anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Laptop DELL Studio XPS + Bravia 40P5500 (połaczenie HDMI)

niebieskipies
Początkujący

Laptop DELL Studio XPS + Bravia 40P5500 (połaczenie HDMI)

Witam...

Prosze o rzucenie okiem na następujący problem i podpowiedź.

Zakupiłem TV Sony z myslą o uzywaniu go z laptopem Dell.
Po podłączeniu przez kabelek HDMI bez problemu pojawił sie obraz.
Niestety podczas dluzszego ogladania filmu TV wielokrotnie się wygasza,
po czym 'budzi sie'. Wygaszenie tra dosłownie sekunde.
Ponadto niekiedy po takim przebudzniu obraz jest przesycony turkusem
i praktycznie nie da się go ogladać w tej postaci.

Przesyłam screen'y dla rozjasnienia sytuacji.

normalnie:
http://i33.tinypic.com/fnzarp.jpg


'nienormalnie' :c8
http://i35.tinypic.com/1zwjfdl.jpg

Jest to wina karty graf.? jej sterowników? wada hardware'u tej karty lub przegrzanie.
Czy moze jest to wina firmware'u TV?
Podzielcie się spostrzezeniami.

z gory dzieki.
Dan

PS - dodam jeszcze ze wystarczy przelączyc na pilocie miedzy slotami HDMI zeby obraz wrocil do normy.

9 ODPOW. 9
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Czy obraz miga niezależnie od tego co podłączysz pod HDMI? Masz jakieś inne urządzenia? Jeśli tak się dzieje tylko przy komputerze, to miałem coś podobnego, problem sam znikł. Może nie sam, zaraz po podłączeniu zrobiłem parę korekt i wszystko było OK. Proponuję Zresetowanie ustawień w LCD oraz przeprowadzenia ponownej inicjalizacji w telewizora (opcja w menu). W trakcie in. wybrać "dom". Kabek HDMI od komputera powinien być podłączony pod port HDMI2.
Jeśli ciągle będzie migał, to zobacz ustawienia sygnału w karcie graficznej, oraz ustawienia samej karty. W zależności od tego jaką masz kartę, robisz to inaczej ale zawsze w panelu karty graf. Również zależy od opcji karty graf, sprawdź na różnych rodzajach sygnału.
Wina może również leżeć po stronie kabla HDMI.
Możesz jeszcze podać dokładną nazwę laptopa?

niebieskipies
Początkujący

Laptop DELL Studio XPS M1640.

ale dzis wykluczyłem wine laptopa ponieważ kolega przyjechał z nowiutkim ASUSem z karta NVidii i problem wystepowal jeszcze czesciej.

Na infolini powiedzieli ze numer złącza nie ma znaczenia i wydaje mi sie ze maja racje poniewaz przerobilem wszystkie porty na roznych ustawieniach i zawsze reaguje tak samo.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jaki sygnał wysyłałeś z tych komputerów? Jaka rozdzielczość i częstotliwość? Jeśli wszystko było z normami telewizora i kabel z którego korzystałeś jest również dobry, to zresetuj ustawienia w telewizorze i przeprowadź ponowną inicjalizacje. Jeśli to nie pomoże, to zgłoś sprawę do serwisu. Jeśli chcesz uzyskać technicznych informacji o problemie, to sądzę że bardziej pomoże serwis niż infolinia.

niebieskipies
Początkujący

Pojechałem zeby wymienic bravie, na model wyzsza, juz z tunerem cyfrowym 5600 K i jak sie okazało....

problem był ten sam.
wymieniłem na samsunga w tej klasie i po problemie.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Tak szczerze to aż ciężko uwierzyć, że problem znikł po zmianie marki telewizora. Jeśli chodzi o wyjścia HDMI w obu telewizorach, parametry są standardowe, Samsung nie akceptuje innych rodzajów sygnałów niż te dwa telewizory Sony. Znam mnóstwo ludzi korzystających z połączenia komputera z telewizorem (różnych marek) przez port HDMI i jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby jeden poprawne działanie zależało od marki telewizora. Zawsze jeśli coś nie działało, było to spowodowane złym ustawieniem czegoś w menu telewizora, a najczęściej wina stała po stronie komputera, rzadziej kabla HDMI. Zresztą ile jest takich przypadków na tym i na innych forach. Także dla mnie kwestia winy marki telewizora nie jest tu przesądzona.

oldguest
Początkujący

Zastanawiam się czy po prostu na wyjściu nie było 60Hz kiedyś spotkałem się że seria P/S miała problem z tą częstotliwością ponieważ standardem w europie jest 50Hz. Serie wyższe V itd nie wykazywały problemów.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Do 40P5500 podłączałem mojego laptopa przez kabel HDMI od mojej Nki i wszystko działało. Jedynie musiałem dopasować rozmiar ekranu w karcie graficznej - standard. W specyfikacjach telewizorów sygnał dla połączeń komputerowych jest podany na 60Hz częstotliwości poziomej. U mnie w lapku mam ustawiony standard na wyjściu 60Hz. Telewizor jest wykrywany i identyfikowany prawidłowo, a laptop sam blokuje inne częstotliwości i ustawia mi na taką. Na Vce nie podłączałem jeszcze laptopa przez HDMI, więc tam nie wiem jak to wygląda.

niebieskipies
Początkujący

Spędziłem 5 dni na przerabianiu wszystkich mozliwych konfiguracji pomiedzy tym TV a komputerem... (wliczając w to oczywiście czestosliwosc, 50H i mniejsze nawet). Robiłem rozpiski żeby sie nie pogubić. Wyswietlanie na jednym panelu, na dwóch, opcje eco w tv i tak dalej. Przy tych wszystkich konfiguracjach uzywałem jeszcze dwóch roznych kabli HDMI i drugiego pozyczonego komputera innej marki. Nic nie pomogło.

Byc moze update firmware by pomogł ale nie chciałem ryzykowac...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Widzę, że dorzuciłeś parę informacji i zdjęcia do pierwszej swojej wypowiedzi. Jeśli sprawdzałeś możliwe wyjścia i nic nie pomogło, to zgłoś sprawę do serwisu. W opisie problemu dokładnie opisz problem, nawet jeśli się da to wstaw linki do zdjęć które zamieściłeś dziś w pierwszej wypowiedzi. Na pewno pozwoli to na szybsze rozwiązanie problemu.