anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

PS3 media serwer problem?

karol.
Początkujący

PS3 media serwer problem?

mam problem nie moge uruchomic PS3 media serwer .PC widzi tv pliki przez WMP11 tez sa a ps3 nie moze znalezc, caly czas sie laczy nic nie pomaga juz reinstalowalem(na stronie pojawia mi sie telewizor i nie moge nic zrobic) Dałem rade poszło ale teraz fil mi sie wiesza a na 1 stronie pisze (Another media renderer other than PS3 has ben detected this software with your renderer)nie kumam nic

11 ODPOW. 11
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Na początek proponuję na chwilę wyłączyć firewalla i antywirusa i spróbować połączyć się. Być może któryś z programów uznaje media server za niebezpieczna aplikacje i blokuje ją. Jeśli to nei pomoże to proponuję usuniecie PS3ms, wyczyszczenie rejestru programem czyszczącym i ponowną instalację najnowszej wersji.
Tu masz podobny wątek, możesz się też zapoznać z tym problemem:

viewtopic.php?f=59&t=3757&p=65906&hilit=ps3+media#p65906

karol.
Początkujący

Dzieki. Juz jest ok wszystko smiga mam tylko jeden problem z filmem hd jest w dvd i nie mam obrazu sciagalem rozne kodeki i nie wiem co jeszcze moge zobic

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Wiesz, czasami kodeki lubią się kłócić. Nie wiem czy tak robiłeś, ale nie powinno instalować się kodeków na już wcześniej zainstalowane. Nawet jeśli tak nie robiłeś, to polecam odinstalowanie wszystkich kodeków, i wyczyszczenie komputera programem służącym do tego. Później ściągnij najnowszą paczkę kodeków k-lite. Zainstaluj opcję "lot of staff" (będziesz miał do wyboru opcje instalacji w trakcie - chyba drugie okienko po uruchomieniu inst.). Generalnie używam tej paczki od paru lat. Po świeżej instalacji chyba z dwa razy musiałem doinstalować jakiś kodek, ale jakiś program odesłał mnie na stronę i po problemie. Moim zdaniem to jest najlepsza paczka.

edit
Napisz jeszcze w jakim formacie jest ten plik którego nie mozesz otworzyć.

Razak-----
Początkujący

Dzieki. Juz jest ok wszystko smiga mam tylko jeden problem z filmem hd jest w dvd i nie mam obrazu sciagalem rozne kodeki i nie wiem co jeszcze moge zobic



Przychylam się do tego co wspomniał Zimny zapewne masz jakiś konflikt kodeków, także teraz jak poinstalowałeś jak leci dalsze to tylko pogorszyłeś sprawę. Odinstaluj wszystkie kodeki bez wyjątku i pobierz paczkę K-lite (zwróć uwagę czy jest najnowsza). Jeśli to mkv to nie dziwie się, że mogą być problemy...

karol.
Początkujący

Dzieki za pomoc ktorys raz z kolei a czy k lite codec wystarczy aby odtworzyc mkv bo wczesniej mi sie film cial ale tylko hd (Intel core 2 duo e 4400 2 GHz 2GB Ram )czy moze komp za slaby ruter i pc i tv ida po kablu

