anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Błąd HDCP 40W5500

profile.country.pl_PL.title
lantenay
Początkujący

Błąd HDCP 40W5500

Witam!
Mam pytanie, czy ktoś z posiadaczy 40w5500 po podłączeniu do dekodera nbox(biały) miał problem z błędem HDCP. Dzwoniłem do obsługi klienta Sony, ale tam powiedzieli, że telewizor obsługuje HDCP. Jaki może być powód tego, że mi on wyskakuje? Może wadliwy kabel HDMI? A może coś z dekoderem? Bo z TV wszystko ok. W tej chwili mam podłączony dekoder przez component. Pozdrawiam!

36 ODPOW. 36
profile.country.pl_PL.title
lantenay
Początkujący

Dokladnie Ravi - umowę miałbym na dwa lata. Myślałem czy nie zaczekać aż do zakończenia obecnej umowy i podpisać nowa po uprzednim rozwiązaniu starej i skorzystać z tych wszystkich promocji dla NOWYCH;) abonentów. Ale czy nie wyjdzie na to samo? Wracając do wcześniejszego tematu to dobrze ze to był tylko kabel. Mam w domu oryginalny kabel HDMI do ps3. On tez będzie dobry do podłączenia Tv z N-ką?

slawek.u
Początkujący

lantenay, jak już połączysz tym drugim kabelkiem, to napisz czy wszystko już OK i czy nie pojawia się już to okienko z "problemem hdcp"...

profile.country.pl_PL.title
lantenay
Początkujący

slawek.u - nie ma problemu. Jak tylko podłącze to natychmiast napisze. Dzisiaj nie będzie mnie chyba w domu ale jutro napewno.

profile.country.pl_PL.title
sulik-----
Początkujący

lantenay napisał(a):


P.S. Panowie zaproponowali mi jeszcze zamianę białego dekodera na czarny w dwóch opcjach 250 za 99zł i 500 za 199zł. Zamiana wiąże sie jeszcze z przedłużeniem umowy o dodatkowe 13misięcy(obecnie zostało mi jeszcze 12 miesięcy) Nie wiem, co zrobić. Jak myślicie czy to dobry pomysł? Dodatkowo musiałbym kupić konwerter. Czasze też mam mniejszą niż 80. Panowie z serwisu powiedzieli, że 80 to taka optymalna opcja, ale jeżeli moja antena dobrze się teraz sprawuje to nie bedzie jej trzeba demontować tylko zamienić sam konwerter. Czy mają racje? Obecnie na mojej antenie średnio siłę mam 95 a jakość 80(czy to zależy od konwertera?) Wiecie, zależy mi na małych kosztach.



Witam.

Pytanie jest podstawowe - czy potrzebujesz dekodera z twardym dyskiem do nagrywania programów oraz opcji VOD? Jeżeli nie to moim zdaniem nie ma sensu ponosić dodatkowych kosztów. Jeżeli jednak byś się zdecydował to zamawiaj nowy dekoder przez infolinię. Daje Ci to jedną przewagę - przepisy prawa w zamawianiu usług na odległość pozwalają rozwiązać umowę po roku z miesięcznym wypowiedzeniem niezależnie na jaki okres jest ona podpisana.
Co do samych recorderów (nbox recorder z 250GB HDD i turbodekoder z 500GB HDD) oraz instalacji antenowej - z tego co można wyczytać na forum n-ki z turbodekoderem są na razie problemy a właściwie z jego softem (co do tej kwestii to może wypowie się slawek.u bo on chyba ma ten dekoder - ja mam zwykłego nbox recordera). Natomiast odnośnie instalacji - do boxów z dyskiem nie jest bezwzględnie wymagana instalacja dwukablowa ale jest zalecana. Przy instalacji jednokablowej box będzie miał ograniczenia typu - wolniej będzie się pobierał VOD oraz nie będzie można jednocześnie nagrywać i oglądać programów nadawanych z 2 różnych transponderów satelity.
Chyba wszystko opisałem jak czegoś brakuje to pewnie koledzy dopiszą a wybór należy do Ciebie :)

