TV oraz jaki rozmiar ma zostać kupiony wtedy można coś powiedzieć o odczuciach.