anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Błąd HDCP 40W5500

profile.country.pl_PL.title
lantenay
Początkujący

Błąd HDCP 40W5500

Witam!
Mam pytanie, czy ktoś z posiadaczy 40w5500 po podłączeniu do dekodera nbox(biały) miał problem z błędem HDCP. Dzwoniłem do obsługi klienta Sony, ale tam powiedzieli, że telewizor obsługuje HDCP. Jaki może być powód tego, że mi on wyskakuje? Może wadliwy kabel HDMI? A może coś z dekoderem? Bo z TV wszystko ok. W tej chwili mam podłączony dekoder przez component. Pozdrawiam!

36 ODPOW. 36
oldguest
Początkujący

dlaczego component szybko i normalnie "puszcza" sygnał, a kabel hdmi ma problemy...?



Z bardzo prostego powodu. Zabezpieczenie HDCP jest obsługiwane TYLKO przez kabel HDMI dlatego po componencie od razu pojawia się obraz. W przypadku dekodera bez dysku nie ma problemu. A w wypadku VOD obraz po componencie jest skalowany do 576p. A po HDMI (i tu potrzebne jest HDCP) można uzyskać 1080i (chodzi o umowy z wytwórniami i ochronę praw).

profile.country.pl_PL.title
lantenay
Początkujący

A o której 27.11.09 jest ta aktualizacja? Może coś się zmini po tym. Denerwujace jest to ze Tv jest nowy( 40W5500) i obsługuje Hdcp. Dlatego nie rozumiem dlaczego ten błąd u mnie się pojawia. Rozumiem gdyby mój Tv tego nie miał HDCP... Ale ma!!! Widziałem jeszcze na allegro kabel iHDMI który rozwiązuje problem tylko pytam znowu, po co wydawać kolejne pieniądze na coś czego tak naprawdę nie powinno być skoro TV obsługuje HDCP.

oldguest
Początkujący

Ale pytanie czy pojawianie się komunikatu że jest błąd HDCP to jest faktycznie błąd. Przecież dekoder w pierwszej kolejności musi sprawdzić czy to co jest do niego podłączone ma HDCP.... Na początek zakłada że nie ma...

Ravi-----
Początkujący

Mi też wyskakiwał ten komunikat tylko nie wiem o co cała sprawa, po 3-4s sam znika i wszystko chodzi jak trzeba, więc chyba nie ma problemu?

slawek.u na poprawę w aktualizacji, ze strony Nki za bardzo bym nie liczył- niestety...

profile.country.pl_PL.title
lantenay
Początkujący

Do Ravi - nie było by problemu gdyby u mnie ten komunikat też znikał. Chodzi o to że tak nie jest. Na początku pojawia się obraz na 1-2 s a potem ten komunikat- Błąd HDCP.... Dzisiaj mam zamiar iśc do serwisu z dekoderem bo dziwne jest że u innych posiadaczy 40W5500 jest dobrze a u mnie nie...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Wymienisz dekoder, powinno byś dobrze. Chyba, że trafisz na równie sprawny. Jak jujż wspominałem, wina w 100% leży po stronie dekodera, i to nie jest ważne czy masz W5500, czy W4000. Czasami działają na jednym, na innym nie, dlatego też jest możliwość wymiany. Dziwi mnie fakt, że tak długo nikt o tej niekompatybilności nie pisał, a teraz znowu się zaczyna. Pewnie kolejny błąd w sofcie. Ktoś pisał o aktualizacji dekoderów Nki w niedzielę. Zobaczymy co wymyślili.

slawek.u
Początkujący

lantenay napisał(a):

A o której 27.11.09 jest ta aktualizacja?


O 23.00.

lantenay napisał(a):

Dzisiaj mam zamiar iśc do serwisu z dekoderem


Aż jestem ciekaw...napisz czy Ci wymiana dekodera coś dała, bo ja wymieniałem i nic nie pomogło.

Ravi-----
Początkujący

A to przepraszam mój błąd, myślałem, że chodzi o ten krótki komunikat który pojawiał się już od bardzo dawna, ale wyświetlenie na 2-3s to nie jest problem. Spróbuj jeszcze z wymianą dekodera, może pomóc na pewno nie zaszkodzi, daj znać czy pomogło, jak nie to będziemy głowić się dalej.

profile.country.pl_PL.title
lantenay
Początkujący

Byłem w serwisie. Panowie sprawdzili dekoder i okazał się sprawny:) Przy mnie podłączyli go do innego TV przez złącze HDMI i wszystko było dobrze. Następnie podłączyli mój dekoder za pomocą mojego kabla HDMI i wyskoczył błąd HDCP!!! Okazało się, że to kabel był uszkodzony he he... Jedyny minus to taki, że sprawdzenie dekodera kosztowało mnie 20zł;) no i muszę kupić nowy kabel HDMI.

P.S. Panowie zaproponowali mi jeszcze zamianę białego dekodera na czarny w dwóch opcjach 250 za 99zł i 500 za 199zł. Zamiana wiąże sie jeszcze z przedłużeniem umowy o dodatkowe 13misięcy(obecnie zostało mi jeszcze 12 miesięcy) Nie wiem, co zrobić. Jak myślicie czy to dobry pomysł? Dodatkowo musiałbym kupić konwerter. Czasze też mam mniejszą niż 80. Panowie z serwisu powiedzieli, że 80 to taka optymalna opcja, ale jeżeli moja antena dobrze się teraz sprawuje to nie bedzie jej trzeba demontować tylko zamienić sam konwerter. Czy mają racje? Obecnie na mojej antenie średnio siłę mam 95 a jakość 80(czy to zależy od konwertera?) Wiecie, zależy mi na małych kosztach.

Ravi-----
Początkujący

Czyli przyczyna jednak w przewodzie, 20zł może kosztowała taka wiedza, ale przynajmniej wiesz co dolegało. Jeśli chodzi o przedłużenie umowy to nie wiem czy to taki dobry pomysł bo jak rozumiem będziesz w tej sytuacji miał zobowiązanie na 25 miesięcy?