anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Efekt teatru w W5740

Mairj23
Początkujący

Efekt teatru w W5740

Witam wszystkich, niedawno kupiłem Bravię 40W5740, jeśli mogę to poproszę o kilka rad :
1. jak uniknąć teatralnego obrazu (jak w "brazylijskim serialu") aby zachować b. dobry obraz ?
2. jest możliwość sterowania kanałami pilotem od telewizora jeśli mam cyfrowy dekoder (Aster - podłączenie do TV kablem HDMI.) ?
3. czy funkcja PIP daje możliwość podglądu innego programu telewizyjnego ?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

17 ODPOW. 17
slawek.u
Początkujący

1. Nie rozumiem...
2. Nie ma takiej możliwości. Pilotem od telewizora możesz sterować inne urządzenia Sony Bravia, np. kino domowe.
3. Daje możliwość podglądu i PIP i PAP, ale tylko w przypadku, gdy masz "puszczone" jednocześnie 2 sygnały do telewizora...
Na chłopski rozum - np. jeden sygnał masz puszczony do telewizora kablem HDMI lub Componentem z satelity, a drugi sygnał masz puszczony zwykła anteną z kablówki.

Mairj23
Początkujący

Chodzi o to (1.), że obraz daje wrażenie jakby ogladało się teatr lub brazylijski serial.

slawek.u
Początkujący

To trzeba wejść w SCENE>OGÓLNE i poustawiać sobie obcje obrazu... :c2

laszlo-----
Początkujący

Pobaw się ustawieniami Motionflow - zakładam, że o to ci chodzi...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Chyba rozumiem o co chodzi Ci z tym serialem brazylijskim. Powiedz mi, jaki masz sygnał? Dekoder HDMI, czyli sygnał powinien być co najmniej cyfrowy. Czy ten "efekt" jest na wszystkich kanałach i niezależnie od źródła sygnału? Jeśli tak, to być może masz rozregulowane ustawienia. Proponuję przywrócenie ustawień do fabrycznych, i później zacząć rozsądnie nastawić ustawienia obrazu.

marina
Początkujący

Witam, własnie zakupiłam telewizor KDL-40W5710K i mam ten sam problem, co kolega Mairj23 w punkcie 1 czyli tzw. efekt teatru lub taniego brazylijskiego tasiemca bez obróbki.
Czy ktoś może mi wyjasnić "jak kobiecie" krok po kroku co zrobić żeby zniwelować ten problem (HDMI + kablówka UPC, telewizja cyforwa) ? Dodam, że zmiana podstawowych opcji poprzez scene nie działa, motionflow również :rolling_eyes:

Mairj23
Początkujący

Dzięki za odpowiedzi, jakoś udało mi się to rozwiązać. Poprostu ustawiam Motionflow na "średnie" i jest OK. Dla koleżanki Mariny: wchodzisz w Ustawienia dalej Motionflow i ustawiasz na średnie lub małe.

laszlo-----
Początkujący

:-) nie słyszałem o efekcie brazylijskiego serialu bo to mi się kojarzy z rozmyciem obrazu ale teatr jest jasny i zrozumialy

Mairj23
Początkujący

Tylko nie wiem czy wszyscy mówimy o tym samym bo funkcja "Teatr" na pilocie to jedno (wprowadza ustawienia kinowe) natomiast teatralny obraz (wrażenie sztuczności, jakby oglądało się sztukę tatralną) to drugie...Ja mówię o tym drugim.