Pozdrawiam
Sulik

slawek.u
Początkujący

Nie jest to forum n-ki, tylko Sony....ale...
Tak, zgadzam się z sulikiem, to wszystko zależy od tego, czego wymagasz od sprzętu...
Mam n-kę od jej powstania, przerabiałem wszystkie dwa :c2 dekodery, a obecnie mam turbacza i za nic w świecie nie wymieniłbym go teraz na któryś z poprzedników...soft mimo jeszcze kilku niedorubek robi niesamowite wrażenie, no i same możliwości nboxa.
Nie wiem czy widziałeś stronkę Kubofonisty: http://kubofonista.net/nbox-recorder-turbo-recenzja" target="_blank" target="_blank"
Po piątkowej, trzeciej już w ciągu miesiąca aktualizacji, poprawiono wiele błędów, jednak część jeszcze została do poprawienia i właśnie dziś na tamtym forum zrobiłem takie podsumowanie- post nr #108 http://www.nhdtv.pl/forum/showthread.ph ... 37&page=11" target="_blank" target="_blank
Nie chcę tu robić reklamy, czy tam propagandy, ale powiem tak - kumpel ma Cyfrowy Polsat i gdy pójdę do niego i zerkam na jego TV, to mi się śmiać chce... :D

Na Recorderze zaleca się podłączenie dwoma kablami i talerz ok. 80 cm. Ja mam na jednym kablu i nie widzę prawie żadnych problemów...Jedyne co, to wolniejsze ściąganie się VOD i ograniczenia w nagrywaniu (można nagrywać tylko to co się ogląda lub w stanie standby)
Zresztą długo by pisać, ale nie to forum...musisz sam wybrać, czy pozostać przy "białym", czy wziąć Recorder albo Turbacza...Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Też dorzucę parę groszy.
Dekoder Nki mam biały, zwyczajny. Szybkość działania, jakość obrazu i dźwięku (nawet stereo) oceniam bardzo dobrze.
Dekoder z twardym dyskiem PVR mam od cyfry. Gadżet fajny, często się przydaje, szczególnie opcja przewijania, zatrzymywania. Jednak co do szybkości reakcji mam zastrzeżenia i to duże. Jakość obrazu wydaje się trochę gorsza niż na Nce, czasami dekoder potrafi spowalniać obraz.
Podobno dekodery Nki typu PVR są dużo lepsze, niż te od cyfry. Ja bym decydował się na tego z twardym dyskiem.

profile.country.pl_PL.title
lantenay
Początkujący

Tak jak już wcześniej wspomniano nie jest to forum n-ki, za co przepraszam. Dziękuje jednak za wasze podpowiedzi. Co do głównego wątku - jeszcze nie sprawdziłem czy n-ka działa z 40W5500 przez złącze HDMI, bo musiałem zakupić nowy kabel. Czekam jak tylko dojdzie i od razu napisze. Mam jeszcze pytanie odnośnie kabli HDMI firmy Sony. Są dosyć drogie i nawet zastanawiałem się czy nie zdecydować sie na jeden z nich, ale przeważyły względy finansowe i nie zrobiłem tego. Czy uważacie, że są aż tak dobre, że zobaczę dużą różnice między tymi tańszymi? Ja zdecydowałem się na taki kabel: http://allegro.pl/item824477540_kabel_h ... _lodz.html

Co sądzicie o kablach Sony? Czy naprawdę są warte tych pieniędzy?

profile.country.pl_PL.title
lantenay
Początkujący

I wszystko jasne. Własnie podłączyłem n-ke do 40W5500 przez kabel HDMI i wszystko działa :thumbsup: . Dziękuję wszystkim za pomoc!!! Pozdrawiam :c10 !!!

profile.country.pl_PL.title
kiriak
Początkujący

mam kabel hdmi i decoder z nagrywaniem. również i u mnie pojawia się komunikat "problem HDCP", po czym znika po 3 sekundach. obraz i dźwięk mam dobry...co ten komunikat tak naprawdę oznacza? ma to jakiś wpływa na odbiór/funkcje dekodera? czytałem cały temat, ale nie bardzo zrozumiałem o co chodzi

Ravi-----
Początkujący

Sam przychylam się do tego co napisał CS Bielsko mianowicie: Ale pytanie czy pojawianie się komunikatu że jest błąd HDCP to jest faktycznie błąd. Przecież dekoder w pierwszej kolejności musi sprawdzić czy to co jest do niego podłączone ma HDCP.... Na początek zakłada że nie ma...



Jeśli komunikat znika po 3s to nie masz czym się martwić i wszystko jest ok, u mnie jest tak samo i nic złego się nie dzieje.