tomeko
Początkujący

W PS3Mediaserverze możesz używać różnego rodzaju transkodowania video: MEncoder, Avisynth/MEncoder, TsMuxer i AviSynth/FFmpeg(do wyboru w katalogu #-TRANSCODE-#).
1. MEncoder - domyśly transkoder używający do dekodowaniwa i kodowania video do formatu MPEG2 programu mencoder, który nie używa zainstalowanych w systemie kodeków (działa nawet na czystym systemie). Audio i video jest następnie pakowane do strumienia MPEG-PS i wysyłane do TV.
zalety:
- możliwość odtwarzania dużej ilości formatów bez konieczności instalacji kodeków
- odtwarzanie napisów do filmów
- ma dużo parametrów konfiguracyjnych w GUI
wady:
- mogą wystąpić problemy z synchronizacja A/V
- mogą wystąpić problemy ze stabilnością
2. Avisynth/MEncoder - do dekodowania używa programu avisynth (który trzeba sobie ściągnąć i zainstalować oddzielnie), a do kodowania, programu mencoder. Avisynth do dekodowania używa zainstalowanych w systemie kodeków i z założenia, jeżeli coś da się odtworzyć przez Windows Media Player, to avisynth to zdekoduje.
zalety:
- w przypadku posiadania nowych kart graficznych i odpowiednich kodeków (np CoreAVC), możliwość dekodowania MPEG4 przez kartę graficzną a nie przez procesor
- większa stabilność w porównaniu z mencoder-em
wady:
- konieczność instalacji kodeków i problemy z tym związane
- napisy są odtwarzane tylko wtedy, gdy są obsługiwane przez kodek (nie przez aplikację), z tego co wiem, ffdshow to robi
- ograniczona konfigurowalność z poziomu PS3Mediaservera, dokonuje się jej na poziome kodeków
3. TsMuxer - nie dokonuje transkodowania, a jedyne zmienia kontener piku z mkv, ts, m2ts, mov, mpg i paru jeszcze innych do strumienia MPEG-TS, który odtwarza TV (pokazuje sie wtedy, gdy video i audio jest kompatybilne z PS3, wtedy bardzo często kompatybilne jest też z Bravią).
zalety:
-ponieważ komputer nie zajmuje się dekodowaniem i kodowaniem obrazu, nie obciąża komputera i sieci (w tym przypadku MPEG4 AVC nie jest zamieniany na wymagający większej przepływności MPEG-2).
wady:
- obraz i dźwięk muszą być w formacie obsługiwanym przez TV (a więc MPEG2 i MPEG4 AVC,max L4.1,16:9)
- zewnętrzne napisy (nawet zawarte w pliku) nie są obsługiwane
4. Avisynth/FFmpeg - niezalecany , nie bedę opisywał (podobny do AviSynth/Mencoder).

Jak widać, sposobów transkodowania plików jest kilka i można je używać w zależności od posiadanych zasobów sprzętowo-sieciowych.

Co do cięcia się filmów, najczęściej występuje w dwóch sytuacjach:
- za słaby procesor, nienadążający z transkodowaniem (można to rozpoznać po pustym buforze transkodowanie)
- ograniczenia w przepływności sieci (BRAVIA ma ograniczenie prędkości do 20MBps dla strumieni MPEG-PS i ok 50MBps dla strumieni MPEG-TS). W przypadku transkodowania plików MPEG4 AVC w formacie FullHD do MPEG2 mogą wystapić przepływności większe od tych wartości. W takim przypadku trzeba pokombinować z ustawieniami "Ustawienia jakości MPEG2". Można też zmienić typ generowanego strumienia z PS na TS, zmieniając opcję TranscodeVideo na MPEGTSAC3 w pliku Bravia5500.conf, ale należy się liczyć z możliwością utraty synchronizacji Audio/Video.
W pliku konfiguracujnym należy jeszcze ustawić:
MaxVideoBitrateMbps=20
lub
MaxVideoBitrateMbps=50

karol.
Początkujący

Dziekuje wam za bardzo dobry opis. Wyczyszcze kompa i zobacze co bedzie a jak nie pomoze to formata zrobie , bo szkoda nie korzystac z mozliwosci tv ,a filmy ogladac na 19 calowym monitorze.Jeszcze raz DZIĘKI!!! :c4

Razak-----
Początkujący

Dzieki za pomoc ktorys raz z kolei a czy k lite codec wystarczy aby odtworzyc mkv bo wczesniej mi sie film cial ale tylko hd (Intel core 2 duo e 4400 2 GHz 2GB Ram )czy moze komp za slaby ruter i pc i tv ida po kablu



Komputer bez fajerwerków, ale w najgorszym wypadku by szarpało obrazem... Z tego co się orientuje z częścią plików mkv. są problemy przez DLNA czy nawet przy odtwarzaczach stacjonarnych. Zawsze wtedy możesz podłączyć bezpośrednio chociażby przez HDMI....

karol.
Początkujący

Witam tv daje rade ze wszystkim ,a ja jak zwykle mam pytanie.Jak można dodac widgety w aplicast mam tylko 5 i to same malo potrzebne i nie ciekawe a nie moge nigdzie nic znalezc na ten temat.Pozdrawiam!!!