anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-46Z4500 a wyświetlanie filmów z laptopa

profile.country.pl_PL.title
necki6
Początkujący

KDL-46Z4500 a wyświetlanie filmów z laptopa

Witam,
Dzięki postom na forum Sony udało mi się przebrnąć przez problem wyświetlania obrazów i muzyki w telewizorze za pośrednictwem sieci. Używam do tego oprogramowania PS3 i wszystko hula. Ale mam inny problem. Czy jest możliwość wyświetlania filmów za pośrednictwem sieci? Bo o ile jest w TV w menu home zakładka obrazy i muzyka to nie ma zakładki film. Czy to znaczy że ten model TV tego nie oferuje? Czy można w tym celu zrobić upg softu w TV?
I jeszcze jedna kwestia - macie jakieś konkretne zastosowanie dla funkcji redender. Nic mi nie przychodzi do głowy.
Acha i proszę jeszcze o wyjaśnienia dla średnio technicznych :P Nie kiedy czytam posty i niby rozumiem pojedyńcze słowa ale w zdaniu nic. :rolling_eyes:

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i z góry dziękuje :c4

25 ODPOW. 25
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

No nie musisz mieć PS3. Program został napisany do PS3, ale ku mojemu zdziwieniu radzi sobie z większą liczbą urządzeń.
Dokładną konfiguracje masz w tym wątku, warto przeczytać:
viewtopic.php?f=57&t=3361&p=54595&hilit=ps3+media+serwer#p54595

Jak będziesz miał pytania, to pisz.

monster007
Początkujący

OK,dzięki. Jeszcze jedno, router mam w pokoju B a Tv w pokoju A. i tak w listwach mam już po 2 kable a nie będę ciągnął kabla przez cały dom.Czy jak mam połączenie na laptopie przez wifi i podepnę go kablem do tv to też zadziała? A jak odtwrzoyc filmy żeby były z napisami?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem. Pytasz, czy możesz podpiąć telewizor bezpośrednio pod komputer kablem ethernetowym? Do działania DLNA takie połączenie jest jak najbardziej prawidłowe, konfiguracja jest praktycznie taka sama.

monster007
Początkujący

Ale kurcze wciąż nie wiem jak mam to porobic wszystko. Proszę jakby ktoś mi mógł napisac krok po kroku co zrobic. Co pierw ustawiam w tv i potem w laptopie.
Dziękuje z góry

monster007
Początkujący

Byłby ktoś tak uprzejmy i opisał mi to połączenie? Nie wiem jak na początku zrobi tą siec. ps3 media server zainstalowałem.
najlepiej krok po kroku.
dziękuję z góry

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Wiesz co, nie chcę mieszać wątków, bo ten generalnie dotyczy Z4500 który nie odtwarza tylu multimediów za pomocą DLNA. Może to być dla kogoś kłopotliwe, jeśli nie doczyta o jaki model chodzi.
Konfiguracja DLNA jest dla wszystkich modeli serii 5500 taka sama, oczywiście jeśli posiadają rozbudowana funkcję DLNA. Nie będę powtarzał, tylko zacytuje:

Możemy połączyć bezpośrednio kablem skrosowanym, lub przez router. W zależności od routera, ustawienia sieci w LCD wpisujemy albo ręcznie albo są przydzielane automatycznie.
Jak już ściągniemy i poprawnie zainstalujemy PS3 Media Serwer, uruchamiamy go i wchodzimy w Nawigacje->Ustawienia Udostępniania. Pojawi się okienko w którym wciskamy zielony +. Wybieramy foldery które chcemy udostępnić. Jak już wybierzemy te foldery, klikamy na zapisz i restartujemy serwer (na górze powinien być taki przycisk.
Aktualizujemy listę serwerów w naszym LCD, i tam powinien być ten serwer, który stworzyliśmy. Jak wejdziemy w Home i w odpowiednie kategorie, to pojawi nam się serwer i udostępnione foldery.



link:

viewtopic.php?f=57&t=3361&start=0&st=0&sk=t&sd=a&hilit=ps3+media+serwer

monster007
Początkujący

Podłączyłem laptopa do tv i na początku nie mogło się połączyc, pisało ze adres IP jest zarezerwowany do połączeń LAN. Potem wykryło PS3 server i nawet odtworzyło film o drazu z napisami lecz po jakimś czasie przerwało i wyskoczyło ,że nie można nawiązac połączenia. W dodatku teraz nie mogę wejśc na internet w laptopie przez wifi.Łączy się z liveboxem a mozilla nie wyświetla stron....

Ravi-----
Początkujący

Szczerze mówiąc nie wiem na jakiej dokładnie zasadzie działa livebox, w normalnym routerze daje się konkretne porty otwarte, tak samo w zaporach i wszystko chodzi ładnie. Najbardziej mnie ciekawi, że raz przecież się włączyło... Spróbuj wyłączyć firewalla jeśli masz i zobacz czy coś się zmienić.

meduza88
Początkujący

prosze panstwa a jak odtwarzac divx razem z napisami przez DLNA?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

monster007 - Witaj w klubie z neostradą. Co do wyświetlania filmów przez Livebox - gratulacje - nie wszystkim to się udaje. Jenak przy filach HD, albo wymagających większej przepustowości łącza, będziesz miał problemy.
Co do neostrady i pracy z laptopem po wifi - to są dwie opcje. Mam to samo w domu, już męczyłem się z tym bardzo długo. Na 100% nie jest wina liveboxa. Kupiłem inny router w piątek, problem pozostał. Fakt, że laptop nie zrywa mi połączenia, ale czasami nie mogę otworzyć stron. Wcześniej dzwoniłem do TPSA, coś zmieniali na łączu, przez parę dni chodziło świetnie. Jednak problem powrócił. Najczęściej nie mogę otwierać stron w godzinach porannych, kiedy najwięcej ludzi korzysta z Internetu i łącza są zapchane. TPSA miała przysłać serwisanta, ale już po dwóch moich prośbach, 3 wyznaczanych terminach cisza. Wiadomo co znaczy klient dla TPSA.
Winę laptopa i karty sieciowej wykluczam. Laptop nie jest używany tylko w domu, a tylko tu mam ten problem. Poza tym na 3 pozostałych sprzętach (w domu) innych firm dzieje się tak samo.
Więc moja rada, to dzwoń do TPSA i proś o naprawienie tego. Pewnie na początku zrzucą winę na liveboxa, od razu możesz im powiedzieć, że router jest ok.