anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

zasilanie KDL-37W5500

bamas-----
Początkujący

zasilanie KDL-37W5500

witam!

jaki przewód zasilający mają KDL-37W5500? standardowe jak do komputera czy jakies inne? (zanim zakpuie tv chce sobie ukryc kabelki w scianie).

19 ODPOW. 19
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jak chcesz położyć wcześniej kable, to radził bym zakupić oryginalny kabel zasilający Sony od tych modeli. Albo w CS, albo w necie, albo w ich serwisie. Jak zadzwonisz do serwisu, to pewnie można się z nimi dogadać, aby wysłali pocztą. Kurier idzie ok 2 dni. Nie powinno używać się innych kabli. Są różnej jakości i możesz tylko sobie zaszkodzić. Nawet nie wiem, czy nie tracisz gwarancji korzystając z innego kabla. Akurat tu nie ma co się dziwić, bo żadna firma nie będzie ręczyła za jakość innego kabla. A to przecież jest zasilanie, a nie podłączenie dźwięku.

oldguest
Początkujący

Polecam montaż korytka dekoracyjnego pod tynkiem (są większe i szersze od peszli). Wtedy jeśli będzie potrzeba podłączenia dodatkowego kabla nie będzie problemu (sprawdzone u wielu klientów)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Zimny napisał(a):

Nie powinno używać się innych kabli. Są różnej jakości i możesz tylko sobie zaszkodzić.


Z ciekawości - czy możesz wytłumaczyć w czym objawia się "specjalność" oryginalnego kabla zasilającego?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Chodzi o jakość kabla. Widzę, że jesteś lubisz fotografię, masz 3 aparaty, z czego jeden półprofesjonalny, dosyć drogi. Czy korzystasz z ładowarki nieznanej firmy, lub akumulatora? Możliwość uszkodzenia pod względem zmiany napięcia , przerwania jest znacznie mniejsza niż w telewizorze, do którego jest puszczane stałe napięcie, o określonych parametrach. Jakość kabli jest różna, nawet wielkość końcówek zdarza się różna. Na pewno spotkałeś się w życiu, jak kabel od "komputera" nie był idealnie dopasowany do innego "komputera".
Odsyłam do gwarancji i instrukcji.

Lajam napisał(a):


Z ciekawości - czy możesz wytłumaczyć w czym objawia się "specjalność" oryginalnego kabla zasilającego?



Czasami ta "specjalność" przejawia się w standaryzacji wymiarów lub parametrów.

bamas-----
Początkujący

i tylko kabel sony jest odpowiedniej jakosci?
chcialbym sie dowiedziec czy dobrej jakosci kabel zasilania do komputera rozni sie parametrami moze sposobem przesylu energi, czymkolwiek od kabla zasilajacego do tv lcd bravia.

ps. w pewnym sklepie internetowym pan sprzedawca poinformowal mnie, ze 37w5500 ma kabel zasilajacy zamontowany na stale. :c7

oldguest
Początkujący

bamas napisał(a):

37w5500 ma kabel zasilajacy zamontowany na stale



To prawda. Dopiero 40 cali ma kabel odpinany.

bamas-----
Początkujący

bamas napisał(a):

37w5500 ma kabel zasilajacy zamontowany na stale



To prawda. Dopiero 40 cali ma kabel odpinany.



u, no to nieladnie 😕 nie wiem jaka musialbym zamontowac listwe zeby przepchnac tam wtyczke.
chyba pozostaje mi pociagniecie jakiegos przedluzacza... albo zakup innego telewizora.
dzieki za info.

oldguest
Początkujący

Szersze korytko dekoracyjne spokojnie wystarcza żeby przeciągnąć kabel EURO. A ta wtyczka nie odpinana jest płaska a nie ta z uziemieniem.

bamas-----
Początkujący

ta wtyczka nie odpinana jest płaska a nie ta z uziemieniem.


aha, to moze nie bedzie tak zle... ale chyba i tak na wszelki wypadek przeciagne sobie jednogniazdkowy przedluzacz. bo korytko mam juz wkute w sciane, wiec na szersze sie nie przerzuce. poznej moge miec problem jak sie okaze, ze nie przecisne wtyczki wsrod innych kabelkow.

dzieki za info, pozdrawiam.