anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Błąd HDCP 40W5500

profile.country.pl_PL.title
lantenay
Początkujący

Błąd HDCP 40W5500

Witam!
Mam pytanie, czy ktoś z posiadaczy 40w5500 po podłączeniu do dekodera nbox(biały) miał problem z błędem HDCP. Dzwoniłem do obsługi klienta Sony, ale tam powiedzieli, że telewizor obsługuje HDCP. Jaki może być powód tego, że mi on wyskakuje? Może wadliwy kabel HDMI? A może coś z dekoderem? Bo z TV wszystko ok. W tej chwili mam podłączony dekoder przez component. Pozdrawiam!

36 ODPOW. 36
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Przy połączeniu przez component nie tracisz praktycznie nic na jakości obrazu. Co do Nbox, polecam albo zmianę ustawień dźwięku w dekoderze z Dolby Digital na Stereo, albo wymianę dekodera na inny. W punkcie gdzie kupiłeś dekoder nie powinno być problemu. Niestety tak z dekoderami Nki bywa...

profile.country.pl_PL.title
lantenay
Początkujący

Dzwoniłem do N-ki i powiedzieli, że sama wymiana dekodera nie musi rozwiązać problemu. A czy ktoś już tak zrobił i pomogło? Ponoć chodzi o oprogramowanie a nie o sprzęt - tak przynajmniej powiedzieli mi w N-ce. Jednak spróbuje. Może pomoże. Przed tym spróbuje z innym kablem HDMI bo gdzieś przeczytałem, że są różne (jakieś 1.1, 1.3 itp.) Jednak nadal czekam na wasze opinie i sugestie, co z tym zrobić.

profile.country.pl_PL.title
lantenay
Początkujący

Co, do jakości to troszkę widzę różnicę miedzy componentem a HDMI (zwłaszcza podczas oglądania meczu) Chyba, że sobie troszkę wmówiłem;) Ale tak czy inaczej przez jeden kabel HDMI mam dźwięk i obraz a tak muszę użyć component do obrazu i jeszcze kabel do dźwięku

slawek.u
Początkujący

Nic Ci nie da ani wymiana dekodera ani wymiana kabla HDMI....
Miałem to samo. Wcześniej miałem LCD Samsunga w którym nigdy nie wyskoczył mi błąd HDCP, a gdy kupiłem Sony, to pierwsze włączenie telewizora i od razu błąd....
Ale przez jakiś czas TV z dekoderem N-ki miałem podłączony i kablem HDMI i kablem Component - po prostu kombinowałem, że tak powiem "testowałem obraz"... :c2
Raz oglądałem na kabelku HDMI, a raz na Componencie...i za każdym razem, gdy tylko wybrałem źródło połączenia HDMI, to od razu wyskakiwał mi błąd HDCP. Dałem sobie z nim luzu, odpiąłem i oglądam tylko przez Component + czincze (kupiłem za 3 zł.)....też tak zrób,a a skorzystasz jeszcze na ładniejszym obrazie....

p.s. gdzieś tu kiedyś na tym forum pisałem też o tym problemie HDCP

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Oczywiście, można wymieniać kable itd, ale po co kombinować? I jak najbardziej jest to wina oprogramowania, ale skoro nie ma nowego, to co zrobić? Dekodery Nki są bardzo dobre, ale mają jedną wadę - czasami nie są w pełni kompatybilne z telewizorami. Tu też nie zależy od marki telewizora, ale od dekodera. Są tysiące podobnych wątków na forach w Internecie, tak jak są identyczne wątki na tym forum. Większość starych użytkowników Nki przechodziła przez to. Ja również, tylko w moim przypadku pomogło uaktualnienie oprogramowania.
Najprostszym i najpewniejszym sposobem jest wymiana dekodera.

Sławek, co do samego błędu to może się pokazywać na samym początku, zaraz po włączeniu dekodera, ale on znika i wszystko działa tak jak powinno. Najważniejsze, że działa. Z wypowiedzi Lantenay wywnioskowałem, że Nka wogóle nie odbiera, skoro ma podłączone przez component. Znajomy wczoraj kupił Nkę, również z białym dekoderem, podłączony przez HDMI. Po włączeniu instalował się nowy firmware. Błąd HDCP nie pokazuje się, włączasz dekoder i działa poprawnie. Wcześniej przez parę dni miał mój dekoder, na którym błąd pojawiał się. Wystarczyła zmiana dekodera i jest ok.

profile.country.pl_PL.title
lantenay
Początkujący

Tak Zimny, N-ka nie idzie mi przez HDMI. Info o błędzie nie znika więc podłączyłem przez component. A czy Twój znajomy też ma TV 40W5500? Tak czy inaczej zamienie dekoder na nowy. To nic nie kosztuje a może pomóc.

slawek.u
Początkujący

To znaczy powiem tak, maiłem dekoder Recorder - błąd był, a obecnie mam Turbo i błąd dalej jest...także na dwóch nboxach.
Aha, komunikat wyskakuje tylko raz przy włączaniu telewizora, potem jest ok.

No ale jutro wieczorem jest aktualizacja softu do dekoderów n-ki, także może coś i w tej kwesi poporawią...

oldguest
Początkujący


Aha, komunikat wyskakuje tylko raz przy włączaniu telewizora, potem jest ok.



Ale należy rozróżnić pojawianie się błędu (bo on to chyba zawsze wyskakuje dopóki dekoder nie rozpozna zabezpieczeń), a nie możliwością wyświetlania sygnału...

slawek.u
Początkujący

on to chyba zawsze wyskakuje dopóki dekoder nie rozpozna zabezpieczeń


Inaczej, włączam telewizor "po Componencie" i mam od razu normalny obraz.
Natomiast, włączam telewizor "po HDMI" i mam najpierw planszę z komunikatem:

"Problem HDCP - telewizor nie zapewnia ochrony przed kopiowaniem HDCP, podłącz tv za pomocą kabla component" (coś takiego) ,

która po kilku sekundach znika i już jest ok do momentu następnego uruchamiania TV...
Tylko dlaczego component szybko i normalnie "puszcza" sygnał, a kabel hdmi ma problemy...?

Tematów na ten temat jest w necie mnóstwo, ale ciekawy jest na Elektrodzie i pozwolę sobie wrzucić linka:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1190994.html " target="_blank