anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Bravia 26S5550 problem w trakcie uruchamiania

lincoln
Początkujący

Sony Bravia 26S5550 problem w trakcie uruchamiania

Kupiłem wczoraj telewizor Sony Bravia KDL-26S5550. I cieszył bym się z niego niezmiernie ,gdy by nie to,że po dłuższym okresie kiedy jest wyłączony(w stanie czuwania) powiedzmy godzinę, po włączeniu ,nie wyświetla nic,obraz jest czarny ,pilot przekłada programy i działają inne funkcje ,niestety nie jest emitowany żaden program. Sytuacja ta nie występuje ,gdy oglądam ,jakiś program wyłączę i ponownie włączę telewizor.Problem mija po zabawie we "włączanie wyłączanie itp."(trwa to ok.5min). Podłączony jest kabel koncentryczny do sygnały telewizji ,kablowej.Może to ma coś wspólnego z oszczędzaniem energii itp., bo ,jak na razie jestem "nieszczęśliwym posiadaczem" ładnego telewizory
P.S.
nie dzwońcie na numery
0-22338870
0-801987669-po usłuszeniu"nasi konsultanci są.."rozmowa jest roząłczana
i poznańskiego serwisanta SONY
061-8334941-abonent czasowo nie dostępny...
to utopia ,szkoda nerwów

12 ODPOW. 12
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jak już włączy Ci się telewizor, wyzeruj wszystkie ustawienia ( w ustawieniach tv) i włącz w ustawieniach "szybki start". Telewizor będzie uruchamiał się szybciej. A jeszcze takie pytanie, jak już ten LCD się włączał, to możesz nacisnąć menu, jest widoczne na ekranie?

lincoln
Początkujący

dziekuje ,za odpowiedz ,ale WYDAJE mi się ze ten model nie posiada opcji"szybki start", cóż przywróciłem ustawienia fabryczne ( muszę znów wszystko zaprogramować) .Tak wyświetlało sie menu.
Dobrze przywróciłem ust.fabr. zaprogramowałem, nie zatwierdziłem usatwień ECo ani oszcz.energii,zobaczymy.?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

No niestety minusem resetowania ustawień, jest ponowne skonfigurowanie odbiornika. Ale uwierz mi, ten sposób czasami potrafi zadziałać w najróżniejszych sytuacjach i czasami najmniej spodziewanych. Nie raz nie chciałem kombinować z elektroniką, a ostatnia deska ratunku (reset ustawień) pomogło. Jeśli w tym przypadku nie pomoże, to daj znać.

lincoln
Początkujący

nie pomogło potencjalny czas , rozłaczenia gdy pojawia sie ta "usterka" to 40min,....

lincoln
Początkujący

już prawdopodobnie wiem ,co jest nie tak,kwestia ,jak to przedstawić logicznie serwisantowi...... mogę (po dłuższym okresie bezczynności) włączać i wyłączać telewizor i teoretycznie , włącza się (dioda zielona zapala sie),ale jest czarny obraz ,wyświetlają się wszystkie informacje (jak meny ,numer kanału),a dopiero gdy wyłączę i włącze SŁYSZąc PSTRYK JAKIEGOŚ PRZEKAŹNIKA (lub czegoś podobnego) telewizor bezproblemowo wyświetla obraz i fonie ,jak gdy nigdy nic się nie stało.Dzieje sie to za 3-5razem w procesie włączania i wyłączania.KOD zgłoszenia2522803

kaleid-----
Początkujący

Również posiadam model 26S5550 i takiego problemu na szczęście nie mam, telewizor całą noc był na czuwaniu i rano go normalnie włączyłem potem znowu go wyłączyłem zostawiając na czuwaniu i po jakiś 2 godzinach ponownie go włączyłem i po chwili się pojawił obraz, oszczędność energii mam włączoną. Nie mam pojęcia czemu się tak u Ciebie dzieje, może faktycznie jakaś usterka, wiem że to małe pocieszenie tym bardziej że telewizor nowy i dopiero co kupiony ale dobrze że jest gwarancja ale co jak co też bym się wkurzył.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Zawsze kupując coś, spodziewamy się bezawaryjności. Jak coś się psuje, nie działa tak jak tego wymagamy to denerwuje to nas. Też wkurzam się wtedy. Ale niestety, to jest tylko elektronika i takie rzeczy mogą się dziać. Na szczęście jest 5 lat gwarancji, serwis sam przyjeżdża. Jeśli usterka nie jest poważna, to potrafią usunąć ją na miejscu.

lincoln
Początkujący

Cóz chce BARDZO PODZIĘKOWAĆ ZA SZYBKĄ REAKCJE( 7h od zgłoszenia)serwisowi Sontronic Sp. z o.o. - Autoryzowane Centrum Serwisowe SONY i Serwisantowi ,który mnie odwiedził, a był to człowiek kompetentny i fachowy...diabeł tkwił, w zresetowaniu ustawień i WYŁĄCZENIU aktualizacji,po tym zabiegu wszystko wróciło do normy....

Ravi-----
Początkujący

7h? No to faktycznie bardzo szybko i tak jak Zimny mówił, jak drobnostka to nie ma problemu i robią na miejscu. W sumie ciekawe, bo nie wpadłbym na to, że wina może być po stronie aktualizacji, a przynajmniej tak zrozumiałem z Twojego postu.