anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Programowanie pilota od Sony 40W5740

RadekB
Początkujący

Programowanie pilota od Sony 40W5740

Mam problem z programowaniem pilota do innych sprzętów DVD, innych marek. Pilot ten umożliwia to po wprowadzeniu odpowiedniego kodu (lista kodów w instrukcji). Po zaakceptowaniu kodu powniniem mignąć dwa razy. Za każdym razem miga pięć i wszystko należy zaczynać od nowa. Nie można wprowadzić żadnego kodu z instrukcji. W sklepie na drugim pilocie sprawdzałem to samo. Pilot podobno z serii Z model nr RM ED019. Ma ktos taki? i czy programował do innych sprzętów. Dzięki

21 ODPOW. 21
laszlo-----
Początkujący

Ja się złapałem na tym, że programując wcisnąłem tylko raz guzik który należało trzymać wciśnięty cały czas a drugim paluchem wbijać kod...
To skąd ty tego pilota masz...? :-)

RadekB
Początkujący

Pilot obecnie jest dostępny z modelem 50W5740

Piratus
Początkujący

Heej Radku B ;-). posiadam 40W5740 kupiony ok 2mce temu , wtedy dostałem do niego pilocik RM ED012 - (taki sam jak 19tka tylko bez przycisku SCENE). Programowałem dokładnie tak jak w instrukcji. Posiadam DVD Philipsa pasował do niego pierwszy kod z tabeli "009". Poszło za pierwszym razem pilot obsługuje DVD bez problemu.

RadekB
Początkujący

Witam
po zaprogramowaniu , kliknął Ci dwa razy?
DZięki za odpowiedź

Piratus
Początkujący

Tak po zaprogramowaniu przycisk "DVD" bo pod niego programowałem zabłysnął 2x.
Jak wspomniałem w poście wcześniej robiłem dokładnie tak jak w instrukcji - dość szybko klikałem jest ok 10 sek. na wprowadzenie kodu.

profile.country.pl_PL.title
rzepkol25
Nowicjusz

Jestem tu nowy więc od razu WITAM Wszytkich :D Posiadam 40W5740 od 2 miesięcy i mój pilocik ma #012 więc może ktoś mi wytłumaczy o co c'mon z tym #019 :question:

Piratus
Początkujący

Witaj rzepkol25 !!!
Pilocik RM ED012 wygląda tak:
http://lh3.ggpht.com/_P_RZWlu0K40/SuVnVdToUoI/AAAAAAAAA_g/R4dS8e1T5V4/RM12.jpg
.....
i faktycznie jakiś czas temu dowali go z modelami W5740 .... sam taki dostałem.
Piloty te są od serii Z telewizorków...
Od jakiegoś czasu do serii W5740 zaczęli dodawać pilocika RM ED019 prawie taki sam jak RM ED012. Ale prawie robi różnicę :D . Różnica to jeden dodatkowy guziczek zaraz obok przycisku THEATRE a ten dodatkowy guziczek zwie się SCENE. Teraz w swoim TV nie możesz wybrać różnych ustawień obrazu jakie oferuje TV ... Sceny typu obraz, foto, gra, sport itd ... taki wodotrysk.
Pisałem już gdzieś wcześniej że może na początku się bawimy tymi wszystkimi bajerami ... a później i tak jedzie się na jednych ustawieniach obrazu.
Ja dla zwykłego oglądania ustawiłem wg własnych upodobań tryb własny i mi tak pasuje.
A jak zapodaje sobie jakiś filmik odpowiadają mi ustawienia TV jakie daje po uruchomieniu trybu THEATRE. Więc rzepkol25 "olać" czy sie ma model ..12 czy ...19 jeden i drugi fajny duży podświetlany i "ciut" programowalny (szkoda ze tunera SAT nie mogę nim sterować )

RadekB
Początkujący

019 wygląda identycznie tylko ma faktycznie przycisk scene (przydatny przy trybach sport, gra , muzyka, kino). Ja mam problem z jego programowaniem, choć przy tunerze UPC zaprogramowałem pilot od tunera do tego TV i głos oraz włącz/wyłącz robie jednym pilotem. Chciałbym jednak zaprogramować do do nagrywarki LG

profile.country.pl_PL.title
rzepkol25
Nowicjusz

"Piratus" w sumie może i masz racje...jak sie zastanowić to już mi przeszedł fanatyzm :c7 związany z tym TV i jego mozliwościami, ale DZIĘKI za info :thumbsup: Pozdro

zbyniom
Początkujący

Witam ja mam taki sam pilot i też miałem problem ale dzieki panu z SONY z Bielska dowiedziałem się że można sterować zał wył i regulacja głośności.Mam podłączony amplituner SONY HF-SF 2300-działa.Przy programowaniu pilota miałem problem -kody nie działają.