anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Statyw dla amatora.

Znajomy-----
Początkujący

Statyw dla amatora.

Orientujecie się może, jaki wybrać statyw? Jestem bardzo początkującym użytkownikiem, a moje wymagania to musi być lekki i mobilny.

35 ODPOW. 35
profile.country.pl_PL.title
janvideo24
Początkujący

Witam.
Nie będę odkrywczy. Już padły słowa, że każdy zainwestowany pieniądz w solidny sprzęt da zysk. Z mojej strony rada jest taka. Jeżeli masz zamiar wędrować i w pewnej chwili zrobić fotkę, ot taki kaprys, oczywiście inwestycja w drogo sprzęt mija się z velem. Może solidnie i tanio. Coś z można znaleźć. Zabawa lustrzanką ma to do siebie , że jak wciąga, pociąga też za sobą koszta. Obiektywy coraz droższe , bardziej podpasowane do tego co chcesz fotografować i wymagania też coraz większe co do jakości fotek. Pewne rodzaje fotografii wymagają statywów i to solidnych. Pamiętaj , statyw ma zapobiegać drganiom aparatu. Stąd uwagi o powieszeniu przeciwwagi na statywie. Dodatkowa masa stabilizująca . Jeżeli chcesz dobrze kupić , musisz wiedzieć co nim chcesz robić. Jak postawić aparat i zrobić sobie i znajomym wspólną fotkę , byle był nie za lekki i o dopasowanej do Twojego wzrostu wysokości . Jak masz wędrować , waga już się liczy, ale jak ma miejsce na zawieszenie przeciwwagi, super. Jednak niech nie będą to rurki ołóweczki , co pogną się pod ciężarem plecaka. Statyw studyjny , to inna sprawa, ale nie o to Ci chodzi. Był już yu poruszany temat statywów. Poszukaj, był fajny link o doborze statywu, na co zwrócić uwagę .
Jan

wratislavian
Początkujący

kup tani, ale żeby aparat nie spadł z trójnogu na przykład taki http://www.allegro.pl/item629229549_sta ... pw_wa.html w mediaM kupiłem go za 90zl. jak okaże się niewystarczajacy to kup drozszy a ten tani użyj do trzymania blendy.

Creatoor
Początkujący

Niektóre statywy Hama mają poważną wadę. Brak im podpórki widocznej na zdjęciu zamieszczonym poniżej. Pod wpływem ciężaru sprzętu opadają. Można to rozwiązać domowym sposobem, ale i tak taki statyw nie jest najlepszym wyjściem.

profile.country.pl_PL.title
sawa1988
Początkujący

Ja nie dawno kupiłem statyw icam Statyw 3520 za cene 65 złotych (promcja)

wysokość po złożeniu: 560 mm
maksymalna wysokość: 1400 mm
minimalna wysokość: 545 mm
rurka: 21.2 x 16.2 mm
waga netto: 1025 g
dopuszczalne obciążenie: 3.0 kg

profile.country.pl_PL.title
dejmien
Nowicjusz

ja ostatnio przesiadłem się z Hamy Star 75 na Velbon Sherpa 600R...

powiem tyle: solidny, stabilny, nie za ciężki, nie za lekki , poręczny...

to jak przesiadka z Fiata 126P na Audi A8 :D szkoda tylko, że brak mu poziomic, czasami się przydających :)

profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

Ja też się właśnie sepię na 600R, może powiedz coś więcej, jak się sprawuje? ;) Czy nie ma gdzieś luzów etc?