anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

motionflow sony 40w5740

Emiliusz-----
Początkujący

motionflow sony 40w5740

Witam wszystkich forumowiczów,
jako że to mój pierwszy post miejcie dla mnie wyrozumiałość :) ale do rzeczy.
Od pewnego czasu zaobserwowałem, że funkcja (chyba) motionflow przestała jakby działać, mianowicie nie widzę żadnej różnicy w płynności obrazu między włączoną a wyłączoną funkcją motionflow. Opisać zjawisko mogę tak, że np. kontury budynków przy poruszającej się kamerze w bok nie przesuwają się płynnie tylko przeskakują, samochody nie jadą tylko skaczą do przodu. Przy wolnych scenach tego nie widać ale jeśli scena jest już szybsza (ale jeszcze nie super dynamiczna) jest to wyraźnie zauważalne, dodam tylko że najbardziej rzuca się to w oczy na kanałach HD gdzie obraz jest jak żyleta. Wyłączałem telewizor z prądu, zerowałem ustawienia (nie przywracałem tylko ustawień fabrycznych) i nic się nie zmienia a wszystko pięknie działało bo pokazywałem nawet znajomym różnicę w płynności obrazu z włączonym i wyłączonym motionflow. Czy istnieje sposób żeby definitywnie sprawdzić czy ta funkcja działa poprawnie? Czy możliwe jest żeby w ogóle przestała ona tak sobie sama działać? Czy ktoś ma jakiś pomysł?
Za jakiekolwiek rady będę bardzo wdzięczny.

18 ODPOW. 18
oldguest
Początkujący

Na większości modeli można w ten sposób wywołać tryb DEMO. Wyłącza się w ten sam sposób.

slawek.u
Początkujący

Tylko chodzi o to, że nie mam przycisku MENU...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Emiliusz napisał(a):

Korzystam z dekodera PVR HD w Aster



Nie neguję winy telewizora, póki się go nie sprawdzi, ale z własnego doświadczenia wiem, że dekodery, tunery typu PVR (z twardym dyskiem) mogą wywoływać takie efekty. Mam Philipsa PVR od cyfry i też czasami mam taki efekt, szczególnie przy nagrywaniu jednej audycji a oglądaniu innej, przy oglądaniu nagranego materiału, parę minut po przewinięciu materiału. Czasami przycięcia są widoczne przy normalnej pracy. Nie jest to tylko efekt który występuje na moim W4500, ale występował również na poprzednim Philipsie, oraz dzieje się tak samo na telewizorze Sharpie znajomego. Podkreślam, że nie wiem jak jest u Ciebie, te przypadki znam z własnego doświadczenia. Dekodery PVR (z twardym dyskiem) oferowane przez dostawców telewizji nie ma mocnego systemu, ani dużej wydajności. Nie znam wszystkich modeli oferowanych, ale mówię o większości, tak jak oferowane przez cyfrę Philips PVR. Taki dekoder pracuje praktycznie cały czas. Oprócz odbierania, dekodowania i przesyłania sygnału do telewizora, ciągle na bieżąco zapisuje sygnał na dysku, przy zmianie kanału kasuje i zapisuje nowy, pobiera filmy z wypożyczalni VOD, pobiera dodatkowe informacje przesyłane z sygnałem itd. W konsekwencji może okazać sie niestabilny, skomplikowany obraz HD może być przetwarzany i wysyłany z opóźnieniem robiąc takie psikusy jak popsucie płynności obrazu.

Emiliusz-----
Początkujący

Tylko chodzi o to, że nie mam przycisku MENU...


W naszym przypadku chodzi o przycisk HOME ;)

Zimny napisał(a):

Nie neguję winy telewizora, póki się go nie sprawdzi, ale z własnego doświadczenia wiem, że dekodery, tunery typu PVR (z twardym dyskiem) mogą wywoływać takie efekty...


Pomału zaczynam się skłaniać ku wersji, że to jednak dekoder (lub okablowanie) jest odpowiedzialny za te psikusy z obrazem. Twój opis pasuje do tego co dzieje się u mnie.
Zauważyłem, że np. często pokazywana ta sama reklama raz leci płynnie innym razem się na chwilkę przytnie, do tego doszły ok. sekundowe pikseliozy czego wcześniej nigdy nie było, tak jakby dekoder pomału zaczynał zionąć ducha :) Na jednym z forum w wątku o Aster gościu strasznie narzekał na cięcie się właśnie kanałów HD.
Tak czy siak postaram się sprawdzić wszystkie możliwości żeby przekonać się w 100% co się sypie, niestety z czasem kiepsko (trzylatek potrafi zająć każdą wolną chwilę :) )

slawek.u
Początkujący

Emiliusz napisał(a):

W naszym przypadku chodzi o przycisk HOME


Ano rzeczywiście, dzięki....ale tak się "nademonstrowałem", że wyzerowały mi się wszystkie ustawienia obrazu, na szczęście mam wszystko zapisane... :c2

Emiliusz-----
Początkujący

Ano rzeczywiście, dzięki....ale tak się "nademonstrowałem", że wyzerowały mi się wszystkie ustawienia obrazu, na szczęście mam wszystko zapisane... :c2


No proszę, a ja zachodziłem w głowę co się stało, że ustawienia się wyzerowały, odpowiedź sama przyszła :D

Trust74
Początkujący

Proszę przytrzymać na telewizorze przez dłuższy czas przycisk MENU. Powinien wywołać się tryb demonstracyjny i tam jest pokazana różnica między 100 a standard



nie dziala mi ta funkcja tzn (tryb demonstracyjny) co moze byc tego przyczyna Tv mam 4 dni..

pozdrawiam..

profile.country.pl_PL.title
filek1963
Początkujący

Mam Sony 40W5500 i ta funkcja też mi nie działa . :c18

marcinsteuer
Początkujący

Nie działa? Naciskałeś i dłużej przytrzymywałeś przycisk HOME?