anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

zasilanie KDL-37W5500

bamas-----
Początkujący

zasilanie KDL-37W5500

witam!

jaki przewód zasilający mają KDL-37W5500? standardowe jak do komputera czy jakies inne? (zanim zakpuie tv chce sobie ukryc kabelki w scianie).

19 ODPOW. 19
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Zawsze możesz wrzucić w korytko przedłużacz z jednym gniazdkiem, gdzie wtyczka będzie na zewnątrz za telewizorem. I w ten prosty sposób podłączyć wtyczkę do gniazdka które będzie bezpośrednio za telewizorem...

bamas-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

Zawsze możesz wrzucić w korytko przedłużacz z jednym gniazdkiem, gdzie wtyczka będzie na zewnątrz za telewizorem. I w ten prosty sposób podłączyć wtyczkę do gniazdka które będzie bezpośrednio za telewizorem...



Tak właśnie zrobiłem :)

Razak-----
Początkujący

bamas napisał(a):



u, no to nieladnie 😕 nie wiem jaka musialbym zamontowac listwe zeby przepchnac tam wtyczke.
chyba pozostaje mi pociagniecie jakiegos przedluzacza... albo zakup innego telewizora.
dzieki za info.



Jeśli nie masz jakoś specjalnie zaplanowanej wnęki na 37cali to spokojnie możesz kupić przecież wersje 40 calową w5500 cena praktycznie ta sama, a 3 cale więcej na pewno nie zaszkodzą...

bamas-----
Początkujący

Razak napisał(a):


Jeśli nie masz jakoś specjalnie zaplanowanej wnęki na 37cali to spokojnie możesz kupić przecież wersje 40 calową w5500 cena praktycznie ta sama, a 3 cale więcej na pewno nie zaszkodzą...



mam 2.2 m odleglosci miedzy scianami gdzie bedzie tv i siedzisko. mam obawy czy 37 nie bedzie za duzy...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

2.2m i 37 za duży? Jestem pewien, że po jakiś 3 tygodniach od zakupu telewizora, będziesz wkurzał się że nie wziąłeś większego. Mam podobną odległość i 40". Pierwsze dwa tygodnie przyzwyczajałem się do takiej wielkości (przeniosłem się z 32"). Po dwóch tygodniach było już ok, a teraz czekam na jakąś okazję złowienia 46".

bamas-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

2.2m i 37 za duży? Jestem pewien, że po jakiś 3 tygodniach od zakupu telewizora, będziesz wkurzał się że nie wziąłeś większego. Mam podobną odległość i 40". Pierwsze dwa tygodnie przyzwyczajałem się do takiej wielkości (przeniosłem się z 32"). Po dwóch tygodniach było już ok, a teraz czekam na jakąś okazję złowienia 46".


Teraz, w starym mieszkaniu mam 40'', i po wstepnej przymiarce tego TV w nowej miejscowce wydaje mi sie zbyt blisko na taki ekran.
A tam jest 2.2 m od sicany do sciany, trezba odliczyc kanape.
Poza tym wyszukalem cos takiego:
http://www.cinematic.pl/wiedza/odleglosc_widza.html

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ciekawy link, już go wcześniej widziałem. Jak widzisz w tej tabeli na tej stronie (wrzuciłem ja do załącznika, druga tabela jest ze strony Sony) odległość zależy od rozdzielczości obrazu i jakości sygnału. Nie wiem jaki teraz masz telewizor i skąd masz sygnał. Na moim 40W4500, sygnał z cyfry, Nki i cyfrowej naziemnej, taka wielkość jest za mała na odległość. W większości oglądam kanały HD, rzadziej SD. Przy ponad 2m nie ma takiej przyjemności z oglądania. Oczywiście, zależy od człowieka. Moi rodzice też przenieśli się z 32" na 40". Początkowo telewizor wydawał im się za duży, ale po ok 3 tyg tak sie przyzwyczaili, ze nie chcieli wy mniejszego.

bamas-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

Ciekawy link, już go wcześniej widziałem. Jak widzisz w tej tabeli na tej stronie (wrzuciłem ja do załącznika, druga tabela jest ze strony Sony) odległość zależy od rozdzielczości obrazu i jakości sygnału. Nie wiem jaki teraz masz telewizor i skąd masz sygnał. Na moim 40W4500, sygnał z cyfry, Nki i cyfrowej naziemnej, taka wielkość jest za mała na odległość. W większości oglądam kanały HD, rzadziej SD. Przy ponad 2m nie ma takiej przyjemności z oglądania. Oczywiście, zależy od człowieka. Moi rodzice też przenieśli się z 32" na 40". Początkowo telewizor wydawał im się za duży, ale po ok 3 tyg tak sie przyzwyczaili, ze nie chcieli wy mniejszego.



Ja mam sygnał analogowy z anteny zbiorczej ;) Nie oglądam telewizji prawie w ogole. TV potrzebuje do konsol (ps3 i x360). Gdy ekran jest za duży mam problem z ogarnięciem całości akcji. Ale możliwe, że masz rację. Podepnę na kilka dni starą 40'' i potem zdecyduję się na nowy TV.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Możesz tak zrobić, ale jak masz starą 40" to weź poprawkę na to, że w W5500 będziesz miał dużo ładniejszy obraz, oczy będą mniej się męczyły. Nie gram w gry, więc ciężko mi mówić o "ogarnianiu" ekranu pod tym względem, ale przy meczach, generalnie przy sporcie spokojnie patrzę na cały ekran.

Razak-----
Początkujący

bamas napisał(a):


Ja mam sygnał analogowy z anteny zbiorczej ;) Nie oglądam telewizji prawie w ogole. TV potrzebuje do konsol (ps3 i x360). Gdy ekran jest za duży mam problem z ogarnięciem całości akcji. Ale możliwe, że masz rację. Podepnę na kilka dni starą 40'' i potem zdecyduję się na nowy TV.


Dobry pomysł przymierz się do 40 cali niech kilka dni pochodzi i potem zdecyduj wiadomo każdy jest inny i może Tobie wystarczą te 37 cale, ale zazwyczaj kupuje się za mały telewizor i potem jest tylko zawodzenie czemu nie większy. Weź poprawkę, że w5500 dobrze sobie radzi z SD nawet dość słabej jakości.