anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

W5500 40

profile.country.pl_PL.title
didus-----
Początkujący

W5500 40

Witam mam tv sony 40w5500
tv ma kilka dni i postanowilem zbadac piksele programem pod pc '' testerm ''

Test ma 6 kolorow i na Granatowym znalazlem piksel rozniacy sie od innych

i nie wiem czy reklamowac tv czy darowac sobie

a Dokladniej dalem ponad 3tys za tv i fajnie by bylo gdyby nie mial uszkodzen (ich nie ma ) i czegos z pikselami ( pikselem ) tu cos znalazlem 😕

co zrobic z tym fantem ?? ( zglaszac tv w sklepie gdzie kupilem Tv ) czy radzicie cos innego ?

i na ile pikseli daje Sony Gwarancje ?? ( w Monitorze innej firmy dostalem na 5 pikseli )

ps. czy te tv wszystkie wlaczaja sie po 10/15sec tzn widac obraz :P

10 ODPOW. 10
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Szczerze jestem zaskoczony tym tematem. Sprawy pikseli są rozpatrywane indywidualnie. Jeśli ten piksel przeszkadza w oglądaniu telewizji, to zgłoś to. Pisałaś, że sprawdzałaś jakimś programem i wtedy na jakimś tle zobaczyłaś. Tzn, że w normalnych warunkach piksel nie jest widoczny, Jeśli tak, to chociażbyś kupiła telewizor za 50 tys zł, to żadna firma (nie tylko Sony) nie wymieni telewizora, czy panelu, bo tego piksela nie widać. Technologia LCD jest specyficzną technologią i ze względu na swój charakter takie drobne rzeczy mogą się pojawiać. Zauważ, że żadna firma nie daje gwarancji na 100% działających pikseli. A w przypadku Sony, takie problemy są rozpatrywane indywidualnie.

franek-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

Sprawy pikseli są rozpatrywane indywidualnie.



Sprawy są rozpatrywane indywidualnie jeśli pixele są w bliskiej odległości od siebie lub w centralnej części ekranu. W innych wypadku ma zastosowanie norma ISO dotycząca telewizorów LCD (nie monitrów) i tam przy ekranie Full HD powinno przestać działać około 200 pixeli (taka jest norma).

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Tu nie mogę się zgodzić. Jeśli telewizor posiada widoczne martwe piksele, a jest ich mniej niż piszesz, to serwis ma prawo wymienić ekran. Pochodzi do sprawy indywidualnie. Nikt nie będzie liczył, czy jest ich 199, czy 200. Poza tym, nie spotkałem się w życiu, z telewizorem mającym tak dużo złych pikseli. Jak widziałem, czytałem, to głównie zdarzają się jednostki.
Sam w monitorze LG mam jeden duży świecący piksel, i gwarancja od LG jest nieuznana. Kolega miał monitor innej firmy z 3 pikselami nie blisko siebie, serwis wymienił.

profile.country.pl_PL.title
didus-----
Początkujący

no ja tylko pytam co radzicie , pisałem ze mi to nie przeszkadza i wiem ze są Gwarancje do danej liczby pisałem tez ze w Monitorze dostałem do 5sztuk... , wiec stwierdziłem ze warto zapytać. co do programu tez podałem nazwę i są to tła normalne /czerwony/żółty/zielony/różowy/niebieski/granatowy porostu na całym ekranie jest jeden kolor i widać czy piksel działa czy nie i sprzęt nie powinien mieć uszkodzenia pikseli bo to wada ;) a skoro dają gwarke
do np 5 sztuk to firma bierze pod uwagę to ze mogą sie psuć i wymieniaja ;)

dlatego zadaje pytanie ;)

Ravi-----
Początkujący

Ja bym dał sobie spokój, jeden piksel to naprawdę nie jest problem ja mając na laptopie gdzie siedzi się 40-50cm od ekranu nie widzę powodów do narzekań. A jeśli chodzi o telewizory to jak spełnia normy to ewentualna wymiana zależy od oceny serwisu tak jak wspomnieli przedmówcy. Jak przy oglądaniu filmów nie przeszkadza Ci on to po co wysyłać telewizor na 2 tygodnie bez pewności, że matryca zostanie wymieniona?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Mogę jeszcze zaproponować skorzystanie z programów do "obudzenia" martwego piksela. Są dostępne w Internecie, przy tak małych objawach jest duże prawdopodobieństwo powodzenia.

Ravi-----
Początkujący

Z tymi programami nie przesadzałbym szansa jest, ale niewielka- wiadomo warto spróbować, może akurat odblokuje. Jeśli przy oglądaniu nie przeszkadza, to nie ma co zawracać sobie głowy jednym bad pikselem.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Znam osoby którym się udało "obudzić" taki piksel. Sztuka polega na tym, że na piksele są podawane rożne kolory, włączanie i wyłączanie,wszystko bardzo szybko. Jeśli piksel jest w granicy możliwości programu, to go obudzi.

profile.country.pl_PL.title
didus-----
Początkujący

to poszukam w siecie thx za info ;) co do servisu nie oddaje bo tylko chcialem wiedziec do ilu sony pikseli daje gwarke ;) :P a tu wszystkie odp z innej beczki :tongue_winking: ale dzieki :)