anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Błąd HDCP 40W5500

profile.country.pl_PL.title
lantenay
Początkujący

Błąd HDCP 40W5500

Witam!
Mam pytanie, czy ktoś z posiadaczy 40w5500 po podłączeniu do dekodera nbox(biały) miał problem z błędem HDCP. Dzwoniłem do obsługi klienta Sony, ale tam powiedzieli, że telewizor obsługuje HDCP. Jaki może być powód tego, że mi on wyskakuje? Może wadliwy kabel HDMI? A może coś z dekoderem? Bo z TV wszystko ok. W tej chwili mam podłączony dekoder przez component. Pozdrawiam!

36 ODPOW. 36
slawek.u
Początkujący

Ravi napisał(a):

Jeśli komunikat znika po 3s to nie masz czym się martwić i wszystko jest ok, u mnie jest tak samo i nic złego się nie dzieje.


Tak, poza tym, że będziesz się wk****ał wyskakującym okienkiem, to wszystko jest ok... :c9
Dlatego ja przerzuciłem się na Component i nie ma problemu z wkurzającym komunikatem...a poza tym obraz jest jeszcze ładniejszy.

A jeśli tak bardzo chcesz korzystać z kabelka HDMI, to kup sobie kabelek iHDMI np.
http://ihdmi.pl/cgibin/shop?show=3IHDMI ... d=13aee3b4 wtedy nie będziesz wiedział co to jest problem HDCP.... :c2

oldguest
Początkujący


Dlatego ja przerzuciłem się na Component i nie ma problemu



Problem pojawia się przy VOD ponieważ wtedy bez HDCP obraz jest skalowany automatycznie do 576p.

slawek.u
Początkujący

Problem pojawia się przy VOD ponieważ wtedy bez HDCP obraz jest skalowany automatycznie do 576p.


Ja wiem czy to problem...obraz jest super i nie widzę żadnej różnicy w obrazie pomiędzy 1080i a 576p...

profile.country.pl_PL.title
Seboludek
Nowicjusz

Witam, Panowie i Panie, jestem posiadaczem od niedawna 52w5500 i co do Enki wyskakiwał bład hdcp - po zmianie w dekoderze ustawien bez DD dźwieku juz jest ok :] i nie migocze obraz ciemno jasno - POzdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Mased - według mnie problem z dekoderami Nki i HDCP, to problem z dźwiękiem. Obraz jest przesyłany bez problemu, a w przypadku ścieżki dźwiękowej Dolby występują różne komplikacje.
Sławek - naprawdę przez wyskakujące okienko z błędem zmieniłeś kabel na component? Przecież ono pojawia się raz przy włączeniu dekodera, później przez cały czas jest ok... Z tymi kablami co podałeś link, są różne tańsze i też dobre.

slawek.u
Początkujący

Zimny napisał(a):

przez wyskakujące okienko z błędem zmieniłeś kabel na component?


Przez to też, wkurzało mnie to, chociaż na forum n-ki piszą, że po ostatnich aktualizacjach softu u niektórych ten problem już zniknął - ja nie sprawdzałem.
Ale zostawiłem Component (miałem podpięty nbox przez HDMI i Component), a kabelek HDMI wypiąłem, bo uważam i ja i moja rodzina i znajomi, że obraz jest ładniejszy właśnie po Componencie.

Co do kabelków - wrzuciłem "pierwsze-lepsze" z netu jakie mi się napatoczyły w wyszukiwarce, tak tylko dla przykładu, żeby pokazać, że istnieją tzw. kabelki HDMI "inteligentne".... :c2 ...przez które nie ma problemu z HDCP...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ciekawe jakby sobie taki kabelek poradził jeszcze z rok temu, przed tymi wszystkimi zmianami firmware w dekoderach Nki. Co do obrazu po HDMI i componencie, jakościowo jest na praktycznie takim samym poziomie, ale faktycznie jes trochę inny... Czy lepiej to kwestia gustu, mi w obu przypadkach się bardzo podoba.